čtvrtek 5.9.2024
9. kolo,  neděle 6.10.2024

V úterý Rytíři vyzvou na svém ledě brněnskou Kometu

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Tři kola extraligového programu jsou minulostí a kladenské hokejisty čeká v tom čtvrtém první moravský soupeř! Na kladenský ČEZ stadion dorazí v úterý 24. září Kometa, která před sezónou značně obměnila soupisku.

Slibné vedení v Litvínově na body nestačilo

V úvodních okamžicích duelu bylo aktivnějším mužstvem Kladno, branka ale padla až v půlce třetiny na opačné straně. V početní výhodě totiž Sandberg prokličkoval obranným pásmem Rytířů a zakončil. Kladno odpovědělo v prostředním dějství z úniku zásluhou přesné dorážky Pytlíka a v přesilovce převrátil pomyslné váhy na kladenskou stranu po dělovce Pietroniro. Vedení ale Kladenští neudrželi a domácí po brankách Ondřeje Kašeho a Sukeľa dění otočili. Kladno prohrálo 2:3.

Brněnský kádr kombinuje mládí se zkušenostmi

Kometě začátek loňského ročníku nevyšel, nicméně po obměně realizačního týmu se v konečné tabulce posunula až na čtvrtou příčku, která jí katapultovala přímo do čtvrtfinále play-off. V něm nicméně narazila na nevyzpytatelný Litvínov, se kterým padla 2:4 na zápasy. Během léta proběhla změna na pozici hlavního trenéra, Jaroslava Modrého nahradil dosavadní lodivod prvoligové Třebíče Kamil Pokorný.

Velké změny se odehrály v soupeřově brankovišti. Z loňské čtveřice maskovaných mužů pokračuje pouze letošní trojka Jan Kavan. V kádru už neuvidíme Dominika Furcha a Štěpána Lukeše, přičemž druhý jmenovaný v současnosti obléká rytířskou zbroj! Novou brankářskou dvojici tvoří slovinský reprezentant Gašper Krošelj a do loňska jasná jednička Přerova Michal Postava. A právě mladý dvaadvacetiletý maskovaný muž nastoupil prozatím do všech odehraných zápasů.

I obranou našeho úterního soka se prohnal pořádný vítr. Fanoušci v ní neuvidí například Daniela Gazdu, Marka Hrbase, Lukáše Kaňáka, Grega Moroa, Zacha Osburna nebo Jana Zahradníčka. I přes tyto značné ztráty udrželo Brno defenzivní opory (třeba reprezentanty Marka Ďalogu a Jana Ščotku), které doplnili nově příchozí Tomáš Bartejs, Nicolas Beaudin, Brandon Davidson a Michal Gulaši.

V ofenzivě byla v letních měsících situace značně klidnější. Z Brna k extraligové konkurenci sice přešli Martin Kohout se Stevem Mosesem a třiatřicetiletý Tomáš Vincour ukončil kariéru, přesto v jihomoravském celku nadále působ hráči jako Lukáš Cingel, Jakub Flek, Andrej Kollár nebo Martin Zaťovič. Nově v brněnském dresu uvidíme Jakuba Konečného, Tomáše Rachůnka, Roberta Říčku nebo reprezentací protřelého Hynka Zohornu.

Brněnští si v neděli vyšlápli na Třinec

Poslední utkání sehráli hokejisté z moravské metropole venku proti Třinci a na slezské půdě získali dva body za vítězství po samostatných nájezdech. V předchozích extraligových kláních nejprve hostili liberecké Bílé Tygry, kterým ovšem vsítili pouze jednu branku a padli 1:2. V pátek ale stejným výsledkem skončilo utkání na půdě Mountfieldu HK, kde Brno získalo všechny tři body. Celkově tedy platí, že Kometa zažívá lepší začátek sezóny než před rokem, tehdy se totiž v úvodních kolech významně trápila.

Poslední vzájemné klání ukončilo dlouhé čekání na vítězství

Naposledy se oba celky setkaly na ledě brněnské Winning Group Arény 16. února 2024. Tento souboj ukončil dlouhé čekání na kladenskou výhru, jelikož Kladeňáci zvítězili 3:2 v prodloužení. Na ledě ČEZ stadionu se oba týmy představily v předposlední den roku 2023. I toto utkání dospělo až do prodloužení, ve kterém ale pro změnu uspělo Brno. Zbylé bitvy zvládlo lépe vždy jihomoravské mužstvo. Jak to dopadne tentokrát?

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

6. kolo: Kladno vs. Brno – 1:4

19. kolo: Brno vs. Kladno – 8:1

32. kolo: Kladno vs. Brno – 4:5 pp

45. kolo: Brno vs. Kladno – 2:3 pp

Přijďte podpořit kladenské hokejisty v druhém domácím utkání! To sehrají v úterý 24. září proti brněnské Kometě. Úvodní vhazování je naplánováno tradičně na 18. hodinu. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV SportLístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.