18:00
Mládež

Brněnský dvojboj pro juniory a střelecká kanonáda sedmáků

dnes od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Další víkend uběhl jako voda, a s tím i souboje mládežnických celků, které bojují o další důležité body ve svých soutěžích. Junioři v brněnském dvojboji s Warriors a Technikou utrpěli první zápas bez bodu v sezóně. Osmáci zapsali naopak první výhru proti Hvězdě Praha a sedmáci zvládli za víkend nastřílet 30 branek.

JUNIOŘI, Warriors Brno vs. RYTÍŘI 3:5 ; RYTÍŘI vs. Technika Brno 4:8

Pátek 11.10. vs. Warriors Brno: Liga juniorů je nadále v plném proudu a kladenští Rytíři se chtěli i po zápase v Brně s místními Warriors udržet na čele tabulky. Události v prvním dějství se však nevyvíjeli dle představ, protože domácí vedli 1:0. Otočit skóre ve prospěch Kladeňáků se povedlo až v polovině utkání, díky přesným zásahům Petříka a Kulicha. Na druhou branku ale dokázali hráči z Brna najít bleskovou odpověď v podobě vyrovnávací trefy. Překlopit výsledek na stranu Kladna přeci jen zvládl běloruský talent Višnieuski. V poslední části ovšem Warriors znovu dokázali srovnat. Rozhodující moment ale přišel z hole kanonýra Jana Kuta, jenž pět minut před koncem rozvlnil síť, a když tentýž hráč v poslední minutě zápasu přidal i pátý gól Kladna, nebylo o výhře Rytířů pochyb.

Branky: 13. Budín (Langmann, Dočekal), 32. Hykl (Budín, Kolečkář), 50. Kolečkář – 30. Petřík (Sém), 31. Kulich (Šátek, Višnieuski), 36. Višnieuski (Kut, Šátek), 55. Kut (Kulich), 60. Kut (Višnieuski)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (J. Hájek) — J. Trojna, V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — T. Sém, T. Friš Lorber, J. Valuš, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Vishneuski, D. Petřík, Z. Nedvěd

Neděle 13.10. vs. Technika Brno: Dvojboj s brněnskými týmy zakončili Kladeňáci na domácí půdě proti Technice. Že půjde o gólově bohaté utkání napověděla již první perioda, po níž byl stav nerozhodný 2:2, když se za domácí trefili Lorber a Šeba. Bohužel o osudu zápasu rozhodla jednoznačně druhá třetina. Petr Šíma sice stačil ještě srovnat na průběžných 3:3, poté však přišla krutá sedmiminutovka pro Rytíře, během níž Technika vstřelila čtyři branky. Na konci třetiny tak jen snižoval na 4:7 Josef Trojna. Gólový účet střetnutí přece jen uzavřeli hosté z Brna brankou na konečných 4:8. Tím tak uštědřili Kladeňákům první zápas, ze kterého vzešli bez bodu.

Branky: 3. Lorber (Šabada, Rybár), 19. Šeba (Kulich), 28. Šíma (Sém, Nedvěd), 39. Trojna (Rybár, Beran) – 14. Šebela (Šulla, Večerka), 17. Staněk (Pohanka), 27. Nekrasov (Svoboda, Urbánek), 28. Šulla (Večerka, Šebela), 32. Šulla (Šebela), 34. Hrabinec (Čaňo, Frimel), 36. Šulla (Nekrasov, Svoboda), 53. Sladký (Staněk, Nekrasov)

Sestava Rytířů: J. Hájek (M. Zavoral) — J. Trojna, V. Pašek, J. Málek, O. Šátek, D. Šeba, D. Marek, K. Krása — T. Sém, T. Friš Lorber, J. Valuš, P. Šíma, A. Šabada, J. Kut, J. Rybár, D. Beran, J. Kulich, A. Vishneuski, D. Petřík, Z. Nedvěd

DOROST, Karlovy Vary vs. RYTÍŘI 5:0

Čtvrtek 10.10. vs. Karlovy Vary: Odvrátit sérii porážek chtěli dorostenci na ledě karlovarské Energie. V úvodní části se nicméně z branky nemohl radovat ani jeden z týmů, i přes několik slibných příležitostí na obou stranách. První, a také vítězný gól poté vstřelila Energie na začátku druhé třetiny. O vítězství pak rozhodli domácí v průběhu závěrečné periody, kdy přišlo navýšení skóre až na 5:0. Rytíři tak na první body stále čekají.

