3. kolo,  neděle 22.9.2024
11. kolo,  neděle 13.10.2024
12. kolo,  středa 16.10.2024
Vítkovice

Rytíři v neděli vyzvou letos poprvé karlovarskou Energii

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
V neděli 6. října se na ledě kladenského ČEZ stadionu odehraje další extraligový souboj. Kladeňáci posilněni třemi domácími výhrami v řadě, poměří síly s Karlovými Vary, které si naposledy vyšlápli na Brno.

Draci odjeli domů s prázdnou

Do duelu s Třincem vstoupilo Kladno aktivně a z úvodní početní výhody skórovalo! Filip vystřelil ze slotu a Kacetl dokázal vyrazit puk pouze před sebe, pozorný Jarůšek pak neměl problém dorazit kotouč za záda hostujícího brankáře. Ve druhé třetině padly celkem čtyři branky, hostům se dvakrát podařilo srovnat krok, Kladenští ale po trefách Strnada a Melky nadále vedli. V posledním dějství Oceláři tlačili na kladenskou defenzivu, která byla pod velkým tlakem, opětovného srovnání stavu se ale nedočkali. Kladeňáci doma potřetí v řadě zvítězili, když porazili Třinec 3:2.

Soupeř s nově složenou obranou

Energie po loňském ročníku proměnila trenérský štáb. Tým z lázeňského města od letošní přípravy vede exkladenský Pavel Patera, roli asistenta převzal David Moravec.

V kádru našeho příštího soupeře pokračuje kompletní brankářská trojice. Jasnou jedničku Dominika Frodla doplňuje dvojice Vladislav Habal a Petr Hamalčík.

Naopak defenziva doznala velkých změn, z kádru odešli Tomáš Bartejs, Tomáš Havlín, Garrett McFadden, Lukáš Pulpán nebo Matěj Stříteský. Ty by v obraně měli nahradit lotyšští zadáci Janis Jaks, a Roberts Mamčins, které doplní Radim Šalda s Tarmoem Reunanenem.

V ofenzivě fanoušci už neuvidí Jana Bernovského, Jana Hladonika, Romana Přikryla a Lukase Zetterberga. V útočných řadách nadále pokračují například Ondřej Beránek, Jiří Černoch, David Kofroň nebo bratr Martina Procházky – Ondřej. Součástí západočeského mužstva jsou pořád i exkladenští Daniel Kružík nebo Tomáš Redlich. Trenéři do prvních extraligových soubojů nasadili i několik mladých hokejistů, příležitost dostali třeba Vojtěch Čihař nebo Robin Sapoušek.

Karlovarská ofenziva vsítila v dosavadních osmi zápasech devatenáct branek. Stejný počet gólů se podařil za sedm kol nastřílet i Kladeňákům. Nejproduktivnějším Energetikem je nová letní akvizice Tarmo Reunanen, která této statistice vévodí s bilancí dvou branek a šesti asistencí. Těsně za ním se nachází Ondřej Beránek, který má sice na svém kontě o jeden kanadský bod méně, sám je ovšem autorem hned šesti gólů, což z něj v současnosti dělá druhého nejlepšího střelce Tipsport extraligy.

Varům patří v tabulce desátá příčka

Západočeši se na ledě naposledy představili v pátek 4. října, kdy hostili Brno. V duelu sahali po třech bodech, nakonec ale Kometa v závěru srovnala krok a dovedla klání do prodloužení. V něm uspělo Paterovo mužstvo, které tak získalo dva body, v předchozích kolech ovšem třikrát prohrálo. Z posledních pěti utkání vybojovali karlovarští hokejisté celkem šest bodů a v tabulce se pohybují prozatím na desátém místě.

Na úvodní loňskou výhru Kladno nenavázalo

V uplynulém ročníku extraligy Rytíři porazili Energii hned v prvním vzájemném měření sil, modrobílé mužstvo bralo tři body po výsledku 2:1. V dalším klání ztratili Kladenští vedení a padli po samostatných nájezdech. Zbylá dvě utkání vyšla lépe soupeři a Kladeňáci tak v minulé sezoně vybojovali čtyři body z celkových dvanácti možných.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

13. kolo (22.10.2023): Karlovy Vary vs. Kladno – 1:2

26. kolo (8.12.2023): Kladno vs. Karlovy Vary – 2:3 sn

39. kolo (23.1.2024): Karlovy Vary vs. Kladno – 4:1

52. kolo (3.3.2024): Kladno vs. Karlovy Vary – 1:4

Naváží Kladeňáci na předchozí výhry a zapíší další body do extraligové tabulky? Druhé říjnové utkání sehrají kladenští hokejisté na ledě ČEZ stadionu v neděli 6. října 2024. Začátek je naplánován na čas 16:00. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV SportLístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.

Odehrané 14:00 | Dorost
Rytíři Kladno