pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Dvakrát proti Vítkovicím. Přijďte Rytíře podpořit v dohrávkách a zúčastněte se sbírky pro dětské domovy

9. 2. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Vítkovice Ridera
Netradičně v době reprezentační přestávky se odehrají dva odložené zápasy Kladna s Vítkovicemi v krátkém časovém rozmezí. První z nich je na programu v sobotu 10. února, druhý o dva dny později. V sobotu se ve spojení s utkáním koná materiální sbírka pro dětské domovy, v pondělí můžete po uplatnění slevového kódu ze sobotní vstupenky přijít za poloviční cenu.

Kladno v závěrečných minutách tlačilo, ale na body nedosáhlo

Kladeňáci se naposledy fanouškům představili na ledě pražské Sparty, první třetina jim však nevyšla. Jejich úvodní příležitosti byly buď nepřesné, případně si s nimi bez potíží poradil brankář soupeře. Naopak domácí si vytvořili řadu šancí a jelikož hned tři z nich proměnili, vedli po úvodní periodě 3:0. Ve druhé dvacetiminutovce snížil střelou do horního růžku Chris Martenet, o pár minut později ale uspěl po teči Vitouch a vrátil tím iniciativu na hokejky Pražanů. Rytíři ale dostáli svého jména a zadělali na drama! Nejprve se prosadil Tralmaks a ve třetím dějství snížil Klepiš na rozdíl jednoho gólu. Sparta si nakonec vedení pohlídala a necelé dvě minuty před koncem upravil na konečných 5:3 Horák.

Výrazná střelecká převaha na Ostravany nestačila

S Vítkovicemi Kladenští poměřili síly na začátku letošního února. Začátek úvodního klání tohoto měsíce vyšel lépe Ostravanům, kteří se prosadili hned ze své premiérové střely na Mitensovu branku. Po vyhraném vhazování dostal puk na modrou Fridrich a bez milosti propálil vše, co mu stálo v cestě. Zanedlouho zvýšil ze samostatného úniku Krieger, ale na konci této periody snížil Ticháček na jednobrankový rozdíl. I přes velké příležitosti hostujícího výběru z kraje prostředního dějství navýšili domácí dvěma góly na průběžných 4:1 a za kladenské barvy stihl v poslední dvacetiminutovce pouze zkorigovat na konečných 2:4 Ticháček.

Sobotní utkání ve znamení sbírky pro dětské domovy

Původně bylo plánováno odehrát zápas 29. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a Vítkovicemi těsně před Vánoci. Nucené přeložení této bitvy sice změnilo původní program, ale děti ani v novém termínu o zážitek nepřijdou. Od patnácti hodin bude před zimním stadionem probíhat materiální sbírka, do které mohou přispět fanoušci různými předměty! Více informací ZDE.

Přijďte v sobotu na Vítky a v pondělí máte vstup za polovic!

V základní části extraligy nebývá příliš obvyklé sehrát během necelých osmačtyřiceti hodin dvě střetnutí se stejným protivníkem. Rytíři potřebují každého fanouška v hledišti, a proto si pro své věrné podporovatele připravili speciální akci! Všichni držitelé lístků ze sobotního duelu mají nárok na padesátiprocentní slevu při nákupu lístků na pondělní odvetu. Jakým způsobem lze slevu uplatnit? Klikněte SEM.

Kladno v letošním extraligovém ročníku ještě na domácím ledě tým z třetího největšího města České republiky nepřivítalo. V sezóně 2022/2023 vyhrál soupeř obě dvě střetnutí hrané na ČEZ stadionu, ale vždy to bylo pouze o jednu branku (29. listopadu 2022 Vítkovice vyhrály 3:2 a 26. února 2023 2:1).

Kladenský zimák byl naposledy svědkem výhry Rytířů nad Ostravany 26. prosince 2019, domácí družina nadělila svým podporovatelům tři body za vítězství 2:1. Kladno porazilo Vítkovice i 1. března 2022, utkání se ale odehrálo v Chomutově, jelikož v té době probíhala rekonstrukce našeho hokejového svatostánku.

Vítkovičtí v posledním zápase padli s Oceláři i přes skutečnost, že vedli po úvodních třech minutách 2:0. Z pěti posledních kol odcházeli třikrát poraženi (po Třinci nestačili na České Budějovice a Mladou Boleslav) a vyhráli dva duely (jeden hraný v Karlových Varech a druhý doma právě s Rytíři).

Dohrávky šestnáctého a devětadvacátého kola Tipsport extraligy jsou na programu 10. a 12. února na ledě kladenského ČEZ stadionu. Vstupenky koupíte ZDE. Přímý přenos bude k dispozici na O2 TV Sport.

Kdo je nejlepším střelcem Ostravanů, kde v tabulce se náš soupeř nachází a jakou úspěšnost zákroků mají jeho brankáři? To vše najdete v následující tabulce: