5. kolo,  pátek 27.9.2024
13. kolo,  neděle 20.10.2024
14. kolo,  pátek 25.10.2024
Ohlasy

Napadlo mě dokonce, jestli nebyla hra přerušena, popisuje rozhodující branku Straka

dnes od Redakce / Foto: Roman Turovský
Ještě v loňské sezóně se na západě Čech proháněl v dresu domácího týmu, ve středečním zápase však své rodné Plzni zasadil smrtící úder tři vteřiny před koncem zápasu. Petr Straka rozhodl dohrávku osmého kola historicky nejpozdějším gólem v oslabení za celou dobu existence Tipsport extraligy.

Veledůležitá výhra, jak bys celé utkání shrnul?

Myslím, že se hrál pohledný zápas pro fanoušky, na obou stranách byla spousta šancí. Z našeho pohledu jsme rozhodně odehráli lepší zápas než proti Karlovým Varům. Start jsme měli velice slušný, Plzeň se dostala do hry díky přesilovce a po zbytek první třetiny asi tahala za delší konec provazu. Od druhé třetiny začaly padat góly a zápas vypadal trochu jako na horské dráze.

První venkovní vítězství za plný počet bodů, jak moc je důležité?

Samozřejmě obrovsky. I způsob, jakým jsme té výhry docílili, není úplně běžný. Jsme pochopitelně strašně rádi, stejně jako za každé vítězství, a budeme se snažit na tento úspěch navázat.

Předsezónní predikce odhadovaly Plzeň jako jednoho z možných tabulkových konkurentů Kladna. Vnímáš proto tyhle tři body o to cennější?

Já bych řekl, že v tuhle chvíli jsou konkurenti úplně všichni. Tabulka je tak našlapaná, že každé body jsou hrozně moc důležité. Uvidíme, jak situace bude vypadat třeba za tři čtyři měsíce. Každá výhra proti jakémukoliv soupeři se ale samozřejmě počítá, obzvlášť když je venku.

Jak moc tě těší dát branku ve své rodné Plzni?

Samozřejmě to je pro mě osobně zvláštní pocit. Odmala jsem tu byl doma, mám to tady rád. V Plzni mám spoustu kamarádů v týmu i na tribuně, také moje rodina byla na zápase, takže vstřelit takovou branku je pro mě speciální. Pro náš tým to byl hrozně důležitý gól, jsem za něj moc rád. Co si budeme povídat, za poslední dvě sezóny jsem jich moc nedal, abych si mohl vybírat, takže to beru všemi deseti.

Popiš nám celou tu rozhodující situaci z tvého pohledu...

Viděl jsem to trochu zvláštně. Od nás přišlo vyhození, už od naší modré čáry jsem viděl, že puk půjde někam k nim do rohu a gólman na něj nejspíše nepůjde. Rozjel jsem se s tím, že zkusím puk ještě vybojovat a něco vytvořit. Když jsem byl někde mezi červenou a útočnou modrou, tak jsem se ohlédl a zjistil jsem, že nikdo z Plzně za pukem nejede. Napadlo mě dokonce, jestli nebyla hra přerušena, že jsem něco přeslechl nebo jestli už není konec. Nebylo to tak a vše pro nás dopadlo skvěle.

Podcenili hráči Plzně závěr, který navíc dohrávali v početní převaze?

Upřímně nevím, nevidím klukům do hlavy. Myslím si, že je to určitě bude trápit. Nikdo za tím pukem nejel a nakonec jsme všechny body získali my.

Vybavuješ si nějaký podobný gól, kterým si rozhodl utkání v posledních vteřinách?

Určitě ne. I v těchhle letech je občas něco poprvé. (směje se)

Který parametr naší dnešní hry vnímáš nejpozitivněji?

Naše hra podle mě celkově snesla přisnější parametry než doma s Energií. Plzeň měla sice ve třetí třetině velký tlak, ale my jsme ho celkem slušně ustáli. Brizgy toho spoustu pochytal, měl tam několik vynikajících zákroků, kterými nás podržel. Musíme si vše určitě rozebrat, abychom viděli, jak ty šance vznikly, aby je nemuseli naši brankáři hasit. Celkově jsme ale podali solidní výkon, od kterého se můžeme odrazit.

Dnes v 18:00 | Dorost
HC Energie Karlovy Vary