5:3
1:4

41. kolo extraligy: Rytíři zvítězili nad Libercem 3:2

24. 1. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno prolomilo sérii proher a po čtyřech porážkách zvítězilo nad Libercem 3:2. Rytíři měli od úvodu navrch a po první části vedli po gólech Miroslava Indráka a Ladislava Zikmunda už o dva góly. Soupeř v prostředním dějství snížil, třetí gól ovšem přidal z přesilovky Jake Dotchin a zbytek utkání už si Kladeňáci pohlídali. Bílí Tygři dokázali jen snížit a z Kladna odjeli s prázdnou.
2022/2023, Tipsport extraliga, 41. kolo,  úterý 24.1.2023, ČEZ Stadion Kladno
Liberec
3:2
2:0, 0:1, 1:1

Branky a nahrávky: 4. Indrák (Plekanec), 9. Zikmund (Procházka), 49. Dotchin (Procházka) – 31. Kolmann (Melancon, Flynn), 49. Balinskis (Melancon, Birner). Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka – T. J. Melancon.

diváci2023
Kladno: Brízgala – Dotchin, Kehar, Ticháček, Cibulskis, Babka, Slováček, Veber – Indrák, Plekanec, Kubík – Brodecki, Filip, Beran – Jágr, Zikmund, Procházka – Bláha, Pytlík, Melka.
Liberec: Kváča – Balinskis, Nedomlel, Ivan, Melancon, Derner, Štibingr, Kolmann – Birner, Filippi, Faško-Rudáš – Frolík, Najman, Flynn – Ordoš, Jelínek, Rychlovský – Vlach, Šír, Dlouhý.

Rytíři odstartovali do utkání velmi dobře a rychle mohli jít do vedení po šanci Jakea Dotchina. Kanadský bek ale z dorážky minul odkrytou branku. Domácí příznivce to však nemuselo mrzet dlouho. Zakrátko se Plekanec blýskl parádním pasem zpoza brány a Miroslav Indrák mezi kruhy nezaváhal – 1:0. Nedlouho poté navíc dostatečně důrazně doráželi Procházka a Ladislav Zikmund, který dostal kotouč do sítě – 2:0.

Ve druhé části už Kladno zažívalo horší chvíle. Dvakrát krátce po sobě se muselo bránit ve čtyřech, pokaždé ale obstálo i díky jistému Adamu Brízgalovi. Až po polovině třetiny si Bílí Tygři vytvořili větší nápor, Petr Kolmann si vybruslil na levý kruh a zamířil nechytatelně do protějšího růžku branky – 2:1. I ve zbytku třetiny pak měli hosté lehce navrch, žádnou další akci už ovšem neproměnili.

Ve třetím dějství Kladno konečně získalo výhodu přesilové hry a naložilo s ní parádně. Jake Dotchin využil Kváčova zakrytého výhledu a od modré čáry vypálil úplně přesně – 3:1. Odpověď hostí ale přišla ještě v téže minutě. Uvis Janis Balinskis dostal nabito na vrchol kruhu a prudkou ranou Brízgalu propálil – 3:2. Znovu vrátit Rytířům dvougólový náskok mohl jak Melka, který nastřelil tyč, tak kapitán Plekanec. Ten však před odkrytou brankou trestuhodně netrefil Kubíkovu přihrávku. Závěr zápasu však domácí zvládli skvěle. Směrem vzad hráli velmi jistě a soupeře do většího náporu už nepustili.

Kladno: Pavel Skrbek: Měli jsme dobrý vstup do zápasu a dali jsme dva góly. V desáté minutě jsme bohužel přestali bruslit a hra se srovnala. Ve druhé třetině se obraz hry úplně změnil, Liberec se hýbal o hodně lépe a my mu darovali spoustu šancí. Pořád jsme byli pod tlakem, ale podržel nás brankář. Liberec jen snížil. Šli jsme do třetí třetiny, pomohli jsme si gólem v přesilové hře, který nás trošku uklidnil, ale bohužel jsme hned v dalším střídání obdrželi gól na 2:3. Potom jsme to už ubojovali. Posledních dvanáct minut jsme jenom bojovali, vyhazovali puky ven a konec jsme ubojovali. Bylo to vítězství, které jsme potřebovali. Já to hodnotím jen kladně.

Liberec: Jiří Kudrna: Čekali jsme těžké utkání na malém kladenském ledě. Chtěli jsme tady lépe začít, bohužel se nám nepovedl začátek utkání. Do poloviny třetiny jsme dostali dva góly a prohrávali jsme 0:2. Určitě jsme chtěli do utkání vstoupit jinak. Připravovali jsme se na to, že domácí budou mít výborný pohyb, ale bohužel jsme nezachytili začátek tak, jak jsme chtěli. Ve druhé třetině se hra už vyrovnala a dali jsme kontaktní branku. Do třetí třetiny jsme tedy šli s velkou šancí utkání zvládnout a vyhrát tady. Soupeř si bohužel pomohl přesilovkou, přidal další gól a my už dokázali jen snížit. Zápas jsme ale ztratili paradoxně už v začátku utkání, kde mělo Kladno lepší nástup a dostalo se do dvoubrankového vedení. To rozhodlo o celém utkání. My už jenom dotahovali a nakonec Kladno zaslouženě vyhrálo.