pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Z domácího ledu máme bod, Rytíři podlehli v prodloužení

7. 1. 2024 od Jakub Liška / Úvodní foto: Roman Mareš, galerie: Josef Poláček
Neděle 7.1.2024 patřila na Kladně opět hokeji. V prvním domácím utkání po novém roce Rytíři vyzvali Hradec Králové. Po úvodním dějství byl na kladenském zimním stadionu důvod k radosti zásluhou Sideroffa. Během té druhé však hosté dokázali výsledek srovnat. Poslední třetina přinesla převážně nervózní hokej, kdy ani jeden z týmů nechtěl udělat vážnější chybu, proto se šlo do prodloužení. Tam bylo rozhodnuto po 80 vteřinách, zásluhou hostujícího Lalancetta, Kladno má tak bod.
2023/2024, Tipsport extraliga, 34. kolo,  neděle 7.1.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Mountfield HK
1:2p
1:0, 0:1, 0:0 – 0:1

Branky a nahrávky: 3. Sideroff (Bláha, Ticháček) – 32. Pavelka (Jergl), 62. Lalancette (Okuliar).  Vyloučení: 3:5. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Eduards Tralmaks – Patrik Miškář.

diváci2289
Kladno: Bow – Ticháček, Hejda, Slováček, Veber, Martenet, Voráček – Kusý, Klepiš, Tralmaks – Jágr, Pytlík, Jarůšek – Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Babka, Sideroff.
Mountfield HK: Lukáš – Kalina, Blain, Pavelka, Pláněk, Jank, Freibergs – Estephan, Miškář, Šťastný – Jasper, Tamáši, Perret – Jergl, Lalancette, Okuliar – Eberle, Pilař, Zachar – Chalupa.

Prakticky po první vážnější příležitosti zápasu se mohli kladenští fanoušci radovat. Při situaci dva na jednoho to vzal na sebe Deven Sideroff a pohlednou kličkou zasunul puk do branky - 1:0. Oba týmy měly následně možnost přesilových her, ale oba brankáři svá družstva podrželi. Krátce nato dostal puk do slotu Bláha, mířil nicméně jen do betonu Lukáše. Nepříjemným dorážkám Eberleho na brankovišti čelil Bow, ovšem poradil si. Rytíři tak odcházeli do kabin s jednobrankovým náskokem.

Už ve druhé minutě prostřední periody se prosadil po dorážce z mezikruží Veber, po trenérské výzvě však nebyla branka uznána. Vzápětí si musel během přečíslení hradeckých hráčů pozorně počínat Bow, zakončení ale zlikvidoval. Klepiš se dostal do úniku z pravé strany, mířil však jen do Lukáše. Hradečtí následně zužitkovali početní převahu, kdy prostřelil Bowa střelou od mantinelu Pavelka - 1:1. Rytíři dostali také možnost přesilovky, ve které si vytvořili hned několik velkých šancí. Všechny měly ale stejného jmenovatele, brankáře Lukáše.

Do závěrečné části si přenesli Kladeňáci přesilovou hru, ani v té se jim však gól vstřelit nepodařilo. Po nedorozumnění v hradecké obraně zakončoval Kusý, zakončení letělo nad branku. Landon Bow strážil poté svou svatyni proti střelám Janka. Do úniku tváří v tvář Lukášovi se dostal Procházka, brankář hostů ale dokázal puk vypíchnout svou holí. Zcela osamocený se na levém kruhu zjevil hostující Šťastný, netrefil ovšem zařízení. Z následného kontru mířil sám na branku Smoleňák, jeden z obránců ale ještě stihl střelu zblokovat. Díky nerozhodnému stavu se šlo do prodloužení.

V nastaveném čase se dostal do zajímavého úniku Pytlík, svůj blafák však zakončil jen do boční sítě. Vzápětí nicméně Hradečtí rozhodli z útoku dva na jednoho, kdy rozhodující gól vstřelil Lalancette - 1:2.

Kladno: Pavel Skrbek: Vstoupili jsme do zápasu dobře. Podařilo se nám dát první branku a dobře jsme bruslili. Celou první třetinu jsme měli dobrý pohyb a trochu více ze hry než soupeř. Ve druhé třetině to bylo ale naopak, kdy to rozbilo hodně oslabení. Pramenilo to z toho, že jsme se nedokázali vůbec udržet na kotouči v útočném pásmu. Soupeř nás přehrával, zavřel nás ve vlastním pásmu, z čehož vzniklo i dost vyloučení. Dostali jsme gól na 1:1 a šli jsme do třetí třetiny, která byla docela vyrovnaná. Nicméně když máte v posledních osmi minutách dvě přesilové hry a nevystřelíte v nich na branku, tak je to prostě špatně. Tam jsme ten zápas měli rozhodnout. V prodloužení už je to ta stejná písnička, kdy my máme šanci, kterou nedáme. Soupeř má svojí šanci, kterou zavěsí a máme zas jeden bod.

Mountfield HK: Tomáš Martinec: Kladno mělo výborný vstup do zápasu, kdy hned ve třetím střídání nám dalo gól. To vlilo soupeři energii, protože si myslím, že celou první třetinu byli lepší. My jsme se nemohli do toho zápasu dostat. Ten gól nás opařil a naopak nám tu energii sebral. Začali jsme hrát až od druhé třetiny, kde jsme, podle mě, zaslouženě vyrovnali v přesilovce. Vzhledem k tomu, že oba brankáři chytali výborně, tak to bylo poté o jednom gólu. My jsme rádi, že jsme sebrali v prodloužení ten druhý bod.