Branky: 23. Michalov (Horáček), 43. Suchý (Kubík), 48. Šedivec (Vrzal, Vaníček), 49. Tomek (D. Sedláček, Gombár), 59. P. Kůrka (Tomek, Jäger)

Sestava Rytířů: Damašek (Weinert) – Borkovec, Mahovský, Hausner (A), Zeus, J. Matějka, Soukup – Trojna (A), T. Kozák (C), Irlbek – Bobek, Pojkar, Hotařík – Boháček, Sivek, Lisý – Maulis, Hlavsa.

9. TŘÍDA, Slaný vs. RYTÍŘI 3:7 ; RYTÍŘI vs. Karlovy Vary 2:13

Sobota 12.10. vs. Slaný: Posilnění deváťáci díky poslední výhře na ledě Písku zavítali tuto sobotu na led nedalekého Slaného. Vstup do utkání však měli lepší právě domácí, díky rychlé brance na 1:0. Ještě do první sirény bylo však skóre otočené na 1:2 ve prospěch Kladna z dvou střel od modré čáry, nejprve Vyskočila, pak Matyáše Procházky. Ve druhé dvacetiminutovce přišlo navýšení výsledku na 1:4 díky Spěváčkovi a Tobiáši Procházkovi. Druhou branku v zápase přidal následně Vyskočil po dobrém napadání v útočném pásmu. Když následně prostřelil Václav Krejča bankráře Slaného, bylo skóre už 1:6. Domácí sice zkorigovali stav na průběžných 3:6, poslední slovo v zápase ale stejně meli Kladeňáci, jelikož se po individuální akci z levé strany trefil Valta a určil konečný výsledek na 3:7.

Branky: 12. Zima (Vopravil), 55. Kowalski (Budaev, Mrázek), 58. Adámek (Mrázek) – 13. Vyskočil (Krejča, Tatíček), 19. Procházka (Vyskočil, Kováč), 28. Spěváček, 36. Procházka (Dragoun, Petrs), 50. Vyskočil (Kováč), 51. Krejča (Dragoun), 60. Valta (Krejča)

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — P. Martínek, Š. Vrbovec, A. Petrs, V. Krejča, T. Procházka, M. Procházka — J. Chaloupka, J. Tatíček, J. Kováč, A. Dragoun, M. Hliněný, V. Vyskočil, D. Valta, J. Spěváček, J. Vosmík

Neděle 13.10. vs. Karlovy Vary: Na dvě venkovní výhry v řadě chtěli Rytíři navázat také na domácí půdě proti Karlovým Varům. Hned v první minutě střetnutí se z důrazu na brankovišti prosadil Spěváček. Energetici však našli odpověď velice záhy, a navíc skóre zvládli i otočit. Na průběžných 2:2 ale srovnal po chybě v hostující obraně Adam Petrs, to však bylo od domácích do ofenzivy bohužel vše. Ještě do prvního odchodu do kabin hosté přidali dva přesné zásahy. O jednoznačném vítězství se rozhodlo ve druhé části, po které byl stav 2:8. Karlovarští nepolevili ani v posledním dějství, protože přidali dalších pět branek a Rytíři tak podlehli 2:13.

Branky: 1. Spěváček (Valta), 13. Petrs – 2. Žák (Stezka), 8. Pavlis (Žák), 14. Hüttl (Klempíř), 17. Žák (Klempíř), 24. Hanson (Křivánek, Hüttl), 29. Žák (Křivánek), 34. Hüttl (Pavlovic, Mariaš), 40. Hüttl (Pavlovic, Hanson), 45. Pavlovic (Mariaš), 47. Klempíř (Jirota), 47. Hanson (Hüttl), 49. Jirota (Pavlis), 57. Jirota (Klempíř, Pavlis)

Sestava Rytířů: J. Weinert (M. Pospíšil) — P. Martínek, Š. Vrbovec, M. Bernhard, A. Petrs, T. Procházka, V. Krejča — J. Spěváček, J. Tatíček, J. Kováč, A. Dragoun, M. Hliněný, J. Darsa, V. Vyskočil, D. Valta, J. Chaloupka, J. Vosmík

8. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Hvězda Praha 5:4 ; RYTÍŘI vs. Kobra Praha - Odloženo

Sobota 12.10. vs. Hvězda Praha: Odčinit minulou vysokou porážku chtěli nyní osmáci Rytířů proti Hvězdě Praha, se kterou odehráli svůj první zápas na domácím ledě v nové sezóně. V první části však domácí pykali za svou nedisciplinovanost, protože ze dvou početních výhod dokázali Pržané vsítit dvě branky a do kabin se šlo za stavu 0:2. Kladeňáci ale zdaleka nezabalili zbraně, poněvadž se jim v průběhu druhé části povedlo dokonale skóre otočit na 3:2, trefili se Vycpálek, Mařík a Bernhard. Těsně před druhou sirénou ale přišel smolný moment, kdy se Hvězdě podařilo srovnat na 3:3. Tento gól vlil hostům novou krev do žil, protože krátce po začátku třetí části překlopili stav znovu na svou stranu. Dokonalý obrat však přišel později. Čtyři minuty před koncem se přesně trefil kladenský Hamza, a když už se zdálo, že zápas půjde do prodloužení, zatloukl hřebíček do rakve Hvězdy svým druhým gólem v zápase Mike Bernhard a vystřelil tak všechny body Rytířům za výhru 5:4.

