9. kolo,  neděle 6.10.2024
16:00

Kladno ztratilo vedení a padlo v Litvínově

včera od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V úvodních okamžicích duelu bylo aktivnějším mužstvem Kladno, ale úvodní gól padl na druhé straně ledové plochy. V druhé dvacetiminutovce Kladenští překlopili stav ve svůj prospěch. Ve třetí třetině Verva srovnala a na konci stav otočila ve svůj prospěch.
2024/2025 Tipsport extraliga, 3. kolo,  neděle 22.9.2024, Litvínov, Zimní stadion Ivana Hlinky
3:2
1:0, 0:2, 2:0
Branky a nahrávky: 08:30 Sandberg (Mclsaac, Hlava; 5/4), 48:20 O. Kaše (D. Kaše; 5/5), 56:46 Sukeľ (Zile, Koblasa; 5/4) – 24:29 Pytlík (Smoleňák, Hanousek; 5/5), 33:01 Pietroniro (Hults; 5/4). Rozhodčí: Pražák, Mejzlík – Frodl, Ondráček. Diváci: 5577. Vyloučení: 4:3. Využití: 2:1. Střely na branku: 22:28 (11:5, 2:15, 9:8). Zblokované střely: 12:16. Hity: 11:9. Vhazování: 34:33. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 3:2.
diváci5577
Litvínov: Tomek – Czuczman, Zeman, Zile, Mclsaac, Hrádek, Polášek, Baláž – Koblasa, Sukeľ, Sandberg – Hlava, D. Kaše, O. Kaše – Maštalířský, Gut, Pekař – Berka, Jurčík, Havelka.
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Tralmaks, Hults, Procházka – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Jágr, Filip, Pytlík – Straka, Bláha, Strnad.

Ihned po vhazování se do slibné palebné pozice prokličkoval Procházka, ale jeho pokus byl vyražen betonem domácího brankáře. V následujících minutách Kladeňáci hrozili z rychlých kontrů, v jednom z nich chybělo několik centimetrů Hultsovi. Na druhé straně měl vyloženou příležitost David Kaše, ale jeho rána ze slotu byla sražena jedním z bránících hráčů mimo nebezpečný prostor. První přesilovou hru si zahrál Litvínov, který nejprve nepustil kladenské hráče z obrané třetiny. Velké možnosti ke skórování měl Hlava s Ondřejem Kašem, ale oba tyto pokusy pokryl bezpečně Lukeš. Početní výhodu nicméně domácí využili, Sandberg prokličkoval obranným pásmem Rytířů a chladnokrevně zakončil – 1:0. Chemiky branka nabudila a byl jich plný led, ale tento tlak využit nebyl. Na druhé straně se do palebné pozice dostal Bláha, ale jeho střela nemířila mezi tři tyče.

Počátek prostředního dějství začalo Kladno v početní výhodě. V ní tvrdě vystřelil z mezikruží Procházka, ale mířil do dobře připraveného Tomka. Po skončení trestu si do samostatného úniku najel Smoleňák, ale branka padla až z následující akce. Do dalšího brejku se dostal Pytlík, a i když z první střely netrefil ideálně, tak jeho druhý pokus už za Tomkova záda zamířil – 1:1. Obrat ve skóre nastal během druhé kladenské přesilovky, během jejího průběhu totiž vypálil po Jágrově zpětném pasu nechytatelně Pietroniro - 1:2.

Z počátku první dvacetiminutovky museli Kladeňáci bránit pokračující přesilovku Chemiků. To se podařilo a záhy měl velkou možnost navýšit Strnad, ale nepodařilo se mu zakončit přesně. Další branku měl na hokejce Ticháček, ale Tomek jeho pokus zneškodnil. Vedení ale Rytíři neudrželi, Ondřej Kaše objel kladenskou svatyni a překvapivě zakončil – 2:2. Když už to vypadalo, že utkání dospěje do prodloužení, využila Verva po střele z první přesilovku a otočila stav na 3:2.