1. kolo,  středa 18.9.2024
10. kolo,  pátek 11.10.2024

V neděli se Kladeňáci představí na ledě Liberce

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Měsíc září se pomalu loučí a kladenské hokejisty v něm čeká ještě jeden venkovní souboj. V neděli 29. září poměří síly s libereckými Bílými Tygry, se kterými dvakrát uspěli v rámci letních přípravných zápasů.

Vyrovnaný souboj vyzněl lépe pro Hradec

Utkání na východě Čech nabídlo v úvodní periodě několik přesilových her, ale obrana Kladna byla pozorná, a i proto v této dvacetiminutovce žádná branka nepadla. V prostředním dějství se už stav měnil, nejprve využil hradecký Pavelka svého výhodného postavení a poprvé překonal Brízgalu. Krátce poté ovšem Kladeňáci srovnali zásluhou důrazného Melky. Hradečtí se ale dokázali prosadit v této třetině ještě jednou a po druhé siréně platil stav 2:1. V průběhu třetí periody zapsal první extraligovou branku americký forvard Hults, který zakončil rychlý brejk Rytířů. Vyrovnané klání nakonec dovedli do vítězného konce domácí a po dvou gólech v poslední pětiminutovce v podání Novotného s Perretem zvítězili 4:2.

Liberečtí střídají výhry a prohry

Kádr našeho nedělního soupeře se v brankovišti může spolehnout na duo Daniel Král a Petr Kváča. Do většiny duelů zatím nastoupil druhý jmenovaný, který se na sever Čech vrátil po jedné sezóně strávené v švédském Rögle BK. Jeho mladší kolega je odchovancem Bílých Tygrů a v minulé sezóně patřil k tahounům Pešánova výběru.

Letní příchody a odchody našeho příštího soupeře jsme si kompletně představili v preview na přípravný duel (odkaz ZDE).

Nejlepším střelcem Bílých Tygrů je Martin Faško-Rudáš. Čtyřiadvacetiletý forvard letos vsítil tři branky, na dvě nahrál a získal celkem pět kanadských bodů. V první třicítce kanadského bodování extraligy se nachází i předsezónní posila Róbert Lantoši, ten na své konto zapsal dvě branky a stejný počet asistencí.

Nejvíce kanadských bodů mezi obránci si připsal T.J. Melancon. Kanadský bek působí pod Ještědem už čtvrtý ročník v řadě, v tom letošním vstřelil jednu branku a přidal dvě asistence.

Liberečtí na svém ledě ještě nezvítězili

Severočeši odehráli stejně jako naši hokejisté pět kol nejvyšší soutěže a jejich forma je zatím jako na houpačce. Poslední bitvu sehráli ve své tvrzi tento pátek a jejich vyzyvatelem byla plzeňská Škoda. Tento duel ukázal, že se Tygrům v Liberci zatím vůbec nedaří, podlehli totiž západočeskému celku 1:2 v prodloužení. Předcházející domácí duely Liberec taktéž výsledkově nezvládl, prohrál s Litvínovem i Vítkovicemi. Naopak venku se Liberci daří a z šesti bodů zde získal hned pět.

Předchozí klání opanovali Kladenští

Oba celky se naposledy setkaly v rámci letní přípravy. Nejprve porazilo Kladno Tygry v jejich svatostánku 5:3 a v odvetě hrané 12. září na ledě ČEZ stadionu vyhrál domácí celek 5:4. V minulém extraligovém ročníku Rytíři uspěli v duelu 31. kola, tehdy dokonale zaskočili severočeské mužstvo a vyhráli 8:4, zbylé loňské vzájemné souboje ale zvládl lépe náš protivník.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

5. kolo: Liberec vs. Kladno – 3:2

18. kolo: Kladno vs. Liberec – 3:6

31. kolo: Liberec vs. Kladno – 4:8

44. kolo: Kladno vs. Liberec – 2:7

Navážou Rytíři na předchozí úspěšné bitvy s Tygry? Druhý venkovní zápas tohoto týdne sehrají kladenští hokejisté v neděli 29. září v Liberci. V Home Credit Areně začne souboj v 16:00. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV Sport.

Odehrané 13:00 | Dorost
HC Verva Litvínov