sobota 27.4.2024
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Rytíře čeká první letošní domácí bitva s mistrem. Dokáží vzdorovat silným Ocelářům?

13. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: HC Oceláři Třinec
Minulou neděli se kladenský tým naposledy představil před svými fanoušky a po týdnu se znovu vrací do své tvrze. Sokem bude silný Třinec, který i v letošní sezóně dokazuje, že patří mezi největší aspiranty na celkový triumf. Požene domácí prostředí Rytíře za ziskem cenných bodů?

Nájezdové drama pro bruslaře

Kladno odehrálo poslední klání na ledě Mladé Boleslavi v pátek 12. ledna. Domácí byli od začátku utkání více na puku, ale první se prosadili Rytíři. Eduards Tralmaks totiž proměnil nařízené trestné střílení. Bruslaři srovnali v poslední minutě prvního dějství z přesilové hry, když se prosadil jejich nejlepší střelec Lantoši. Domácí výběr otočil duel z kraje prostřední periody, ale na Skalického branku odpověděl zanedlouho kapitán Radek Smoleňák. Za necelé čtyři minuty si však bruslaři vzali vedení zpět, když exkladenský Pitule příkladně tečoval střelu od modré. I na tuto branku kladenská družina ideálně zareagovala, z přesilové hry propálil Růžičku Tralmaks, který tak zapsal druhý gól v zápase. Střetnutí nakonec dospělo až do samostatných nájezdů, kde rozhodující trefu vsítil Fořt a upravil na konečných 4:3 pro tým z města automobilů.

Draci využili nabídnutou početní výhodu v prodloužení

Kladenští se s Oceláři v letošním ročníku extraligy utkali pouze jednou a začátek tohoto duelu jim vyšel na jedničku. Eduards Tralmaks dostal přesnou přihrávku z hole Kusého a lotyšský forvard zakončil přesně nad lapačku brankáře soupeře. Domácí vyrovnali dělovkou Pánika, ale ještě v téže třetině zapsal z přesilové hry svůj druhý gól Tralmaks. I na druhou branku našli Slezané odpověď a ve třetí periodě dokonce překlopil stav na jejich stranu Voženílek. Třetí zásah do jejich sítě přidal Jiří Ticháček a po šedesáti minutách svítil na kostce stav 3:3. Domácí začali prodloužení přesilovou hrou, ve které rozhodl svým druhým gólem Voženílek a zvýšil na konečných 4:3.

Jak už bylo zmíněno, Rytíři na Třinec narazili v letošním extraligovém ročníku pouze jednou. V domácím prostředí tak změří síly s mistrovským celkem vůbec poprvé. Slezané v roce 2023 kladenský ČEZ stadion vůbec nenavštívili, naposledy sem zavítali 28. prosince 2022.

Tento duel nabídl celkem sedm branek, ze kterých hned čtyři skončili v hostující kleci. Rozhodující trefu si připsal osm minut před koncem Jake Dotchin, který stanovil skóre na konečných 4:3.

Třinečtí v posledním kole vyrazili na led Karlových Varů. V nejzápadněji položeném extraligovém městě nepřipustili drama a vyhráli 3:0. Předtím ale nestačili na liberecké Bílé Tygry a pod Ještědem prohráli 4:1. Z posledních pěti klání vybojovali celkem sedm bodů.

Tři Oceláři v první třicítce bodování

Třinecká ofenziva je už několik sezón postrachem soupeřů. Pozice nejlepšího střelce patří Martinu Růžičkovi, který nasbíral už patnáct branek. V těsném závěsu se navíc pohybuje dvojice Voženílek – Pánik.

Pomyslná koruna pro držitele největšího počtu kanadských bodů patří opět Martinu Růžičkovi, který si připsal už pětatřicet kanadských bodů. Pozor si obrana Kladna bude muset dávat i na Andreje Nestrašila, který zapsal pro změnu nejvíce asistencí napříč výběrem trenéra Motáka.

Třinečtí se mezi třemi tyčemi spoléhají na známé tváře. Pozice jedničky patří Marku Mazancovi. Ten zasáhl do čtyřiadvaceti duelů a má na extraligu nadprůměrnou úspěšnost 92,11 %. Fantom play-off z posledních let Ondřej Kacetl se po zdravotních problémech postupně vrací do formy a zatím zapsal dvanáct startů.

Utkání 36. kola Tipsport extraligy se odehraje v neděli 14. ledna a začne na kladenském ČEZ stadionu v tradičním víkendovém čase, který je stanoven na 16. hodinu. Vstupenky koupíte ZDE. Přímý přenos bude k dispozici na stanici O2 TV Sport.