Rytíři vyhráli v Jihlavě i potřetí! Finále rozhodne sedmý zápas

27. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno zvládlo utkání s nožem na krku a po výhře 3:1 bude hrát ve finále s Jihlavou sedmý zápas! Rytíři v utkání opět ztráceli, zásluhou Patrika Machače a Jakuba Suchánka ale otočili vývoj a ve třetí části jim dodal klidu přesnou trefou Adam Kubík. Série se tak naposledy přesouvá na ČEZ stadion, kde se ve čtvrtek rozhodne.
2020/2021, Chance liga,  úterý 27.4.2021, 6. finále, CZ LOKO Aréna
Jihlava

Branky a nahrávky: 17. Fronk (Illéš) - 31. Machač (Frye), 34. Suchánek, 58. Kubík (Melka). Vyloučení: 4:6 + Jiránek (JIH) a Snuggerud (KLA) 10 min.. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Pešina, Zubzanda - Jindra, Zídek
Jihlava: Žukov - Dundáček, Bukač, Černý, Mareš, Bilčík, Strejček, Eliáš - Harkabus, Fronk, Illéš - Čachotský, Lichanec, Havránek - Jiránek, Zadražil, Pekr - Chlubna, Čermák, Brož.
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Snuggerud, Sorokin, Suchánek, Zacharčuk - Jágr, Plekanec, Machala - Kubík, Marosz, Melka - Račuk, Pitule, Hlava - Jelínek, Machač, Guman.

Na Rytířích bylo vidět, že si uvědomují důležitost zápasu, a tak byli v úvodu hodně nervózní a ze hry měla více Dukla. Ta si v první části zahrála i dvě přesilové hry, ve kterých ovšem nebyla úspěšná. Skóre se poprvé měnilo až necelé čtyři minuty před první přestávkou. Antonín Melka chyboval v rozehrávce, z čehož vznikl obrovský zmatek v brankovišti. V jednu chvíli tam proti dorážejícím soupeřům leželo už několik Kladenských včetně Andreje Košarišťana, Jiří Fronk ale nakonec zamířil přesně mezi betony hostujícího brankáře – 1:0.

Rytíři prolomili střelecké trápení až krátce po polovině utkání. Patrik Machač dostal od Šimona Jelínka šikovnou zadovku na pravý kruh, připravil si střelu a zamířil přesně do protějšího růžku – 1:1. Kladno navíc pokračovalo ve zlepšeném výkonu a za chvíli šlo do vedení! Po závaru se dostal kotouč až k modré čáře, Jakub Suchánek se do něj opřel a rozvlnil síť – 1:2.

Do třetí části tak šli Kladeňáci s nejtěsnějším možným vedením. Dál se tedy tlačili do útoku, jenže další branku nepřinesl ani nápor čtvrté formace. Na druhé straně mohl vyrovnat v úniku Tomáš Jiránek, Košarišťan si ale mezírku mezi betony skvěle pohlídal. V přesilové hře pak domácí nebezpečně doráželi z bezprostřední blízkosti, kladenský gólman však opět obstál. V pokračujícím oslabení už byl překonán i Košarišťan, když Tomáš Harkabus trefil spojnici tyčí. A Rytířům dodal vzápětí trochu klidu Adam Kubík. Ten dostal puk od Melky a zakončil přesně – 1:3. Jihlava v závěru odvolala gólmana, ani z velkého tlaku se však neprosadila.