čtvrtek 1.8.2024
Chomutov
Kladno
17:30
 úterý 6.8.2024
Kladno
Chomutov
 
 čtvrtek 8.8.2024
Kladno
Kolín
 
 úterý 13.8.2024
Kladno
Litoměřice
17:30
 čtvrtek 15.8.2024
Litoměřice
Kladno
17:30
Obrázek
Ohlasy

Udělali jsme málo práce na to, abychom si zasloužili tři body, litoval Radek Smoleňák

27. 11. 2023 od Redakce / Foto: Josef Poláček
Radek Smoleňák by si do svého hokejového životopisu pomalu mohl napsat, že je expertem na Mladou Boleslav. Proti bruslařům nastoupil od svého přestupu do Kladna už dvakrát a dohromady do jejich sítě vstřelil tři góly. Ani jeho nedělní trefa však nestačila Rytířům k potřebnému vítězství, „Nebyli jsme tak pohybliví a neměli jsme takový důraz jako v předchozích zápasech,“ mrzelo kapitána týmu po sedmé porážce v řadě.

Dvakrát v zápase jsme vedli, bod je asi málo, že?

Určitě je to málo, chtěli jsme to zlomit a věděli jsme, jak důležitý zápas to je. Oproti předchozím zápasům nám trošičku chyběl pohyb. Měli jsme tam dobré pasáže, ale celkově jsme nebyli tak pohybliví a neměli jsme takový důraz jako v předchozích zápasech.

Plynulo z toho i to, že nás Boleslav přestřílela 23:44?

To nevím, tak to na mě úplně nepůsobilo. Kdybychom měli lepší pohyb, tak jsme ale víc na puku, jsme lepší na forčeku, takže by oni zase neměli šance. Jejich střely pramenily z našeho malého pohybu a důrazu.

I tak jsme ale dvakrát šli do vedení. Bylo to hodně o tom, jestli se nám povede odskočit o dva góly?

Jo, vždycky je to o tom, aby člověk odskočil. Šance jsme na to nějaké měli. Bohužel. Pořád myslím, že jsme udělali málo práce na to, abychom si zasloužili tři body.

Konečně jsme si v zápase pomohli přesilovkami, které nám v posledních zápasech moc nešly. Je to pozitivum zápasu?

Jo, přesilovky jsme potřebovali zlepšit. Každý říká, že přesilovky a oslabení rozhodují zápasy, a je to tak. Kluci dneska odvedli výbornou práci na oslabení, kde toho spoustu odbránili. I když jsme dostali gól, tak to pořád hráli dobře. Musíme toho určitě hodně zlepšit, co se týče práce a dravosti.

Od příchodu na Kladno jsi dal už třetí gól Mladé Boleslavi. Čím to, že ti to tam zrovna proti ní tak padá?

Asi náhoda. Tícha to tam výborně vystřelil, kluci to sehráli super po buly. Určitě je to náhoda. Jsem ale rád, že jsem dal gól. To stopro.

V zápise byl původně psaný ve druhé lajně Deven Sideroff, nakonec jsi tam nastoupil ty a vypadalo to, že to funguje…

Pytlajs s Kusákem jsou mladí a draví kluci, kteří jsou extrémně šikovní a hrají moderní hokej tak, jak by se měl hrát. Já jsem tam spíš od toho, abych jim dodal trochu důrazu. Snažím se jim dělat prostor a dávat jim puky, protože jsou samozřejmě šikovnější než já. Ta lajna je docela dobře vyvážená. I tak myslím, že jsme měli být lepší.

Dost možná rozhodující moment zápasu přišel půl minuty před koncem, kdy nám rozhodčí neuznali gól. Co ti k tomu řekli?

Mysleli jsme si, že by se na to měli podívat oni, ale oni nám řekli, že nemůžou, že si musíme vzít challenge. Pak už to bylo jenom na trenérech, jak se rozhodnou, jestli si to vezmou, nebo ne.

Takže jsme si mohli vzít challenge na postavení v brankovišti?

Jo, postavení v brankovišti. Bylo to na nás. Trenér se rozhodl, že si to nevezme. Já záběry neviděl, ani na kostce. Udělali to tak, jak uznali za vhodné, já to ještě neviděl.

V prodloužení to ale bylo blízko, šancí jsme měli dost.

Kdybychom vyhráli, tak by to byl dar z nebes. Šance tam určitě byly, je to škoda.

V průběžné tabulce jsme se propadli na poslední místo. Hraje to roli na psychiku?

Víme od začátku sezony, na čem jsme a proti komu všemu hrajeme a bojujeme. Nemůžeme tabulku sledovat, to by byla konečná. Musíme sbírat body, jak to půjde, a soustředit se na to, abychom se každý den zlepšovali. Když to budeme dělat, tak bychom na konci sezony měli být tam, kde bychom si přáli. Sledovat to každý den ale nejde.

V nabitém programu nás čeká další zápas už v úterý. Co přidat? Právě dravost a pohyb?

Určitě dravost a pohyb. Potřebujeme být taky daleko důraznější před bránami. Tam se zápasy rozhodují. V dnešní době už padá hrozně málo hezkých gólů. Je to o těchhle věcech. Musíme být draví. Dneska se puk kolikrát válel kolem brány a my tam musíme přijít a za každou cenu to tam dorvat.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Jakub Liška / Úvodní foto: Roman Mareš, galerie: Josef Poláček | 26. 11. 2023

Rytíři podlehli Boleslavi po nájezdech, po šesti duelech zapisují alespoň bod

Preview
Martin Kolačkovský, Redakce / Foto: Jan Pavlíček | 25. 11. 2023

Tomáš Kaberle mezi legendami a bitva s tabulkovým sousedem. Kladno čeká další nabité odpoledne

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU