Zrušeno

Kladenský stadion uvidí další hvězdnou bitvu! Rytíři s navrátilcem Frolíkem vyzvou Spartu

23. 9. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Tipsport extraliga nabírá na obrátkách a Kladno posilněné vítězstvím z Vítkovic čeká v neděli další těžký soupeř. Pražská Sparta, která se po třech odehraných zápasech nachází na první příčce extraligové tabulky, bude druhým sokem Rytířů na domácím ledě. Podaří se kladenským hokejistům navázat na poctivé výkony z předchozích klání a získají další body?

První letošní výhru zajistil Tomáš Plekanec

Kladno po dvou těsných porážkách odcestovalo na pomezí Moravy a Slezska s jasným cílem – získat první body do tabulky. Do střelecké listiny se ale poprvé zapsali domácí, když samostatný únik využil Fridrich. V přesilovce sice hosté dokázali odpovědět, když se z mezikruží prosadil Tomáš Plekanec, ale i Ostravané v početní výhodě uspěli a po první třetině tak vedli 2:1. Srovnání zařídil ve druhé třetině po krásné přihrávce Devena Sideroffa Ondřej Bláha. Další branka ve vymezeném čase nepadla, a tak zápas musely rozhodnout samostatné nájezdy. V nich uspěl pouze kladenský kapitán Tomáš Plekanec, a kladenští Rytíři si tak z tvrze rytíře Vítka odvezli dva cenné body. To je nejlepší pozvánka na neděli!

Vzájemné zápasy

V loňském extraligovém ročníku Kladno dokázalo bodovat se třinácti extraligovými soupeři. Jediným protivníkem, který byl nad síly Rytířů, byla právě Sparta Praha. Kladno se naposledy s pražským celkem utkalo 24. února 2023, tehdy zápas skončil výsledkem 3:4. Ve zbylých třech bitvách se sparťany Kladeňáci vždy inkasovali minimálně čtyři branky a Pražanům vždy podlehli vysokým rozdílem. Poslední ligovou výhru nad Spartou na domácím ledě vidělo kladenské publikum 27. února 2020, kdy Rytíři zvítězili 4:2.

Spartu před sezónou převzal nový kouč

Sparťané před sezónou značně proměnili kádr. Pražany opustili hráči jako David Dvořáček, David Kaše, Adam Polášek, Ostap Safin, Dominik Simon či Gustaf a Erik Thorellovi.

Tým pod vedením nového hlavního trenéra Pavla Grosse, který se do české extraligy vrátil po působení v Německu, doplnilo několik zajímavých jmen. Ze Švýcarska se do Prahy vrátil Filip Chlapík, ze Švédska přišel reprezentační obránce Vojtěch Mozík. Za zmínku stojí i zahraniční akvizice s bohatými zkušenostmi. Obránce Aaron Irving a útočníci Josh Kestner a Jani Lajunen jsou protřelí hráči, na které bude trenérský štáb soupeře spoléhat.

Michael Frolík po sedmnácti letech v domácím ligovém zápase

Zápas s Pražany bude speciálním zejména pro Michaela Frolíka. Kladenský útočník s bohatými zkušenostmi z NHL nastoupí v kladenském dresu do soutěžního utkání na domácím ledě poprvé od ročníku 2005/2006. Umocní speciální atmosféru jeho návratu zaplněný ČEZ stadion?

Utkání 4. kola Tipsport extraligy Rytíři Kladno - HC Sparta Praha se odehraje v neděli 24. září od 16 hodin na kladenském ČEZ stadionu. Vstupenky můžete zakoupit ZDE. Zápas též můžete živě sledovat na O2 TV Sport.