úterý 6.8.2024
 čtvrtek 22.8.2024
Kassel
 úterý 27.8.2024

Rytíři se potřebují nadechnout! Přeruší na svém ledě nepříznivou sérii proher?

20. 1. 2024 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Z extraligového programu postupně ubývá jedno kolo za druhým a Rytíře čeká předposlední duel ve standardním termínu ze třetí čtvrtiny základní části soutěže. Podruhé na kladenský led zavítají České Budějovice, které Kladno v poslední vzájemné bitvě ve svém svatostánku dokázalo přetlačit v prodloužení. Naváží Kladeňáci bodově na tento souboj?

Litvínov získal klíčový náskok v první dvacetiminutovce

Naposledy se Rytíři představili na ledě Litvínova, se kterým letos brali čtyři body z šesti možných. Domácí se v první třetině dostali do vedení, které jim přesnou tečí v předbrankovém prostoru zajistil Abdul. Kladenští se i přes několik šancí neprosadili, a naopak Verva trestala v posledních sekundách první periody zásluhou přesné dorážky Hlavy. Dvě přesilovky z kraje prostředního dějství zajistily Kladnu optickou převahu na ledové ploše, která vyústila v několik zajímavých šancí. Klíčovou postavou byl Eduards Tralmaks, který nejprve trefil tyč, ale následně se po přihrávce Ticháčka dokázal prosadit. V následujících minutách oba týmy skórovaly vždy dvakrát a hosté v konečném zúčtování jednu branku ztráceli a padli 3:4. Kladenské branky zapsali Tralmaks, Ticháček a Melka.

Dva góly kapitána k bodům nevedly

Na Motor České Budějovice Rytíři narazili 3. prosince a od prvních minut byla domácí družina aktivnější. V první dvacetiminutovce předvedl několik skvělých zákroků Brízgala, ale i přesto jí výsledkově ovládli domácí výsledkem 1:0. Kladenští se nadechli ve druhé třetině a srovnali z přesilové hry, když Radek Smoleňák tečoval nahození Ticháčka. Ze stejné herní situace ale vzápětí uspěli i domácí, kteří se dostali opět do vedení. V posledním dějství viděli diváci gólové hody, které zvládl lépe českobudějovický tým, který v jednu chvíli vedl i rozdílem čtyř branek. Za Kladno upravili na konečných 3:6 Pytlík se Smoleňákem.

Kladenský ČEZ stadion už letos jeden souboj s Českými Budějovicemi viděl. Tehdy Kladeňáci zvítězili nad jihočeským celkem 3:2 v prodloužení. Jednalo se o vůbec první domácí výhru v extraligovém ročníku 2023/2024. Naváží na ní Rytíři i v této nadcházející bitvě?

Hokejisté Českých Budějovic zažívají po loňské nevydařené sezóně klidnější měsíce. V tabulce české nejvyšší soutěže drží sedmou příčku a na čtvrté místo zajišťující postup přímo do čtvrtfinále jim schází sedm bodů.

Budějovičtí z posledních pěti soubojů hned čtyřikrát prohráli. Například v posledním klání na ledě Třince ztratili vedení o dvě branky a podlehli svému sokovi 3:4 v prodloužení. Jedinou výhru zapsala družina kouče Čiháka v domácím prostředí proti Karlovým Varům. Ty porazila 3:0.

Dva exkladeňáci v první pětce pořadí střelců

České Budějovice před letošním ročníkem posílil Adam Kubík, a právě odchovanec Rytířů je nejlepším střelcem jihočeského mužstva s třinácti přesnými zásahy. Hned za ním se pohybuje Jan Ordoš, jehož konto vstřelených gólů se pohybuje na čísle dvanáct. Pátá pozice v této statistice patří Jakubu Valskému.

Produktivitě vládne zkušený Milan Gulaš s celkovou bilancí čtyřiadvaceti bodů. Trefou do černého bylo také angažování Jáchyma Kondelíka, který se do Budvar arény vrátil po působení v zámoří. Za šestadvacet odehraných střetnutí zapsal sedm branek a patnáct asistencí.

Českobudějovičtí se v brankovišti mohou spolehnout na fungující spolupráci dvou maskovaných mužů. Jedničkou je Dominik Hrachovina, jehož úspěšnost se pohybuje lehce nad devadesáti procenty (přesně 90,08 %). Hrachovinu sekunduje Jan Strmeň, který zde chytá již šestou sezónu.

Zápas v rámci 38. extraligového kola se startem v 16:00 odehrají Rytíři 21. ledna na domácím ledě proti klubu Banes Motor České Budějovice. Přijďte nás v klíčové fázi ročníku podpořit na náš ČEZ stadion! Pokud navíc přijde do kladenské tvrze více než 3000 diváků, připravila si společnost Stalleys dárek v podobě žetonů na nápoje na následují domácí utkání. Vstupenky jsou k mání ZDE. Přímý přenos bude k dispozici na O2 TV Sport.

STATISTIKY

20,42 % – 7. místo v lize 18,26% – 10. místo v lize

Ubránění oslabení

73,72 % – 13. místo v lize 81,89 % – 2. místo v lize