Plzeň
17:30

Rytíři porazili Kometu a zapisují další domácí výhru

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Utkání sotva začalo a Kladeňáci po gólu Hanouska vedli. V první periodě se prosadili ještě jednou, ale v té následující hosté snížili a zdramatizovali zápasové dění. I přes četná zakončení se skóre měnilo až na konci základní hrací doby, ale vždy to bylo ve prospěch Kladeňáků, kteří slaví druhé vítězství v ročníku!
2024/2025 Tipsport extraliga, 4. kolo,  úterý 24.9.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
Kometa Brno
4:1
2:0, 0:1, 2:0

Branky a nahrávky: 01:18 Hanousek (Pytlík; 5/5), 05:52 Smoleňák (Hanousek, Nemčík; 5/5), 58:43 Pytlík (5/5), 59:29 Smoleňák (Jarůšek, Šenkeřík; 5/5) – 30:21 Kollár (Konečný; 5/5). Rozhodčí: Sýkora, Květoň – Svoboda, Klouček. Diváci: 2424. Vyloučení: 1:4. Bez využití. Střely na branku: 35:28 (8:5, 14:12, 13:11). Zblokované střely: 13:20. Hity: 13:16. Vhazování: 31:26. Průběh utkání: 2:0, 2:1, 4:1.

diváci2424
Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek – Tralmaks, Hults, Procházka – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Pytlík, Filip, Jágr – Straka, Bláha, Strnad.
Kometa Brno: Postava – Bartejs, Ščotka, Beaudin, Holland, Gulaši, Ďaloga – Zohorna, Cingel, Flek – Pospíšil, Marcinko, Zbořil – Zaťovič, Kos, Říčka – Jedlička, Kollár, Konečný.

Úvodní střelu zápasu zaznamenal Šenkeřík, jeho pokus ale mezi tři tyče nemířil. To následující akce už byla daleko přesnější! Pytlík vyhrál vhazování a kotouč přihrál Hanouskovi na modrou čáru. Kladenský bek vystřelil a propálil vše, co mu stálo v cestě – 1:0! O pár minut později se Kladenští radovali znovu! Do nebezpečného prostoru si najel kapitán Smoleňák a krásnou ránou pod víko zvýšil na 2:0. Domácí byli nadále aktivnějším mužstvem. V jedné akci se Melka prokličkoval útočným pásmem soupeře a z úhlu zakončil, tentokrát si ale Postava bez potíží poradil. Brněnský maskovaný muž uspěl i v další akci, když zastavil v samostatném úniku ujíždějícího Pytlíka.

Na začátku druhé periody pokračovala početní výhoda Rytířů, ta ale proměněna nebyla. Na druhé straně po jejím konci ujel kladenské obraně Flek, ale Brízgala se překvapit nenechal. Krátce poté bylo rušno i na opačném konci hrací plochy, ale Strnadova střela z první Postavu neohrozila. I další přesilovka domácího výběru byla skromná na zakončení, paradoxně největší možnost vsítit branku měl hostující Flek, proti jeho pokusu ale vyjel z brankoviště Brízgala a odpálil puk do bezpečí. Z příští akce už Brňané snížili, rychlý samostatný únik nechytatelným blafákem zakončil Kollár – 2:1. Hosty tato situace nabudila a hrozili i nadále. Proti razantní střele Fleka ale kladenský maskovaný muž vytasil svůj beton a nadále držel svůj celek!

Třetí dvacetiminutovka sotva začala a Kometa měla velkou možnost srovnat ze své první přesilové hry. V ní sice držela útočnou třetinu, ale prosadit se jí nepodařilo. Stejně naložila kladenská družina s dlouhou dvojnásobnou početní výhodou. Moravané v nadcházejícím průběhu hry tlačili na defenzivu Kladna, velkou možnost srovnat měl Flek, který po Hollandově bombě dorážel kotouč, ale domácí fantom v bráně uspěl. Když už se brněnská lavička snažila odvolat Postavu z brankoviště, předvedl krásnou individuální akci Pytlík, který svůj svátek oslavil nejlépe, jak mohl – 3:1. Do prázdné klece zvýšil na 4:1 Smoleňák a Kladno bere všechny tři body!

Kladno: Petr Svoboda: Měli jsme dobrý vstup do utkání a rychle jsme vedli, což byl samozřejmě náš cíl. Bohužel za stavu 2:0 byly šance, mohli jsme odskočit na 3:0, ale začali jsme hrát trošku jako profesoři, což bylo ve druhé třetině strašně znát. Kometa nás mačkala a otáčela nám hru. Ze závaru po modré, když jsme udělali chybu, padl gól. Třetí třetinu už kluci odmakali. Čekali jsme, jak to Kometa otevře, byly z toho brejky a dali jsme nějaké góly. Je škoda, že jsme to nedokázali rozhodnout dřív a byly to nervy až do konce. Hlavně v přesilovce pět na tři, tu bychom měli proměnit a výsledek si pohlídat.

Kometa Brno: Jiří Horáček: Měli jsme velice špatný start do utkání, bylo to 0:2 během pár minut. Těžko potom začínat z 0:2. Potom jsme se do toho dostali, ve druhé třetiny jsme měli spoustu šancí, které jsme bohužel neproměnili. Hra ale dostala úplně jiný rozměr. Ve třetí třetině oslabení tři proti pěti, kluci, co hrají oslabení, to zvládli parádně. Ještě nám to dalo šanci něco s výsledkem udělat, bohužel jsme zase nebyli schopní nějakou šanci proměnit. Pak už jsme to otevřeli, dostali jsme další gól a potom finální gól v powerplay. Odjíždíme bez bodů, program jde rychle za sebou, takže máme hned v pátek utkání a zase šanci nějaké body získat.