Ohlasy

Nicolas Hlava věnoval rozhodující zápas zesnulému Miroslavu Fryčerovi: Jinak než takhle jsem mu nemohl poděkovat

1. 5. 2021 od Filip Ardon / Foto: Josef Poláček a Roman Mareš
Pro Nicolase Hlavu to byl zvláštní zápas. V sedmém finále vybojoval s Rytíři postup do extraligy, během celého utkání se v něm ale praly emoce. Na rozbruslení nastoupil v dresu se jmenovkou Fryčer a uctil tak památku svého bývalého trenéra, který tento týden zemřel. Když pak v osmé minutě otevřel skóre, ruka s polibkem zamířila okamžitě k nebi. „Celý zápas jsem mu chtěl věnovat, protože si to zaslouží. Jinak než takhle jsem mu nemohl poděkovat,“ vyprávěl po utkání Hlava.

Jaké zažíváš pocity krátce po zápase?

Je to nádherné prožívat takovéto chvíle. Od rána jsem měl husinu a strašně jsem se na zápas těšil. Jsem moc rád za všechny lidi na Kladně a celý tým, že jsme to zvládli. Zlomili jsme série domácích proher a došli jsme k cíli, který byl nastaven a který jsme všichni chtěli.

Po utkání jsem viděl, že se v tobě emoce hodně perou. Na rozbruslení jsi uctil památku zesnulého trenéra Miroslava Fryčera a bylo jasně vidět i to, kam jsi poslal svůj gól…

Je to ve mně pořád. Odešel člověk, kterého jsem měl hrozně rád a uznával jsem ho. Pro mě to byla jedna z největších osobností, které jsem u hokeje potkal. Celý zápas jsem mu chtěl věnovat, protože si to zaslouží. Jinak než takhle jsem mu nemohl poděkovat. Doufám, že se nahoře má dobře a už ho nic nebude trápit, protože si toho protrpěl dost. Na druhou stranu si myslím, že si život užil na plné pecky. Obrovský klobouk dolů před ním. Všechno tohle patří jemu.

Jaká byla celá série s Jihlavou?

Bylo to hrozně těžké. Klobouk dolů před hráči Jihlavy. Kolik pochytali střel… Měli i potlučené hráče, ale stejně nastupovali a chtěli nám chytat každou střelu. Celý tým předvedl parádní výkon, nemají se za co stydět. Když ještě uvážíme všechny problémy, které v průběhu sezony měli. Ti kluci museli chodit do práce a ukázali charakter, který teď ukázali i v play off. Patří jim obrovský dík, že jsme s nimi mohli sehrát takovou sérii. Například se sérií s Porubou se to vůbec nedá srovnat. Tohle bylo to pravé play off. Bylo to vyhecované mezi fanoušky, mezi hráči a mělo to i správný mediální šrumec, který k play off patří. Smekám přede všemi, protože se nemají za co stydět. Gratuluju jim k parádní sezoně.

Co sérii rozhodlo? Kde se to zlomilo?

Měli jsme víc sil a byli jsme silnější. V posledním zápase jsme měli taky potřebný chtíč. Jim chytal výborně gólman a my jsme se v prvních zápasech dost trápili. V prvních dvou jsme měli asi sto střel. Soupeř kousal, ale my ukázali sílu týmu, která tu byla, i když to v průběhu sezony nevypadalo, že bychom byli extra silný manšaft. Dost lidí nás i zatracovalo. Jsem rád, že jsme všem s prominutím zavřeli huby, ukázali sílu týmu a vybojovali extraligu zpátky do Kladna.

Na utkání smělo přijít 250 diváku, kteří byli hodně slyšet. Jak jsi je vnímal na ledě?

Bylo to parádní! Všem lidem, kteří přišli, bych chtěl poděkovat. Testy nejsou úplně levné, takže aby se dostali na hokej, museli si vzít volno v práci a ještě za to dát takové peníze. Moc jim děkujeme, pomohlo nám to zlomit tenhle zápas. Zaslouží si velký dík. Klobouk dolů taky před fanoušky z Jihlavy, kteří přijeli.

Byl to zážitek hrát po takové době před diváky?

Stoprocentně. Kdyby tady na zimáku byli dva lidi a řvali, tak to bude taky slyšet. Lidi hokeji chybí a celou sezonu i play off to bylo znát. Nejsou tam emoce a vyhrocené souboje, což tomu strašně chybí. Zaplaťpánbůh, že to dávali alespoň v televizi, že lidi mohli aspoň koukat. Doufám, že v příští sezoně už se to hodí do normálu. Když lidi nebudou moct na zimáky, tak to uškodí celému hokeji.