16:00
14. kolo,  pátek 25.10.2024
Pardubice
18:00

Dva góly Melky a vítězná trefa Straky tři sekundy před koncem. Kladno veze z Plzně tři body

dnes od Redakce / Foto: Marek Švamberg
Rytíři zvítězili v Plzni po dramatickém průběhu 4:3 a do tabulky zapsali další tři body. Kladno ve druhé části ztrácelo, vývoj ale otočilo zásluhou Jiřího Ticháčka a dvou gólů Antonína Melky. Domácí ve třetí třetině srovnali a po trestu Eduardse Tralmakse do konce utkání hráli přesilovou hru, jejich zaváhání v defenzivě ovšem využil tři sekundy před sirénou explzeňský Petr Straka. Kladeňáci se tak posunuli v tabulce na páté místo.
2024/2025 Tipsport extraliga, 8. kolo,  středa 9.10.2024, Plzeň, LOGSPEED CZ Aréna
Plzeň
3:4
0:0, 2:3, 1:1

Branky a nahrávky: 22. Archambault (Merežko, Simon), 34. Zámorský (Lalancette, Urban), 49. Simon (Klepiš, Schleiss) – 23. Ticháček (Straka), 29. Melka (Jarůšek, Smoleňák), 38. Melka (Jarůšek), 60. Straka (Šenkeřík, Bláha). Vyloučení: 1:2 + Tralmaks (KLA) 5 min. a do konce utkání. Využití: 0:0. V oslabení: 1:1. Nejlepší hráči utkání: Dominik Simon – Antonín Melka.

Rozhodčí: Jaroš, Šindel – Brejcha, Gerát
vyloučení1:2
využití0:0
oslabení1:0
diváci6214
Plzeň: Malík – Malák, Zámorský, Skok, Merežko, Piskáček, Dujsík, Pšenička – Söderlund, Lalancette, Holešinský – Archambault, Simon, Lev – Schleiss, Klepiš, Matýs – Pitule, Mertl, Urban – Hauser.
Kladno: Brízgala – Mendel, Ticháček, Šenkeřík, Pietroniro, Hanousek, Nemčík, Jeřábek – Procházka, Hults, Tralmaks – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Filip, Pytlík – Straka, Bláha, Strnad – Redlich.

Rytíři odstartovali na ledě Plzně znovu velmi aktivně, žádná z jejich úvodních střel se ovšem neujala. Škodovka si v polovině první třetiny zahrála přesilovou hru a při ní byla blízko otevření skóre. Schleiss nastřelil tyčku za Brízgalovými zády. Kladenský gólman měl vzápětí ještě hodně práce s tečovaným pukem a následnými dorážkami, jenže si poradil i díky velmi dobrému zákroku hokejkou.

Brízgala byl bezradný až zkraje druhé třetiny. To byl před brankovištěm dostatečně důrazný Oliver Archambault a vyražený puk rychle dorazil do sítě – 1:0. Jenže plzeňské vedení trvalo jen minutu a dvacet sekund. Pak si puk u modré čáry připravil Jiří Ticháček a přesnou střelou srovnal – 1:1. Krátce před polovinou utkání si navíc Rytíři vzali vedení pro sebe. Jarůšek v přečíslení přihrál Antonínu Melkovi, který si ještě rozhýbal brankáře Malíka a zasouval puk do odkryté klece – 1:2. Hosté mohli posléze svůj náskok navýšit v přesilové hře, jenže sami chybovali a Petr Zámorský v oslabení srovnal – 2:2. Do kabin šli přesto s vedením Kladeňáci. Necelé tři minuty před sirénou dorážel přesně Antonín Melka – 2:3.

Kladno si posléze přineslo aktivitu i do závěrečného dějství, ale první větší možnost měli domácí. Archambault dorážel nebezpečně, jenže Brízgala zázračně zasáhl. Úspěšná byla až další akce Škody. Exkladenský Klepiš předvedl obrovský přehled o hře a Dominik Simon už po jeho přihrávce zakončoval do odkryté klece – 3:3. Plzeň měla posléze velký tlak a v závěru získala velkou výhodu. Eduards Tralmaks vyfasoval minutu před sirénou trest do konce utkání a Škoda hrála přesilovku. Jenže stalo se nečekané. Petr Straka využil zaváhání plzeňské obrany a proti svému bývalému klubu rozhodl trefou tři sekundy před závěrečným hvizdem – 3:4.