pondělí 29.4.2024
18:00

Už není kam couvnout! Rytíři musí dvakrát zvítězit, o srovnání série se porvou v úterý v Jihlavě

26. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Rytíři ve finále na domácím ledě nevyhráli ani potřetí a opět se dostali do těžké situace. V sérii ztrácí 2:3 na zápasy a pokud chtějí do extraligy, musí dvakrát vyhrát! O srovnání série se Kladeňáci poperou v úterý od 17:30 v Jihlavě.

Hokejisté se musí i ve finálové sérii obejít bez podpory fanoušků na stadionech. O to víc si cení aspoň přízně, kterou cítí ze sociálních sítí a ze zájmu o autokino! Právě v něm jsou promítány všechny zápasy Kladna a jedná se tak o jedinečnou příležitost, jak si v této době užít utkání Rytířů společně. Vysílat se bude rovněž šesté finále! Vstupenky jsou již prodeji, všechny informace včetně pravidel si můžete přečíst v samostatném článku.

Rytíři už musí jen vítězit

Zatímco Kladno je v nezáviděníhodné pozici, Jihlava je jediné vítězství od vysněného postupu do nejvyšší soutěže. Rozhodlo o tom páté finále v Kladně. Rytíři v něm šli jako první do vedení, když se v přesilovce se štěstím prosadil Adam Kubík. Dukla ale rychle odpověděla rovněž z početní výhody, když se trefil exkladenský Matěj Pekr. Vše už pak pomalu směřovalo do prodloužení, jenže necelých sedm minut před sirénou šikovně tečoval v ponechané výhodě Tomáš Jiránek. Kladeňáci tak na domácím ledě padli 1:2 a jsou jednu porážku od hořkého konce sezony.

Rytíři se ale dál řídí svým heslem #Věříme, neskládají zbraně a jdou se poprat o postup do extraligy. „Věřím, že to tam urveme a tady si to rozdáme v sedmém zápase,“ hlásil po pátém finále Marek Račuk. „Musíme to hodit za hlavu a nesmíme se tím svazovat. Čeká nás další zápas, který musíme vyhrát. Bylo by super, kdybychom ho vyhráli a měli šanci rozhodnout to doma,“ doplnil Antonín Melka.

6. zápas finále play off Chance ligy HC Dukla Jihlava - Rytíři Kladno se odehraje v jihlavské CZ LOKO Aréně v úterý 27. dubna od 17:30. Utkání můžete sledovat živě na ČT Sport.