16:00
Klub

Rytíři uzavřeli první čtvrtinu extraligy! Sedm výher a dvacet bodů v tabulce

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Úvodních třináct soutěžních zápasů uteklo jako voda a před začátkem druhé čtvrtiny extraligového programu je ideální chvíle na to si shrnout dosavadní působení modrobílých hokejistů.

Kladeňákům domácí prostředí svědčí

Po výsledkově podařeném závěru letní přípravy začala Rytířům ve středu 18. září základní část Tipsport extraligy. Obnovenou soutěžní premiéru na pozici hlavního trenéra si v tento den na pardubickém ledě odbyl David Čermák, který kromě této funkce vede i nadále dorosteneckou reprezentaci České republiky.

Tento duel sice Kladeňákům nevyšel a favoritovi celé soutěže podlehli 1:5, ihned po konci utkání s Dynamem se ale veškerá pozornost namířila na domácí premiéru, na Kladno totiž zavítala další těžká váha – Sparta Praha! Před skvěle zaplněnými tribunami předvedli Kladeňáci obětavý výkon, který byl odměněn ziskem prvních tří bodů do extraligové tabulky, modrobílé mužstvo porazilo svého rivala 4:2!

Tento souboj kladenské bojovníky nabudil, ukázalo se, že mohou konkurovat i nejsilnějším českým celkům. Z domácího ledu se v dalších kláních podařilo vytvořit pro soupeře nepříjemné místo, na Kladně nebodoval třeba mistrovský Třinec, brněnská Kometa či Olomouc. Navíc se podařilo z prvních třech soubojů na domácím ledě získat plný počet bodů!

Lukeš třetím nejúspěšnějším gólmanem extraligy!

Klíčovou součástí každého hokejového týmu jsou brankáři. Skvělé služby odvádí od prvních duelů nově příchozí Štěpán Lukeš, kterému patří s úspěšností 93,26 % třetí místo v této statistice. Osmadvacetiletý maskovaný muž tak skvěle doplnil stálici Adama Brízgalu, na jehož služby Rytíři sázejí už třetím rokem v řadě.

Druhá ofenzivní řada řádí

Nejproduktivnější kladenskou útočnou formací je trojice Jarůšek – Melka – Smoleňák. Zejména první jmenovaný zažívá opravdu povedený vstup do sezóny, na svém kontě má už čtrnáct kanadských bodů, přičemž vsítil hned pět branek. O dva kanadské body méně se podařilo nasbírat kapitánovi Radku Smoleňákovi, ten je zároveň nejlepším střelcem Kladna s bilancí osmi branek. Toto duo doplňuje srdcař Antonín Melka, čtyřiatřicetiletý mazák si připsal už sedm bodů, tato formace zkrátka válí!

Kladenské ofenzivě se daří i v kontextu celé soutěže a výsledkem je třetí nejproduktivnější útok extraligy.

Otočka jak z pohádky

To, že se Kladeňákům v úvodní části sezóny daří, podtrhl i pohádkový obrat ve Vítkovicích. Rytíři sice po pěti minutách prohrávali 0:3, ve dvou zbývajících třetinách ovšem útočilo pouze hostující mužstvo, které si v prodloužení vybojovalo bonusový bod a zvítězilo 6:5!

Kladenské legendy zpátky na scéně

Pro celou organizaci je tento ročník opravdu speciální, klub totiž slaví sté výročí. Při té příležitosti se téměř před každým domácím zápasem uctívají klubové legendy, bez kterých by kladenská hvězda nesvítila v historii až tak jasně. Vše začala slavnostní autogramiáda před utkáním se Spartou, během které mohli fanoušci získat podpisy třeba od bývalých útočníků Vladimíra Kameše či Tomáše Plekance. Poslední zápasy jsou navíc věnovány patronům, v průběhu prvních třetin si diváci mohli znovu zaskandovat jméno Miroslava Krásy, Jana Neliby, Jana Novotného nebo Otakara Vejvody staršího.

Kdo to bude příště? Na to si stejně jako na další extraligové bitvy musíte ještě počkat!

Úvodní čtvrtina soutěže v neděli skončila, ta další ale začíná už tento pátek soubojem se silnými Pardubicemi! Přijďte nás podpořit. Lístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.