Sparta
15:00

Z Českých Budějovic odjeli Rytíři bez bodu a bez gólu

včera od Jakub Liška / Foto: Motor České Budějovice
Pátek 11. října měl pro Rytíře na programu druhou venkovní bitvu v řadě. Tentokrát hráči Kladna zavítali na led českobudějovického Motoru, který s touhou vyzdvihnout se z poslední příčky tabulky vlétl do první části bleskovým gólem. Poté, co branka Melky nebyla po videu uznána, se mohli domácí radovat podruhé. Svou kvótu jedné branky na třetinu si Motor udržel i pro poslední část, kdy domácí gólem do odkryté branky určili prohru Kladna 0:3.
2024/2025 Tipsport extraliga, 10. kolo,  pátek 11.10.2024, České Budějovice, Budvar aréna
3:0
1:0, 1:0, 1:0

Branky a nahrávky: 1. Přikryl (Štencel), 34. Gulaš (Reilly), 58. Gulaš (Doudera). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Milan Klouček – Richard Jarůšek.

diváci6421
Budějovice: Klouček – Štencel, Vráblík, Cibulka, Reilly, Doudera, Kubíček, Kachyňa – Beránek, Kondelík, Přikryl – Gulaš, Pech, Olesen – Valský, Toman, Kovařčík – Kubík, Koláček, Kašlík.
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Jarůšek, Melka, Smoleňák – Jágr, Hults, Pytlík – Redlich, Filip, Procházka – Strnad, Straka, Bláha – Vimmer.

Zatímco se diváci v českobudějovické Budvar Areně ani pořádně neusadili, domácí Motor už po 14 vteřinách zvládl vstřelit první branku do sítě Rytířů, když dobrého postavení před brankou využil Přikryl - 1:0. Jihočeši se následně dostávali i do dalších slibných možností, například Kašlík po individuální akci trefil jen těsně boční síť. V další akci pak nepříjemně na brankovišti dorážel Beránek, avšak neúspěšně. Za kladenskou ofenzivu se v jedné z mála šancí objevil Procházka, projektil však prolétl lehce vedle bližší tyče. Do kabin se proto odcházelo stále za jednobrankového vedení Motoru, i díky nevyužitým přesilovkám obou týmů.

Ani ve druhé třetině se obrázek hry příliš neměnil. Největší příležitosti si Rytíři vytvořili při čtyřminutové přesilovce, ale bez gólového úspěchu. Následně se však z vyrovnání stavu mohl radovat Melka, nicméně rozhodčí po přezkumu u videa tento gól neuznali. Proto zanedlouho udeřili hráči Motoru, a to zásluhou kapitána Gulaše při oslabení Kladeňáků tři na pět - 2:0. Domácí celek i nadále okupoval obranné pásmo Kladna, hlavně díky dalším dvěma vyloučením, zásluhou Lukeše a bloků kladenských obránců však další branka nepadla.

Ve snaze dohnat dvougólovou ztrátu začali hráči Kladna poslední dějství aktivní hrou v útočné třetině, ale bez úspěchu. Ovšem krátce nato se ve velké šanci zjevil domácí Vráblík, na Lukeše ale nevyzrál. Po uplynutí následující kladenské přesilové hry ujel hostující obraně Olesen, jehož ztečovaná střela spadla až na břevno Lukešovy branky. Do přečíslení dva na jednoho se záhy dostali Gulaš s Olesenem, avšak druhý jmenovaný na Lukeše recept nenašel. V závěru se ještě Kladeňáci pokusili o hru bez brankáře, během ní však inkasovali z hole Gulaše a prohráli tak v poměru 0:3.