Zrušeno
Ohlasy

Vždycky uděláme nějakou chybu a sesype se to, litoval Richard Jarůšek

15. 1. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Ve druhé třetině využil Richard Jarůšek zaváhání třinecké obrany a svým druhým gólem v sezoně otočil vývoj zápasu z 0:2 na 3:2. Rytíři ale velký obrat k bodům nedovedli a po nepovedené třetí části prohráli 3:5. „Zase nám to tam napadalo a celé se to zbortilo. Promrhali jsme body,“ mrzelo po utkání dvaatřicetiletého útočníka Kladna.

Proti Třinci nakonec nebereme ani bod. Není to škoda vzhledem k průběhu zápasu?

Vždycky je to škoda. Měli jsme to super rozehrané, ale zase naše klasika… Promrhali jsme body.

V první třetině jsme ztráceli o dva góly, ale přesto jsme vývoj otočili. To je proti týmu jako Třinec dobré, ne?

Určitě, ale v první řadě by se vůbec nemělo stát, abychom prohrávali hned na začátku 0:2. To je první věc. Když se pak dostaneme na 3:2, tak přišlo zbytečné vyloučení, inkasovali jsme gól a zase nám to tam napadalo a celé se to zbortilo.

Třetí gól jsi vstřelil ty. Bylo to i trochu se štěstím, že?

Jo. Napadali jsme, jejich obránce udělal chybu a ke mně se dostal puk. Šel jsem do kličky, dostal jsem sekeru přes ruce a puk mi utekl. Házel jsem to před bránu a se štěstím to tam propadlo. Celou sezonu štěstí nemám a teď se ke mně konečně přiklonilo.

Kudy propadl puk do brány?

Trefilo to gólmana někam do vyrážečky nebo pod tělo a doklouzalo to za čáru. Jsem za to rád, je jedno, jak to tam padne. Celou sezonu se mi tam nic neodrazí, tak aspoň takhle jednou.

Máš to v hlavě, že to tam nepadá tak, jak by sis představoval?

Určitě mě to štve a mrzí. Snažím se pracovat na tréninku, abych to přiklonil zpátky na svou stranu. V zápase je to ale těžké, zvlášť když jsem ve čtvrté lajně. Máme jiné úkoly, moc tam nechodíme a máme spíš vytvářet útočné pásmo pro ostatní lajny. Pak je těžké tam něco udělat.

Po tvém gólu jsme ale na začátku třetí třetiny rychle inkasovali. Lámal se zápas právě tam?

Vedli jsme 3:2, tam se to určitě lámalo. Bylo zbytečné vyloučení, dostali jsme na 3:3 a Třinec si to pak pohlídal. Je to zkušené mužstvo, asi čtyřikrát za sebou vyhrál, takže jsme věděli, že sílu má. Napadalo to tam a už se nám to nepodařilo otočit.

Ve třetí třetině jsme přitom šance měli. Co tomu chybělo?

Byla tam dobrá střela, kdy už to letělo do brány, ale oni to chytli. Pak úplně na konci jsem vystřelil, odrazilo se to k Pytlajzovi a tyčka. Šance tam byly, ale Třinec je natolik zkušený manšaft, že je hodně těžké to otočit.

Třetí třetiny se nám ale obecně v této sezoně nedaří. Čím to je?

Neřekl bych, že je to jenom třetí třetina. Někdy je to první, někdy druhá a někdy třetí. V tom bych to neviděl. Vždycky uděláme nějakou chybu a sesype se to. Tentokrát to bylo ve třetí třetině.

Mrzí porážka o to víc, že se nepovedlo urvat body doma před našimi fanoušky?

Mrzí to dvojnásobně, doma bychom měli vyhrávat pro fanoušky. Nemůžeme se na to ale dívat, potřebujeme, aby to chodilo i venku. Ale nechodí to nikde. Těžké.

Další zápas náš čeká na ledě Litvínova, který je doma nejsilnější ze všech extraligových týmů. Co od toho čekáš?

Litvínov je v laufu, daří se mu a určitě to bude těžké. My se nemůžeme dívat, proti komu hrajeme, a musíme sbírat body. Potřebujeme je.