Zrušeno

Vyslali jsme vzkaz, že se toho nebojíme, říká Jiří Ticháček o vyhroceném závěru

25. 9. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno nezvládlo souboj se Spartou a před svými fanoušky zapsalo vysokou porážku 1:7. Jedinou gólovou radost vystřelil až ve třetí třetině obránce Jiří Ticháček, který potvrdil své sebevědomí a po individuální akci překonal Jakuba Kováře v brance soupeře. „Samozřejmě jsem za gól rád, dlouho jsem žádný nedal. Doufám, že dám i nějaký další. Kdybychom ale vyhráli a žádný gól bych nedal, tak bych byl taky rád,“ vyprávěl po utkání talentovaný bek.

Se Spartou jsme doma prohráli 1:7. Co k tomu říct?

Samozřejmě nejsme spokojení. Bohužel se to proměnilo v takhle blbý výsledek, ale měli jsme tam i dobré pasáže. Bohužel i ty špatné a v těch nás potrestali.

Byla znát síla Sparty, nebo vynikly spíš naše chyby?

Asi oboje. Když jsme nějakou chybu udělali, tak ji hned využili. Kvalita tam byla znát. My se do příště musíme vyvarovat chyb.

Sparta byla hodně silná u nás před bránou, kde možná trochu chyběl důraz. Asi jste to gólmanům neulehčili, že?

Ne, to vůbec. Udělali jsme chyby v předbrankovém prostoru, musíme si to ukázat a říct. Takové góly by se neměly opakovat.

Potěší aspoň první gól v sezoně?

Samozřejmě jsem za gól rád, dlouho jsem žádný nedal. Doufám, že dám i nějaký další. Kdybychom ale vyhráli a žádný gól bych nedal, tak bych byl taky rád.

V zápase bylo hodně emocí. Očekávali jste to?

Jo, je to derby. Situace, které v zápase byly, k tomu vedly. My jsme se jenom snažili zastat jeden druhého.

„Jsem hrozně rád, že mám šanci na přesilovce. Musím to potvrdit, abych tam vydržel.“

Jake Dotchin se pustil do bitky s Filipem Chlapíkem, což fanoušci ocenili…

Oba sundali rukavice. Dotch je silný chlap a dá se říct, že je bitkař. Umí to. Nechci říct, že mu naložil, ale bitku vyhrál.

Je důležité vyhrát aspoň takové malé souboje, když už se v zápase nedaří?

Spíš jsme chtěli vyslat vzkaz, že se jich nebojíme. Výsledek už byl bohužel takový, ale byl to vzkaz, že se toho nebojíme.

Na lavičku se poprvé jako mentor postavil Jakub Voráček. Co jsi tomu říkal?

Je to super. Je to skvělý člověk a má nám co dát. Snažili jsme se ho poslouchat, ale zatím s námi byl jen jeden trénink. Doufám, že nám v přesilovkách pomůže. Sám to hrával, je to skvělý hokejista a rady od něj jsou zlaté.

Na přesilovky momentálně chodíš jako jediný obránce v první formaci. Jak ses v téhle roli našel?

Jsem hrozně rád, že mám šanci. Musím to potvrdit, abych tam vydržel. Je to velká zodpovědnost a já si to na jednu stranu užívám a na druhou se snažím dělat svoji práci co nejlépe.

Jak se poučit z tohohle zápasu? Něco si z toho odnést, nebo na to spíš zapomenout?

Od každého něco. Ukázat si chyby, ukázat si, jak padly góly, a příště se toho vyvarovat.