pondělí 2.9.2024
Mountfield HK
6. kolo,  neděle 29.9.2024
7. kolo,  úterý 1.10.2024

V neděli čeká kladenské hokejisty bitva v Litvínově

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Po dvou úvodních kolech s horkými favority celé soutěže zamíří kladenští hokejisté na další venkovní duel. Tentokrát se vydají do Podkrušnohoří, kde vyzvou litvínovskou Vervu, účastníka loňského semifinále play-off.

Černá série se Spartou skončila!

První okamžiky duelu nabídly šance na obou stranách ledové plochy, jako první se ale prosadila domácí družina. V poslední minutě úvodní třetiny dobruslil do útočného pásma Sparty Richard Jarůšek a jeho střela propadla Kořenářovi mezi betony. Kladno odskočilo soupeři o další dvě branky a po gólech Radka Smoleňáka a Jaromíra Jágra vedlo po čtyřiceti minutách už 3:0! V závěrečné periodě ale Sparťané zadělali na drama a snížili na rozdíl jediné branky. Poté ale navýšil skóre do prázdné klece Tralmaks a Rytíři porazili Spartu 4:2!

Produktivní bratři Kašové pokračují

Litvínov zažil po letech strádání opravdu úspěšný ročník. V tom minulém se několik kol držel na první příčce tabulky a pokukoval po přímém nasazení do čtvrtfinále. Nakonec se umístil na pátém místě, které znamená nutnost absolvování předkola play-off. Verva ovšem ve vyřazovacích bojích zářila, a nakonec došla až do semifinále (prošla přes Plzeň a Brno), kde padla s Pardubicemi.

Pilířem k úspěchu byla zcela jistě forma brankářů Mateje Tomka a Šimona Zajíčka. Oba maskované muže z loňského kádru se vedení severočeského týmu podařilo udržet i pro tuto sezónu, jako trojka je pak do hry připraven zasáhnout Lukáš Klika, který zároveň působí v druholigovém Ústí nad Labem.

Obranu v tomto týdnu posílil Michal Hrádek. Dvaadvacetiletý bek se do Podkrušnohoří přesunul z Pardubic. Dalšími nováčky v defenzivě našeho nedělního soka jsou František Gajdoš, Jared McIsaac a Adam Polášek. V černobílých barvách už naopak nebudeme vídat Patrika Demela, Janise Jakse nebo Radima Šaldu.

V ofenzivních řadách Mlejnkovi družiny pokračují oba bratři Kašové. Ondřej, starší ze sourozeneckého dua, se už dokázal prosadit i v tomto ročníku extraligy, loni se s bilancí čtyřiadvaceti branek a sedmatřiceti asistencí probojoval do nominace na domácí světový šampionát, kde vybojoval společně s týmem zlaté medaile. To David Kaše loni taktéž zářil, když vstřelil sedmnáct branek a zapsal čtyřiatřicet asistencí.

V kádru Vervy nadále působí střelec Petr Koblasa nebo exkladenský forvard Nicolas Hlava. Součástí letošní hráčské soupisky ale už nejsou loňské opory Jindřich Abdul nebo Liam Kirk. Útočné řady naopak vyztužil švédský forvard Filip Sandberg nebo Lukáš Vopelka.

Litvínov vstoupil do extraligy svědomitě

Poslední utkání sehráli Chemici venku proti Plzni a v západočeské metropoli zvítězili 3:1. V úvodním klání nové sezóny hostili Mountfield HK, a i přes počáteční vedení hostů nakonec získali všechny tři body za vítězství 4:2. V předcházející přípravě Litvínov absolvoval celkem osm soubojů, z nichž přesnou půlku vyhrál. V posledních čtyřech zápasech byl soupeřem vždy zahraniční celek a v tomto mezinárodním srovnání se černožlutý výběr radoval z vítězství pouze jednou. Naopak z předchozích soubojů s extraligovými celky ovládl hned tři utkání ze čtyř.

Loni si oba týmy ubránily svůj led

Na poslední bitvu s Vervou mají Rytíři dobré vzpomínky, 27. února totiž v růžových charitativních dresech porazili severočeské mužstvo 2:0, výhrou skončil i předchozí duel hraný na ledě ČEZ stadionu, první prosincový den roku 2023 Kladeňáci ubránili svoji tvrz a zvítězili 3:0. Naopak na Zimním stadionu Ivana Hlinky zapsali modrobílí bruslaři v minulém ročníku dvě porážky a z obou klání dohromady získali pouze bod.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

11. kolo: Litvínov vs. Kladno – 5:4 pp

24. kolo: Kladno vs. Litvínov – 3:0

37. kolo: Litvínov vs. Kladno – 5:4

50. kolo: Kladno vs. Litvínov – 2:0

Druhé venkovní utkání sehrají Rytíři v neděli 22. září proti litvínovské Vervě. Úvodní vhazování je naplánováno na čas 17:30. Pokud plánujete podpořit kladenské hokejisty přímo v Litvínově, podívejte se na bližší informace k plánovanému výjezdu fanoušků. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV Sport.

Dnes v 19:20 | Dorost
HC Pilsen Wolves