Branky: 27. Vycpálek (Mařík), 30. Mařík (Tuček, Vycpálek), 39. Bernhard (Vycpálek), 56. Hamza (Klement, Mařík), 59. Bernhard – 14. Veverka (Přibyl), 17. Jurak, 40. Chekirda, 44. Vobořil

Sestava Rytířů: N. Hrdlička (D. Andrejsek) — J. Tureček, F. Dvořák, M. Kučera, M. Bernhard, R. Wagner, J. Bottger, R. Petříček — V. Vycpálek, Š. Klement, T. Mejtský, Š. Hamza, D. Tuček, M. Halamka, D. Mařík

7. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Beroun 15:2 ; Příbram vs. RYTÍŘI 3:15

Sobota 12.10. vs. Beroun: Minulý zápas na ledě Sparty sice nepřinesl bodový zisk, ale za výkon se sedmáci Rytířů stydět nemuseli, a proto chtěli bodovat doma proti Berounským Medvědům. Již od počátku zápasu bylo zřetelné, že si soupeř z Kladna body neodveze, jelikož po první dvacetiminutovce bylo skóre 8:0. Patrně nejvýraznější podíl na tom mal dvojice Vanin a Kohout, kdy první jmenovaný vstřelil dvě branky a druhý dokonce čtyři v rozmezí pouhých 13 minut. Čtyř branek v utkání se však nakonec dočkal i Nikita Vanin, jenž to stihl dokonat v periodě druhé. Celkové skóre již bylo 13:0. Až ve třetí části domácí ze střelecké kanonády zvolnili a Beroun se dokonce i dvakrát sám prosadil. I přes to však Kladeňáci zvítězili vysoko 15:2.

Branky: 2. Vanin, 2. Švub, 4. Kohout (Dočekal), 6. Kohout, 11. Kohout (Dočekal), 14. Grasser, 17. Kohout (Grasser, Dočekal), 18. Vanin (Bešťák), 22. Vanin (Švub, Bešťák), 27. Bešťák (Sirotěnko, Švub), 29. Dočekal (Havlín, Kohout), 33. Vanin (Bešťák), 35. Švub (Schulz), 52. Sirotěnko (Vanin, Šopík), 55. Dočekal – 47. Zítek (Yakouben), 47. Sedlák

Sestava Rytířů: Š. Šopík — A. Vlk, R. Schulz, D. Bárta, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Porcal — D. Dočekal, E. Grasser, M. Bešťák, N. Vanin, I. Sirotěnko, M. Šváb, M. Švub, M. Sirotěnko, Š. Kohout

Neděle 13.10. vs. Příbram: Následující den zavítali Rytíři na led Baníku Příbram. Do zápasu se však z pohledu Kladna vstoupilo poněkud nešťastně, jelikož po brzkém vyloučení následovala branka Baníku v přesilovce na 1:0. Od té doby ovšem začali úřadovat výhradně Kladeňáci. Do první sirény bylo skóre už 1:3, z otho dvakrát se trefil Mark Sirotěnko. Rozhodujícím faktorem byla veleúspěšná druhá třetina, během níž nastříleli naši sedmáci hned osm branek. Sirotěnkovi se povedlo dovršit a hattrick a d vě branky přidal také Švub. Příbramští sice průběžně snížili dvěma góly na 3:11, ovšem v závěru přidalo čtyři zásahy také Kladno a konečný stav tak byl 15:3 pro Rytíře.

Branky: 2. Uzel (Mlčochová), 40. Dučák (Čermák), 44. Lukeš (Uzel) – 4. Sirotěnko (Vanin, Švub), 8. Sirotěnko (Porcal, Švub), 16. Kohout, 23. Dočekal (Sirotěnko), 24. Sirotěnko (TS), 30. Bešťák (Vanin), 33. Vanin (Bešťák), 35. Havlín (Švub, Dočekal), 35. Švub (Havlín), 36. Sirotěnko (Sirotěnko), 36. Švub (Bešťák), 46. Dočekal, 53. Porcal (Sirotěnko), 54. Sirotěnko (Sirotěnko), 55. Dočekal (Bešťák)

