Indrákovy dva góly na vítězství nestačily, v Berouně vyhrála Sparta

11. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři ve druhém přípravném utkání na vítězství nestačili a pražské Spartě podlehli 2:4. Kladno vedlo po přesilovkovém zásahu Miroslava Indráka, Pražané ale vývoj otočili. Když pak Indrák udeřil podruhé, sparťané rychle odpověděli a vzali si zpět vedení, které už nepustili. Kladeňáci tak poprvé v přípravě padli a další utkání sehrají příští čtvrtek v Popradu.
 čtvrtek 11.8.2022, Zimní stadion Beroun
Sparta

Branky a nahrávky: 14. Indrák (Beran, Procházka), 38. Indrák (Sotnieks, Babka) – 26. Fábry (Tomek, Krutil), 34. Dvořáček (Vitouch, Buchtele), 39. Jandus (Forman, Mikliš), 57. Forman (Buchtele). Vyloučení: 6:5. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Hucl, Sýkora – Frodl, Komárek
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Babka, Sotnieks, Kehar, Veber – Kubík, Plekanec, Filip – Bláha, Melka, Pytlík – Beran, Indrák, Procházka.
Sparta: Cichoň – Mikliš, Jandus, Klejna, Tomek, Jurčina, Krutil – Buchtele, Přibyl, Forman – Ton, G. Thorell, Konečný – Hrabík, Vitouch, Dvořáček – Kulhánek, Fábry, Vrhel.

Začátek zápasu přinesl vyrovnaný hokej. O něco aktivnější byli přece jen domácí, za které se dostal do zajímavé střelecké pozice Sotnieks. Cichoň po jeho střele z levého kruhu nevěděl, kde má puk, ale nikdo z Rytířů se ke kotouči nedostal. Vzápětí domácí dostali k dispozici přesilovou hru, nenaložili s ní však dobře a projevila se raná fáze přípravy a nesehranost. O poznání lépe vypadala až druhá početní výhoda. Při ní se Beran dostal k několika zakončením z bezprostřední blízkosti, jenže puk za brankáře Sparty neprocpal. Vše si sedlo až na třetí pokus! Miroslav Indrák ještě napoprvé Beranovu pobídku nevyužil, poté ale procpal puk zpoza brány za čáru – 1:0. Srovnání pak měl na hokejce hostující Forman, který se vzápětí pustil do šarvátky s Dotchinem. Borci se na bruslích dlouho přetlačovali, nakonec ale nepadla ani rána, přestože oba shodili rukavice.

Druhé dějství odstartovali Rytíři několika zajímavými šancemi v oslabení. Prosadit se nedokázali, Pytlíkův trest ale ubránili. Až po jeho vypršení se Sparta prosadila. Tomek projel celé hřiště a předal puk mezi kruhy na Andreje Fábryho, který Bowa propálil – 1:1. A Sparta dál přebírala iniciativu a nakonec odskočila do vedení. Buchtele obral o puk v útočném pásmu Bláhu a po rychlé souhře zakončoval David Dvořáček do prázdné klece – 1:2. Rytíři ale s odpovědí dlouho neváhali. Miroslav Indrák přejel do pásma a ranou z levé strany procedil puk za Cichoně – 2:2. Hned v dalším střídání však Sparta znovu odskočila. Martin Jandus dostal prostor na pravé straně a rozvlnil síť – 2:3.

Ve třetí části tedy Kladno muselo usilovat o srovnání. Kubík dvakrát pálil při přesilové hře ze své kanceláře na pravém kruhu, ani jedna střela mu ovšem nevyšla tak, jak by si představoval. Na hattrick vzápětí zaútočil ostrým projektilem z pravé strany Indrák, ale Cichoň kotouč se štěstím udržel před bránou. Až po dalším Indrákově důrazu do brankoviště dotlačil Filip puk do sítě, kladenská radost však dlouho netrvala. Právě dvougólový střelec před dosažením branky fauloval. V následném oslabení mohl smazat rozdíl Melka, ten ale v úniku netrefil mezírku mezi Cichoňovými betony. Neujaly se ani další kladenské šance a čtyři minuty před koncem udeřila Sparta. Miroslav Forman se dostal k volnému puku a Bow už se natahoval marně – 2:4. Ke snížení pak už nevedla ani kladenská hra bez brankáře.

• Antonín Melka
  • Miroslav Indrák