Zrušeno

Rytíře čeká návrat na domácí kluziště. Oplatí na něm Hradci středeční porážku?

5. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Mountfield HK
Kladno čeká v tomto týdnu už třetí zápas. Tentokrát se představí před domácím publikem, kdy v televizním duelu přivítá Mountfield HK. Na stejného soka začátkem týdne Kladeňáci nestačili. Jak si povedou ve svém svatostánku?

Zbytečné fauly v Plzni vedly k porážce

Rytíři naposledy vyrazili v pátek 5. ledna na led Plzně. Hosté sice jako první dostali puk za brankovou čáru, ale rozhodčí pokus Kusého po kontrole videa neuznali. Krátce na to dostala domácí družina výhodu přesilovky, kterou využil Lev. Kladno pak vyrovnalo ze stejné herní situace, když Ticháčkovu střelu tečoval za Pavlátova záda Radek Smoleňák. Kladenský kapitán měl prsty i v další situaci. Našel totiž zcela volného Martina Procházku v nebezpečném prostoru před bránou a ten s přehledem skóroval. Škodovka ale v následném dění zcela převzala otěže střetnutí. I díky přesně sehraným přesilovým hrám si připsala vysokou výhru 7:2 a přerušila úspěšnou kladenskou sérii z plzeňského ledu.

Náskok z úvodní dvacetiminutovky soupeř udržel až do konce

Naposledy se oba dva soupeři utkali 3. ledna a hned první třetina nabídla velmi ofenzivní podívanou. Domácí mužstvo sice neproměnilo trestné střílení, ale do vedení dostal Martincovu družinu z následné početní výhody Perret. Za Kladno odpověděl z netradiční pozice obránce Martenet, Hradečtí však záhy dvěma góly odskočili na průběžné skóre 3:1, ale těsně před první sirénou stihl snížit Eduards Tralmaks. Další dvě třetiny byly ve znamení spolehlivých zákroků obou dvou brankářů. Stav z konce první třetiny vydržel až do šedesáté minuty. V ní se do opuštěné kladenské branky trefil Jergl a upravil na konečných 4:2

Kladnu se naposledy podařilo vyzrát na Hradec Králové 25. září 2022. Tehdy právě na ledě ČEZ stadionu těsně porazilo východočeského soka 2:1. V letošní sezóně kladenští hokejisté v bojích s Mountfieldem vybojovali souhrnně jeden bod za prohru v prodloužení.

Hradecký celek naposledy nestačil na Energii Karlovy Vary, se kterou dvakrát vedl, ale nakonec se musel spokojit s jedním bodem za prohru v samostatných nájezdech. Z posledních pěti klání tak ovládl pouze jedno a bylo to právě utkání s Rytíři hrané 3. ledna.

Snajpr Okuliar skóruje a produktivní beci ho podporují

Nejnebezpečnějším Hradečákem v útoku je Oliver Okuliar. Nejenže je druhým nejčastějším zakončovatelem v extralize, ale kromě toho zapsal už šestnáct branek. K nim přidal už jedenáct asistencí a s bilancí sedmadvaceti bodů táhne hradeckou ofenzivu.

Hradec má ve svém týmu také produktivní zadáky. Hned v první desítce kanadského bodování obránců jsou totiž dva Hradečáci. Třetí příčka v této statistické disciplíně patří Jeremimu Blainovi, jehož celková bilance se prozatím zastavila na dvaadvaceti bodech. Nejgólovějším bekem Martincova výběru s šesti přesnými zásahy a zároveň osmým ve výše zmíněném žebříčku je Tomáš Pavelka.

Jedničkou v bráně se po přesunech v posledních měsících stal Jan Lukáš. Brankář, který má na svém kontě starty i v dresu Kladna si drží úspěšnost zákroků nad devadesáti procenty. Dvojkou je pak Fin Eetu Laurikainen.

Zápas 34. kola Tipsport extraligy mezi Kladnem a Hradcem Králové se odehraje na ČEZ stadionu v neděli 7. ledna a začne netradičně v 17 hodin. Vstupenky v prodeji ZDE. Přímý přenos z kladenského ledu nabídne letos vůbec poprvé veřejnoprávní stanice ČT Sport, která je k dispozici i na platformě O2 TV Sport.

STATISTIKY

20,47 % – 5. místo 19,83% – 6. místo

Ubráněná oslabení

74,13 % – 13. místo 82,81 % – 5. místo