Sestava Rytířů: Š. Šopík — A. Vlk, R. Schulz, D. Bárta, M. Havlín, M. Vlasatý, M. Porcal — D. Dočekal, M. Bešťák, N. Vanin, I. Sirotěnko, M. Šváb, M. Švub, M. Sirotěnko, Š. Kohout

6. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. RYTÍŘI B 14:5

Sobota 12.10.: Pikantní souboj měli uplnyulý víkend před sebou šesťáci Rytířů, jelikož se proti sobě střetly oba celky Kladeňáků. Již od první části však tento duel vyzníval lépe pro celek A. Skóre totiž bylo 4:2, kdy se dvakrát trefil Bažant. Tento hráč poté dokonal hattrick ve druhé třetině, když zvyšoval už na 7:2. Tým B ovšem následně snížil na 7:4 zásluhou Rambouska a Tomáše Tichého. Ještě do druhé sirény ale stačil sám Jakub Bažant přidat další tři trefy, a jelikož byl doplněn po jedné brance od Michaloviče a Klimeše, byl stav po druhé periodě 12:4. Nejméně gólů pak mohl divák na vedlejší ploše kladenského zimního stadionu vidět ve třetím dějství, protože celek A vstřelil dvě a celek B jen jednu z hole Skály. Klání Rytířů tak ovládl celek A v poměru 14:5.

Branky: 6. Bejček (Černý), 7. Petrášek, 16. Bažant, 20. Bažant (TS), 21. Svatoš (Bejček), 25. Přibík (Minařík), 26. Bažant (Michalovič), 31. Bažant (Černý), 32. Klimeš (Bažant), 35. Bažant (Svatoš), 36. Bažant, 37. Michalovič (Jirásek, Černý), 49. Kuchler (Michalovič, Bažant), 53. Černý (Svatoš) – 9. Rambousek (Skála, Tichý), 12. Skála (Tichý), 27. Rambousek (Skála), 31. Tichý, 59. Skála (Rambousek)

Sestava Rytířů A: K. Pánek (M. Havlíček) — F. Petrášek, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — J. Přibík, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, J. Jirásek, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant

Sestava Rytířů B: H. Kress (M. Vlček) — V. Filipovič, J. Kovařík, M. Louthan, L. Roztočil, T. Tichý, L. Tichý, M. Storkup — S. Knaifl, K. Jerman, O. Skála, O. Bílek, Š. Turna, R. Petřík, K. Rambousek, M. Vacula

5. TŘÍDA, RYTÍŘI vs. Beroun 8:9

Neděle 13.10. vs. Beroun: V prvním duelu sezóny, tedy před čtrnácti dny, se Kladeňáci páté třídy utkali s Berounskými Medvědy B. Tuto neděli však přivítali na domácí půdě A mužstvo tohoto klubu. Už od začátku bylo znát, že se bude jednat o velmi vyrovnané střetnutí. Vstup však vyšel jednoznačně lépe hostům, kteří se ujali v desíté minutě vedení už 0:3. SNížení na 2:3 obstarala dvojice Cicvárek, Fechtner, ale stejně to nebylo do prvního odchodu do šaten vše, protože Beroun vsítil ještě čtvrtou branku. Ani druhá část nevyšla Rytířům dle představ, protože se v ní prosadili opět jen dvakrát, díky Cicvárkovi a Prokopovi. Nicméně Medvědi z Berouna znovu vsítili čtyři góly, stav tak byl 4:8. Až ve třetí periodě se strhla kladenská stíhací jízda. Vše odšpuntovala brzká branka Horáčka, a když následně během 16 minut vstřelil tři branky Maxmilián Prokop, bylo skóre 8:8. Bohužel minutu a půl před koncem přišlo vyloučení a přesilovka pro Beroun a 28 vteřin před koncem rozhodli hosté o tom, že si odvezou všechny body za výsledek 8:9.

Branky: 15. Cicvárek (Kubr), 17. Fechtner (Hanzlík), 24. Cicvárek (Humml), 39. Prokop, 42. Horáček (Bacílek), 43. Prokop, 54. Prokop (Cicvárek), 59. Prokop – 1. Yakouben (Čtrnáctý), 9. Yakouben, 10. Čtrnáctý (Yakouben), 19. Čtrnáctý (Čtrnáctý), 22. Yakouben (Čtrnáctý), 32. Čtrnáctý, 33. Yakouben (Čtrnáctý), 37. Čtrnáctý, 60. Yakouben (Čtrnáctý)

Sestava Rytířů: J. Turna (A. Nelibová) — L. Hanzlík, M. Piskáček, M. Hnilička, D. Zahradník, Č. Toms, M. Teinitzer — A. Bacílek, J. Kubr, F. Horáček, A. Cicvárek, V. Prokop, M. Prokop, L. Buchta, A. Vokatý, P. Fechtner, A. Humml, R. Macháček