Olomouc
16:00

Z Liberce Kladno přiváží první venkovní vítězství!

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Bílí Tygři Liberec
Kladeňáci vstoupili do utkání velmi dobře a po brankách Ticháčka a Tralmakse vedli o dvě branky, na konci první třetiny ovšem Liberečtí snížili po Ivanově teči. A jelikož v prostřední části změna skóre nepřišla, drželo Kladno vedení i do poslední dvacetiminutovky. V ní Liberec srovnal na 2:2 a o vítězi utkání nakonec rozhodly samostatné nájezdy, ve kterých byli úspěšnější Kladenští, kteří tak zvítězili letos vůbec poprvé na soupeřově půdě!
2024/2025 Tipsport extraliga, 6. kolo,  neděle 29.9.2024, Liberec, Home Credit Arena
Liberec
2:3sn
1:2, 0:0, 1:0 – 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 15:58 Ivan (Musil, Melancon; 5/5), 58:14 Lantoši (Musil, Ivan; 5/5), rozh. náj. Pietroniro – 07:10 Ticháček (5/5), 09:02 Tralmaks (TS). Rozhodčí: Ondráček, Šindel – Hynek, Dědek. Diváci: 6196. Vyloučení: 3:4. Bez využití. Střely na branku: 35:29 (17:8, 11:9, 4:9). Zblokované střely: 16:12. Hity: 11:6. Vhazování: 35:24. Průběh utkání: 0:2, 2:2.

diváci6196
Liberec: Kváča – Ivan, Budík, Aubrecht, Melancon, Derner, Petrovický, Krutil – Ryšavý, Filippi, Lantoši – Flynn, Bulíř, Faško-Rudáš – Zachar, Musil, Thomas – Petrovský, Jansa, Klima.
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Tralmaks, Hults, Procházka – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Jágr, Filip, Pytlík – Redlich, Bláha, Strnad – Straka.

Jako první vystřelil mezi tři tyče domácí Bulíř, ale jeho pokus pokryl pozorný Lukeš. Na druhé straně ledové plochy se pěkným způsobem prokličkoval do bezprostřední blízkosti liberecké svatyně Bláha, Kváču však neohrozil. Následně bylo rušno před kladenskou brankou, Petrovického dělovku z první se snažil dorazit Jansa, hostující brankář ovšem spolehlivě zasáhl. Premiérový gólový zápis tohoto utkání měl na svědomí Jiří Ticháček, který sice nejprve pálil přímo do domácího gólmana, nicméně dorážka už za jeho zády skončila – 0:1. Krátce na to šlo Kladno do čtyř po faulu Strnada, v oslabení ale ujel obraně Tygrů Straka a jelikož byl faulován, bylo nařízeno trestné střílení. Toho se ujal Eduards Tralmaks, který překonal libereckého brankáře prudkou střelou nad jeho rameno – 0:2. Liberečtí dokázali snížit zásluhou přesné teče Michala Ivana a po této dvacetiminutovce platil stav 1:2.

Do prostředního dějství se přesunula větší část přesilové hry Tygrů, v ní zaznamenal největší šanci Bláha, jehož střela na lapačku sice vystrašila fanoušky domácích, mezi tři tyče ale nedoputovala. V nebezpečném prostoru se následně pohyboval Jaromír Jágr, Kváča ale tuto střelu pokryl. Na opačné straně ledové plochy několikrát střílel liberecký Thomas, vždy ale do připraveného Lukeše. V dobrém tlaku se po chvíli objevila kladenská čtvrtá formace, nejprve pálil švihem Straka a jeho pokus se pokoušel dorážet Mendel, domácí gólman se však překonat nenechal. Minutu a půl před koncem této části hry rozezvonil tyč Flynn, k dorážce se ale nikdo z jeho spoluhráčů nedostal.

Na počátku třetí třetiny mělo Kladno k dispozici první celou přesilovku v utkání, i přes tlak v útočném pásmu se skóre nezměnilo. Po vypršení této početní výhody objel Kváčovu klec Smoleňák, ale strážce domácí branky vyrazil kotouč bruslí mimo brankoviště. Do samostatného úniku se pak dostal Procházka, ten ale neuspěl. Když Liberec odvolal brankáře a zkusil hru v šesti, srovnal Musil na 2:2 a šlo se tak do prodloužení.

To nabídlo spoustu šancí, ale ani jeden celek už branku nepřidal, rozhodnout tak musely samostatné nájezdy. V nich uspěl pouze kladenský Pietroniro a Rytíři tak berou dva body za výhru 3:2 po nájezdech.

Liberec: Boris Žabka: I když jsme neměli špatný vstup do utkání, tak jsme byli potrestaní po dvou chybách, jedna v přesilovce, z čehož vyplynulo trestné střílení a pak ztráta ve středním pásmu společně se špatným střídáním. Potom pro nás třetina nebyla úplně ideální a trochu nás to sráželo. Od druhé třetiny bylo vidět, že jsme tahali za jeden provaz a snažili jsme se udělat maximum pro to, abychom aspoň vyrovnali a získali nějaké body. Myslím si, že za ty dvě třetiny jsme si zasloužili vyrovnat. Byla výborná návštěva a fanoušci, je nám líto, že se nám to nepovedlo alespoň za ty dva body. Bohužel.

Kladno: David Čermák: Nás samozřejmě mrzí gól v závěru, takhle už jsme přišli o body v Litvínově a Hradci Králové. Dva body z Liberce samozřejmě bereme, jsou to první body, které jsme získali venku a teď na to budeme chtít jen navázat.