5:3
1:4

Věříme, proto jsme zase extraligoví!

29. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři zvládli poslední důležitý krok a historicky první výhrou v sedmém zápase play off si zajistili postup do nejvyšší soutěže! Kladeňáci před částečně zaplněnými tribunami podali skvělý výkon, Jihlavu po výborném startu do utkání porazili 5:2 a finále ovládli 4:3 na zápasy. Věříme, proto jsme zase extraligoví!
2020/2021, Chance liga,  čtvrtek 29.4.2021, 7. finále, ČEZ stadion Kladno
Jihlava
5:2
4:1, 0:1, 1:0

Branky a nahrávky: 8. Hlava, 9. Marosz (Jágr, Snuggerud), 12. Marosz (Kubík), 19. Račuk (Zacharčuk, Hlava), 60. Zacharčuk (Machač, Račuk) - 20. Fronk (Harkabus, Illéš), 27. Lichanec (Čachotský, Havránek). Vyloučení: 6:4 + Frye (KLA) a Strejček (JIH) 10 min.. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 250.

Rozhodčí: Pešina, Hradil - Hlavatý, Lederer
vyloučení6:4
využití1:0
střely na branku27:31
diváci250
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk - Jágr, Plekanec, Machala - Hlava, Marosz, Kubík - Račuk, Pitule, Melka - Jelínek, Machač, Guman.
Jihlava: Žukov - Dundáček, Eliáš, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Bukač - Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský, Lichanec, Havránek - Jiránek, Zadražil, Pekr - Chlubna, Čermák, Brož.

Jihlava dostala hned v úvodu utkání k dispozici přesilovou hru, zápas se ale i přesto vyvíjel pro Rytíře! Nicolas Hlava už v osmé minutě zachytil chybnou rozehrávku soupeře, vypálil přesně a důležitou branku věnoval do nebe svému zesnulému bývalému trenérovi Miroslavu Fryčerovi – 1:0. Hned nato navíc Kladeňáci hráli přesilovou hru a rychle přidali další zásah. Jaromír Jágr vyslal před brankoviště střílenou přihrávku a Rostislav Marosz jeho pobídku usměrnil do sítě – 2:0. A domácí byli v laufu! Za chvíli vysunul Adam Kubík Marosze šikovným obloučkem do úniku a zkušený forvard nezaváhal – 3:0. A Kladno dominovalo dál! Minutu před koncem si šikovně vyjel zpoza brány Marek Račuk a zamířil šikovně k bližší tyči – 4:0. Jihlava ale stále žila a v samém závěru třetiny snížila zásluhou Jiřího Fronka – 4:1.

Do druhé části vletěla Dukla podle očekávání daleko aktivněji a měla navrch. Kladenská defenziva v čele s jistým Andrejem Košarišťanem dlouho odolávala a přečkala i první obrovskou šanci, kdy puk proklouzal těsně kolem tyče. Hned vzápětí ale dostal Peter Lichanec kotouč před odkrytou klec a nezaváhal – 4:2. Hosté pokračovali i dál ve velikém náporu, přesilovou hru pěti proti třem ovšem využít nedokázali. Stejně tak ale neuspěli v oslabení ani na druhé straně Tomáš Plekanec s Ondřejem Machalou.

Kladenské vedení tak bylo i ve třetím dějství dál jen dvougólové a pokračovalo drama. Domácí si nepomohli početní výhodou a Jihlava se dál hnala za snížením. Košarišťan ovšem chytal dál skvěle a šance mělo i Kladno. Jaromír Jágr mohl pět minut před koncem definitivně zlomit odpor soupeře, v úniku se ale neprosadil. Hosté v závěru zkusili risk bez gólmana, ani tak už ale Rytířům jejich vysněný cíl nevzali! Do prázdné klece se naopak trefil Stěpan Zacharčuk – 5:2.

Trenér po zápase

Kladno: David Čermák: Doteď jsme měli se střílením gólů problémy a tentokrát nám to tam napadalo. Pak jsme bohužel přenechali iniciativu Jihlavě a dostali jsme se do zbytečných problémů. Jihlava snížila a dostala se na koně, v poslední třetině jsme to ale odehráli do defenzivy dobře a rozhodli gólem do prázdné brány. Série byla hrozně náročná, zkomplikovali jsme si to prvními dvěma zápasy doma, které jsme prohráli. Od té doby jsme byli pod tlakem, že musíme hned vyhrát v Jihlavě. To se nám povedlo a možná jsme se zase uspokojili, že jsme si říkali, že to půjde. Pátý zápas doma jsme ale zase ztratili. Znovu jsme byli pod tlakem, že už nesmíme klopýtnout. Poslední dva zápasy jsme ale zvládli.

Jihlava: Viktor Ujčík: Cítil jsem na týmu, že to na nás nějakým způsobem dolehlo. Zrovna v sedmém zápasu finále jsme si bohužel vybrali špatných dvacet minut. Kluci pak ale zase ukázali, že jsou parta bojovníků, kteří se nikdy nevzdají. Měli jsme i trošku smůlu za stavu 2:4 pro Kladno a gólem jsme se mohli dostat na dostřel, ale nepadlo to tam. Nyní je v nás nějaká prázdnota a zklamání z toho, že jsme to nedotáhli. Když člověk skončí druhý v extralize, tak dostane medaili a nějak si to pak může užít. Je hrozně velký rozdíl prohrát finále o tom, jestli budete hrát příští rok extraligu nebo Chance ligu. Hrozně nás to mrzí, už kvůli skvělým jihlavským fanouškům a i kvůli všem. Bylo to hrozně blízko. Dneska skončil jeden sen a od zítřka začneme snít další.