Vzhůru pod Ještěd! Rytíři sehrají v Liberci třetí venkovní zápas v sezoně

26. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Tempo extraligy nezpomaluje a kladenské hokejisty čekají v tomto týdnu hned tři soupeři. Prvním z nich budou liberečtí Bílí Tygři. Naváže Kladno na výkon z Vítkovic, kde si připsalo první dva body, a přiveze si další z pátého největšího města v Česku?

Tradiční bitvu ovládla efektivní Sparta

Kladenští budou chtít na poslední utkání s pražskou Spartou co nejrychleji zapomenout. Na střely vyrovnané střetnutí se od počátku nevyvíjelo podle představ domácího výběru, který brzy prohrával 0:2. Kladenští sice aktivně vstoupili do prostředního dějství, ale branky v něm přidávali pouze hosté. Rytířům se podařilo odpovědět až za stavu 0:6, kdy se prosadil povedenou střelou obránce Jiří Ticháček. Sparta nakonec ještě jeden zásah do kladenské branky přidala, a Kladno tak sparťanům podlehlo vysokým rozdílem 1:7.

Poslední vítězství na ledě Liberce přišlo před deseti lety

Kladno se s Libercem utkává pravidelně v rámci extraligového programu. Poslední střetnutí těchto dvou celků bylo na programu letos 24. ledna, kdy Kladenští ovládli vyrovnané utkání a zvítězili 3:2. Naopak na libereckém ledě se Kladeňákům nedaří, v posledním klání na severu Čech podlehli i vinou rozsáhlé marodky svému sokovi 7:3.

Poslední prachem zaváté vítězství pod ikonickým televizním vysílačem zapsalo Kladno 27. září 2013, vítěznou branku hostů tehdy vstřelil Jiří Kuchler a Rytíři zvítězili 3:1. Kladeňáci tak na výhru v liberecké Home Credit Aréně čekají přesně deset let!

Bílí Tygři zatím mají jedinou výhru

Liberec zvládl první kolo letošní sezony na výbornou, když dokázal v domácím prostředí porazit regionálního rivala z Mladé Boleslavi 4:3. Pak ale přišla série tří venkovních porážek. Liberečtí nejprve nestačili na hradecký Moutfield, kterému podlehli 5:3. V minulém týdnu pak přišly další dvě porážky. V dalekém Třinci Liberec prohrál 1:4 a stejným výsledkem nestačil v severočeském souboji na litvínovskou Vervu.

Nejproduktivnějším hráčem Bílých Tygrů je prozatím útočník Oscar Flynn s bilancí 2+2. Po odchodu Petra Kváči se v brankovišti střídá mladý Daniel Král (91,30 %) se Slovákem Dávidem Hrenákem (87,72 %) a lepšími čísly se zatím může chlubit český gólman.

Velkým předsezónním tématem byl návrat trenéra Filipa Pešána na libereckou lavičku. Zkušený kouč se do severočeské metropole vrátil po štacích u české hokejové reprezentace a po předčasně ukončeném působení u švýcarského klubu HC Ajoie.

Středeční zápas proti Liberci bude mít speciální náboj pro kladenského navrátilce Michaela Frolíka. Zkušenostmi protřelý forvard v loňském ročníku nastupoval právě za Bílé Tygry a v jejich dresu měl bilanci 12+15.

Podaří se Rytířům uspět podruhé v řadě na ledě soupeře? Utkání 5. kola Tipsport extraligy je na programu 27. září 2023 v liberecké Home Credit Aréně, úvodní vhazování je naplánováno na 18:00. Zápas můžete živě sledovat na O2 TV Sport.