13. kolo,  neděle 20.10.2024
16:00

Domácí série neporazitelnosti je u konce, Vary vyhrály v prodloužení

včera od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
9. kolo Tipsport Extraligy nabídlo na kladenském ČEZ Stadionu duel Rytířů s karlovarskou Energií, který skončil první domácí porážkou v této sezóně. Skóre zápasu sice otevřel kapitán domácích Smoleňák. Ve druhé části se nicméně hosté zvedli a vyrovnali skóre. Závěrečné dějství nabídlo po jedné brance na každé straně, kdy za domácí euforicky vyrovnal Radek Smoleňák. Hosté však rozhodli po prodloužení a Rytíři tak poprvé doma podlehli.
2024/2025 Tipsport extraliga, 9. kolo,  neděle 6.10.2024, Kladno, ČEZ STADION Kladno
2:3p
1:0, 0:1, 1:1 – 0:1

Branky a nahrávky: 12:36 Smoleňák (Tralmaks, Ticháček; 5/4), 57:50 Smoleňák (Tralmaks, Ticháček; 5/4) – 38:06 Moravec (Gríger, Jiskra; 5/5), 50:18 Salsten (Gríger, Ilomäki; 5/4), 62:21 Salsten (Ilomäki, Jaks; 3/3). Rozhodčí: Pražák, Květoň – Špůr, Šimánek. Diváci: 4044. Vyloučení: 4:4. Využití: 2:1. Střely na branku: 36:45 (9:13, 13:19, 13:12). Zblokované střely: 20:11. Hity: 14:6. Vhazování: 25:34. Průběh utkání: 1:0, 1:2, 2:2, 2:3.

diváci4044
Kladno: Lukeš – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – M. Procházka, Hults, Tralmaks – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Pytlík, Filip, Jágr – Strnad, Bláha, S. Redlich – Straka.
Karlovy Vary: Frodl – Reunanen, Plutnar, Moravec, Jaks, Mamčics, Mikyska, Šalda – Čihař, Černoch, Beránek – Jiskra, Gríger, O. Procházka – Salsten, Ilomäki, Sapoušek – T. Redlich, Šír, Koffer.

Začátek střetnutí se lépe povedl hostující Energii, která se dostala hned do několika brankových příležitostí. Nejprve musel Lukeš vytasit svůj beton proti střele Beránka. O chvilku později zase čelil střelám z hole Jiskry. Za kladenskou ofenzivu se připomněl Melka skrytou střelou z pravé strany. Během následné přsilové hry se Kladno gólově prosadilo díky Smoleňákovi, ten přesně tečoval milimetrovou pobídku od Tralmakse - 1:0. Zanedlouho dostali hosté také možnost početní výhody, zásluhou domácí defenzivy v čele s Lukešem však branka nepadla. V závěru periody sice Kladeňáci hýřili aktivitou, nicméně druhý gól z tlaku nevytěžili.

Snaha hostů o vyrovnání výsledku byla na začátku druhé části znatelná. Nebezpečná střela Grígera jen těsně doskákala vedle branky. O chvilku později zase ujel mladík Čihař, Lukeš si však s jeho ostrým projektilem poradil. Kladenští se do šancí dostávali sporadicky, naopak mohli hosté vyrovnat po střele Moravce, Lukeš se ale stihl včas přemístit. Ojedinělou šanci v tomto dějství si připsal Jágr, který pálil bez přípravy z mezikruží, ovšem trefil hruď Frodla. V předposlední minutě nakonec hosté přece jen skóre srovnali, když si na pravý kruh sjel Moravec a střelou ktyči upravil stav na 1:1.

První momenty poslední periody vzala Smoleňákova lajna útokem na vedoucí branku, z dorážek se ale ani Smoleňák ani Melka neprosadili. Na opačné straně si najel ze strany do šance hostující Procházka, Lukeš se nicméně skvěle roztáhl a nepustil puk za svá záda. Po smolném kladenském vyloučení hráli Rytíři oslabení, ve kterém bohužel inkasovali druhou branku v zápase z hole norského útočníka Salstena - 1:2. Kladenská formace okolo Jágra však následně spustila mohutný tlak, ten ale kýženou brankou neskončil. V přečíslení dva na jednoho zakončoval Hults, avšak pouze do Frodla. V předposlední minutě základní hrací doby se dokázal na brankovišti důrazem prosadit Radek Smoleňák a vyrovnal na 2:2.

Za nerozhodného stavu se šlo do prodloužení, ve kterém ujeli do přečíslení Hults s Tralmaksem, první jmenovaný ale nezakončil gólově. Následně však kladenské obraně ujel Salsten a zajistil tak bonusový bod hostům z Karlových Varů - 2:3.

Kladno: David Čermák: Z naší strany to byl nepovedený zápas. Chyběl nám hlavně pohyb a naše hra je na tom založená. Zbytečně jsme to tam i překombinovávali, pořád jsme někoho hledali, až po gólu na 1:2 jsme to najednou zjednodušili a dostali se do tlaku. Ten přinesl i vyrovnání. V prodloužení jsme neproměnili dvě šance a z protiútoku jsme dostali gól. Mrzí nás to, bylo tady hodně diváků a doufáme, že v dalším zápase se zase zvedneme.

Karlovy Vary: David Moravec: Kladno bylo velmi nepříjemný a houževnatý soupeř a v určitých momentech nás přehrávalo v jednoduchosti a tlaku do brány. My ale podali velmi dobrý týmový výkon založený na skvělém brankáři a kompaktní defenzivní hře všech hráčů, kteří do zápasu nastoupili. Za vítězstvím jsme si šli trochu víc a další bod je pro nás velmi důležitý. Musíme sbírat každý bodík, jako když jdete postupně po schodech, abychom nespadli. Jsme za to velmi rádi.