středa 17.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024
Ohlasy

Všichni máme z přípravy dobrý pocit a těšíme se na náš stadion, pochvaluje si Melka

12. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Antonín Melka se chystá už na svoji jedenáctou sezonu v kladenském áčku. I díky zkušenostem dostal v přípravném zápase proti Spartě na dres kapitánské céčko a opět si vyzkoušel roli z konce předminulé sezony, kdy zaskakoval za kapitána Tomáše Plekance. Tentokrát vystřídal Matěje Berana, který vedl tým do prvního přípravného utkání. „Je to nejspíš kvůli zápisnému. Za céčko se vždycky platí dva tisíce, tak asi trenéři chtějí, aby bylo v kase hodně peněz,“ vysvětluje se smíchem Melka.

Spartě jsme ve druhé přípravě podlehli 2:4. Jaký to byl zápas?

Bylo to ve vysokém tempu, svižný a dobrý hokej. My jsme ale ztroskotali na tom, že jsme neproměňovali šance. Pár jsme si jich vytvořili, párkrát jsme je tam zamotali, ale šance jsme neproměnili. Sparta z našich chyb trestala.

Ty jsi první zápas nehrál, takže jsi nastoupil po přestávce poprvé. Jak náročné bylo do toho zase naskočit?

Bylo to docela těžké, ani jsem to nečekal. Bylo to hodně rychlé. Řekl bych ale, že jsme odehráli slušný zápas. Hráli jsme dobře. Škoda zbytečných dvou gólů, které jsme dostali.

Ty jsi byl na ledě při jednom střídání, kdy jste nejdřív gól dali a pak dostali. Věřil jsi u toho prvního, že by ti mohl Miroslav Indrák ještě nahrávat?

Jeli jsme tři na dva a nakonec to vyřešil dobře. Obránce ho nechal, takže vystřelil a byl z toho gól. Když ale vstřelíme gól, tak nemůžeme hned v dalším střídání dostat. To si musíme do dalších zápasů pohlídat. Je to školácká chyba. Dva jsme propadli v rohu a soupeř měl přečíslení. To se nesmí stávat. Pořád je ale dost času na to vypilovat takové chyby.

Neměli jste po vstřeleném gólu vystřídat?

Hrajeme na tři lajny. My tam byli dost krátce, naskočili jsme na led a hned gól. Byli jsme tam asi deset vteřin. Nejde vystřídat jako normálně v sezoně. Spíš si to musíme pohlídat. Je to velká chyba naší lajny, že jsme hned dostali gól.

Ty jsi mohl v závěru ještě přidat gól, když ses dostal do úniku. Mířil jsi mezi betony?

Chtěl jsem mu to dát mezi betony, ale neudělal jsem to dobře. Měl jsem víc naznačit, možná jsem měl jít i do bekhendu. Takhle zpětně je ale vždycky každý chytrý. Nedal jsem gól a oni dali. Škoda, mohlo to být 3:3 a bylo by to jiné.

Zatím hrajete na tři lajny, jak jsi zmiňoval. Jak náročné to je v kombinaci s těžkými tréninky?

Je to náročné, ale to je účel, abychom nahnali fyzičku a byli na tom dobře do sezony. O to nám jde. Na to, že hrajeme na tři lajny, tak nehrajeme špatně. Je to pro nás těžké, ale hrajeme dobře.

„Tréninky jsou určitě jiné. Vydali jsme se správným směrem.“

Příprava už nějakou dobu probíhá. Je v něčem jiná s příchodem nových trenérů?

Tréninky jsou určitě jiné. Změnilo se to a uvidíme, co přinese sezona. Já věřím, že to bude lepší. Všichni z toho máme dobrý pocit a vidíme, že jsou tam dobré věci. Dobře se dostáváme z obranného pásma, vydali jsme se správným směrem.

Jak si ty osobně zvykáš na nové trenéry? Pod Miroslavem Machem jsi hrál v Ústí nad Labem, že?

Jo, hrál jsem pod ním v Ústí tři roky, takže se známe. Pana Burgera znám taky a všichni jsou fajn. Myslím navíc, že i oni si rozumí. Uvidíme, co přinese sezona.

Během přípravy se střídáte v nošení kapitánského céčka. Proč jste se takhle rozhodli?

Je to nejspíš kvůli zápisnému. Za céčko se vždycky platí dva tisíce, tak asi trenéři chtějí, aby bylo v kase hodně peněz.

Volíte si mezi sebou, kdo bude kapitánem pro další zápas?

Určují to trenéři. Možná do toho trochu mluví Tomáš Plekanec. Nevím.

Jak jsi trávil volno mezi sezonami?

Nebylo moc dlouhé, ale užil jsem si ho hezky. S rodinou jsme byli na dovolené v Itálii, takže jsem si vyloženě užíval rodinu a děti. Volno teda bylo pěkné, ale krátké. Mohlo být delší.

Velkou událostí téhle sezony bude návrat na kladenský stadion. Jak se na to těšíš?

Těším se tam úplně nejvíc. Mně se tam vždycky hrálo dobře a měl jsem to tam rád. Těšíme se na to, věřím, že to bude dobré. Doufám, že to bude dobrá sezona.