Ohlasy

Bowsie je základní stavební kámen našich úspěchů, ocenil kanadského brankáře Jakub Suchánek

1. 12. 2021 od Foto: Roman Mareš
Rytíři po dvou prohraných zápasech otočili vývoj utkání proti Mladé Boleslavi a po výhře 2:1 zapsali tři body. Velký obrat nastal během sedmnácti sekund, kdy se prosadil nejprve Marek Račuk a následně obstaral rozhodující zásah Ladislav Zikmund. Parádní úsek hry nastartoval obránce Jakub Suchánek, který šikovným nastřelením zasáhl Račukovy holeně, od nichž se puk odrazil do brány. „Když má střela nějaké parametry, nemusí být ani tvrdá a kolikrát ani nemusí jít na bránu,“ popisoval po zápase zkušený bek.

Bereme tři body, byl to ale pořádně náročný zápas, že?

Hlavně to byl pro nás zápas s dobrým koncem. Tři body s týmem, jako je Mladá Boleslav, jsou pro nás v téhle situaci obrovsky cenné. Jsme za ně moc rádi.

V první polovině zápasu nás ale Mladá Boleslav hodně přehrávala. Nebo to tak vypadalo jen z tribuny?

Na každém zápase se dá najít něco lepší a něco horší. Pro nás jsou důležité tři body a na to, jak jsme k nim došli, se historie neptá. Zaplaťpánbůh za to. Snad se nám teď povede přenést vítěznou mentalitu a dobré věci, které tam byly, do dalšího zápasu. Musíme na tom stavět dál a dál.

Zápas zlomily dva góly během sedmnácti vteřin. Něco podobného nám zatím v sezoně chybělo, že?

Taky jsme to letos uměli udělat. Tentokrát to naštěstí bylo do správné brány. Týmům by se to stávat nemělo, ale během sezony to potká sebelepší tým. Jsme rádi, že to dneska potkalo Boleslav a že nás tahle prospaná část zápasu dovedla k vítězství.

Ty jsi nastartoval obrat pěkným nahozením, které srazil do brány Marek Račuk. Ty by sis podobné střely mohl snad nechat patentovat.

Patentovat asi ne, ta střela ale má efekt. Už to všechno bylo vymyšlené. Když má střela nějaké parametry, nemusí být tvrdá a kolikrát ani nemusí jít na bránu. Myslím, že ve finále ani tahle nešla na bránu. Viděl jsem tam Ráčovy holeně a doufal jsem, že ho to trefí a něco z toho bude. Člověk od modré nestřílí na gól, ale tak, aby z toho mohlo něco být. Naštěstí se urodilo. Střely musí mít nějakou výšku, musí být zmatek před bránou… Je tam spousta práce, která třeba není tolik vidět. Je to víc věcí dohromady, ale když to skončí gólem, tak je to odměna pro všechny.

Po jedné srážce se soupeřem ses hodně těžko zvedal z ledu. Co se tam stalo? Jsi v pohodě?

Jo, jsem. Vyjížděl jsem z pásma a asi jsme ani jeden neviděli, že nám tam projel hráč. Byl to nekontrolovaný pád a dopadal jsme na nohu. Naštěstí jsem ji v poslední chvíli stihl vyndat, protože se mi zkroutila pod sebe. Trošku mě píchlo v koleni, ale po vítězném zápase se šrámy hojí lépe.

„Zaplaťpánbůh, že Bowsieho máme. Je to základní stavební kámen našich úspěchů.“

Ve třetí třetině jsi zase rozdával hity ty a po jednom z nich nedohrál bek soupeře. Tvrdost je ale k úspěchu asi taky potřeba, ne?

Rozhodně je. Člověk ale samozřejmě není rád, když vidí někoho takhle ležet na ledě. Hokej je ale tvrdá hra. Člověk spousta ran přijme a spoustu rozdá. Je to součást hokeje, patří to k tomu, ale zdraví je na prvním místě. Pravidla jsou teď nastavená tak, že se píská kdeco. Taky už se třikrát rozmýšlím, jestli jet k mantinelu. To je ale asi na jiný rozhovor. Já jsem rád, když můžu týmu pomoct tvrdou hrou a obětavostí.

Opět nás podržel brankář Landon Bow, který byl zaslouženě vyhlášen hvězdou zápasu.

Bowsie má dobré věci v každém zápase. Dlouhodobě potvrzuje, že je to rozdílový cizinec a základní stavební kámen našich úspěchů. Jasně ukazuje, že nebyl draftovaný jen tak bezdůvodně. V každém zápase nám dává šanci vyhrát a pak už je na nás, jak se s tím popasujeme. Umí to v zápase opravdu zavřít a šancí je pak málo. Tentokrát dostal gól z dorážky, takže to zase nebyla jeho chyba. Zaplaťpánbůh, že ho máme.

Teď nás čeká zápas v Brně, které se trápí a je třinácté. Bude velká motivace zmenšit bodovou ztrátu?

Motivace je v každém zápase. Vzhledem k postavení v tabulce by to samozřejmě bylo dobré. Je nám ale úplně jedno, kdo hraje. Koukáme se na sebe. Jestli hrajeme s Třincem nebo s Brnem, je úplně jedno. Stejně chceme, aby naše hra měla nějaké parametry a aby výkon měl kvalitu. Zápas bude začínat za stavu 0:0 a bude to jen o tvrdé práci, pracovitosti a třeba i štěstí. To je taky důležitá součást úspěchu.

Příští týden jsme měli hrát pod širým nebem ve Špindlerově Mlýně, ale akce je podruhé odložena. Mrzí tě to hodně?

Myslím, že to mrzí úplně všechny, kteří se kolem hokeje pohybují. Ať už jsou to hráči, organizační tým nebo fanoušci. Je to špatná zpráva.