Teď už jde o všechno! O postupujícím do extraligy rozhodne sedmý zápas

28. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo první těžký úkol a třetím vítězstvím na ledě Jihlavy srovnalo stav série na 3:3! O vítězi play off Chance ligy a postupujícím do nejvyšší soutěže tak rozhodne poslední utkání. Sedmý duel se odehraje na ČEZ stadionu ve čtvrtek od 17 hodin.

Jedinečnou možností, jak si užít klíčový duel celé sezony, zůstává možnost navštívit autokino na parkovišti u Sletiště, kde Rytíři vysílají všechny své zápasy! Vstupenky jsou již v prodeji, podrobné informace včetně pravidel si můžete přečíst v samostatném článku.

O výsledku sezony rozhodne jediný zápas

Drama dosáhlo nejvyššího možného stupně a po šesti napínavých duelech rozhodne o osudu sezony jediné utkání! Rytíři už měli nůž na krku, v Jihlavě ale vyhráli 3:1 a finále protáhli až na sedm zápasů. Kladno na ledě soupeře opět ztrácelo, v polovině utkání ale vyrovnal Patrik Machač a krátce nato dokončil obrat Jakub Suchánek. V závěrečné třetině pak hostům dodal klidu Adam Kubík. „Rozhodne, kdo to chce víc. Nedá se říct, kdo je na tom hůř. My chceme prostě vyhrát,“ hlásí před posledním zápasem Kubík. V neprospěch Rytířů hovoří specifikum této série, kdy domácí tým na svém ledě ještě ani jednou nezvítězil. Pokud chtějí Kladeňáci do extraligy, musí toto prokletí zlomit!

Ještě před závěrečným utkáním sezony se pojďme podívat na statistiky play off. Ondřej Machala (9+1) s Antonínem Melkou (8+5) jsou dvěma nejlepšími střelci vyřazovacích bojů a bodově je na tom z kladenského týmu nejlépe Tomáš Plekanec (6+11). Na straně Jihlavy je nejproduktivnější Tomáš Čachotský (3+13) a střelecky se nejvíc daří Matěji Pekrovi (7+5). Hlavním hrdinou Dukly je ovšem brankář Maksim Žukov (93,25 %), který podává neuvěřitelné výkony. Skvěle se ovšem rozchytal také kladenský Andrej Košarišťan (90,73 %).

7. zápas finále play off Chance ligy Rytíři Kladno - HC Dukla Jihlava se odehraje na kladenském ČEZ stadionu ve čtvrtek 29. dubna od 17:00. Utkání můžete sledovat živě na ČT Sport.