52. kolo,  neděle 3.3.2024
Karlovy Vary
1:4
A tým - zápasy

O tříbodovém zisku proti Mladé Boleslavi rozhodly dva góly během sedmnácti vteřin

30. 11. 2021 od Foto: Roman Mareš
Rytíři se po dvou porážkách vrátili do vítězné nálady a nad Mladou Boleslaví vyhráli 2:1! Kladno od 25. minuty ztrácelo, díky skvělým sedmnácti sekundám ale vývoj otočilo a v závěru svůj náskok uhájilo. Vyrovnání zařídil tečí Marek Račuk a hned z dalšího útoku přidal druhý gól Ladislav Zikmund. Kladeňáci zapsali důležité tři body i díky skvělému výkonu brankáře Landona Bowa.
2021/2022, Tipsport extraliga, 28. kolo,  úterý 30.11.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
2:1
0:0, 2:1, 0:0

Branky a nahrávky: 35. Račuk (Suchánek, Melka), 36. Zikmund (Jágr, Plekanec) – 25. Kousal (Najman). Vyloučení: 6:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Landon Bow – Pavel Kousal.

diváci723
Kladno: Bow – Dotchin, Kehar, Wood, Ticháček, Suchánek, Baránek, Donaghey – Jágr, Filip, Zikmund – Kristo, Plekanec, Hlava – Beran, Kubík, Machala – Haný, Račuk, Melka.
Mladá Boleslav: Krošelj – Pýcha, Šidlík, Bernad, Pláněk, Jánošík, Lintuniemi, Moravec – Lunter, Fořt, Pospíšil – Kelemen, Najman, Kousal – Kotala, Claireaux, Dufek – Eberle, Bičevskis, Stránský.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

V první části zápasu určovala tempo hlavně Mladá Boleslav. Hosté měli tlak, brankář Bow ale podával opět velmi jistý výkon a svůj tým držel. Do problémů se dostal až ve chvíli, kdy puk klouzal jen těsně vedle odkryté tyče. K dorážce se hnal ještě Fořt, zakončil už ale jen do boční sítě. V závěru třetiny mladoboleslavští beci kladenskou klec doslova odstřelovali, domácí defenziva ale nápor i se štěstím přestála. Na druhé straně to zkoušel dobře Wood, zasáhl však jen rameno brankáře Krošelje.

Ve druhém dějství si Kladno zadělalo na problémy svými fauly. První oslabení Rytíři ještě přestáli, při Jágrově vyloučení už ale inkasovali. Bow první střelu ještě vytěsnil špičkou betonu, Pavel Kousal už ale dorážel do odkryté sítě – 0:1. Rytíři si poté mohli sami pomoci dvěma početními výhodami, využít je ovšem nedokázali. Z nenápadné možnosti ale domácí nakonec vyrovnali! Suchánek nahodil od modré čáry a Marek Račuk jeho pokus tečoval k protější tyči – 1:1. Uběhlo navíc jen sedmnáct sekund a Kladno šlo do vedení! Jágr poslal před brankoviště prudkou přihrávku a Ladislav Zikmund kotouč usměrnil do brány. Sudí se ještě odjel poradit s kolegou u videa, protože branka se po vstřelení gólu posunula. Trefa ale byla regulérní a platila – 2:1.

Bruslaři mohli smazat ztrátu v přesilové hře na začátku třetí třetiny. V jednu chvíli už byl kotouč za Bowovými zády a mířil za čáru, obránce Dotchin ho ale v poslední chvíli vymetl do bezpečí. Kladenský gólman posléze přes skrumáž neviděl na kotouč, k jeho štěstí ale dorážka zasáhla jen oblouk branky zvenčí. Na druhé straně zahrozil z ojedinělé možnosti Ticháček, k dorážce už se ovšem nedostal Jágr ani Račuk. Rytíři se tak museli o výsledek ještě bát. Čtyři minuty před koncem už to měli hosté do prázdné brány, puk ale skončil sražený nad klecí. V samém závěru sáhla Mladá Boleslav ještě ke hře bez brankáře, prosadit se však nedokázala.