pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 pondělí 22.4.2024
Vsetín
Kladno
3:4
 čtvrtek 25.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
 sobota 27.4.2024
Vsetín
Kladno
Zrušeno
 pondělí 29.4.2024
Kladno
Vsetín
Zrušeno
Obrázek
Ohlasy

Naše ohraná písnička. Nehráli jsme špatně, ale nedáváme góly, mrzí Antonína Melku

22. 1. 2024 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři sehráli s Českými Budějovicemi vyrovnanou bitvu, neprosadili se ale ani jednou a prohráli 0:3. Kladnu nepomohly ani přesilové hry, které vybojoval svojí nepříjemnou hrou útočník Antonín Melka, ani skvělý výkon debutanta Marekse Mitense. „Chytal výborně! Podržel nás, ukázal, že na to má a může tady v klidu chytat,“ chválil týmového nováčka zkušený Melka.

Porážka 0:3 a celkově osmá prohra v řadě. Co k tomu říct?

Je to taková naše ohraná písnička. Nehráli jsme špatně, zápas byl vyrovnaný, ale my prostě nedáváme góly. Hrajeme dobře, přehráváme je, ale dostáváme góly a naše šance neproměňujeme. Je to už několikátý zápas, musíme to zlepšit.

Poprvé od prvního kola jsme skončili zápas s nulou v kolonce vstřelených branek…

Bez gólu se nedá vyhrát, tak neporazíme nikoho. Naše koncovka byla špatná, nechodili jsme do brány a byl tam špatný důraz. Musíme to zlepšit, musíme začít dávat branky, protože jinak neporazíme nikoho.

V první třetině jsme přitom byli lepší a šancí jsme měli opravdu hodně. Bylo to hodně o prvním gólu?

Jak říkám, nehráli jsme špatně a šance jsme si vytvořili, ale byli jsme jaloví v koncovce. Dvakrát jsme byli sami před brankou, nedali jsme to. Oni teda měli taky hodně šancí, ale gólman nás podržel. Bohužel ale nedáváme góly, takže nejde vyhrát.

Je to spíš o tom, že Hrachovina zachytal dobře, nebo jsme zakončovali špatně?

Asi oboje. Chytal výborně, šlo mu to. Nám to ale ani nelepilo. Musíme se připravit na další zápas, hraje se už v úterý. Musíme zase začít dávat branky.

Ty jsi vybojoval několik faulů a přesilovek. Mrzí to, že ani z nich nepřišel žádný gól?

Mrzí to, ale je to moje práce. Trenéři po mně chtějí, abych bruslil, bojoval a vybojoval faul, aby kluci měli přesilovku. Tentokrát přesilovky nevyšly, předtím z nich kluci góly dali. Dneska to nevyšlo, musíme se připravit na další zápas.


Musíme začít bodovat a koukat jen na sebe, ne na Boleslav.

V jednu chvíli jsi odjel střídat a bylo vidět, že tě hodně bolí ruka. Co se stalo? Jsi v pohodě?

V pohodě, dostal jsem tam sekeru a rozhodčí to asi neviděl. Je to ale v pohodě.

Definitivní rozhodnutí přišlo na začátku třetí třetiny, kdy nám soupeř dvakrát ujel a přidal další dva góly. Čím to bylo?

Otevřeli jsme to strašně brzo, chtěli jsme jít dopředu a dát jim gól. Zamotali jsme je tam, měli jsme dobrý tlak, bohužel hned jel jeden jejich hráč sám a dal gól. To bylo z naší strany špatně sehrané. Pak jsme to otevřeli ještě víc a dostali jsme druhý gól z přečíslení. Je to potom vabank, hrajeme všechno dopředu a oni mají přečíslení.

Mareks Mitens poprvé v našem dresu nastoupil k zápasu a podržel nás hodně. Co tomu říkáš?

Chytal výborně! Podržel nás, ukázal, že na to má a může tady v klidu chytat. Jsme za to rádi.

Situace v tabulce není ideální, pořád jsme za Mladou Boleslaví o dva body. Vnímáte to?

Snažíme se na to nemyslet, ale po takovém zápase je to těžké. Musíme koukat sami na sebe a začít bodovat a vyhrávat. Za tři body jsme naposledy vyhráli, už ani nevím kdy. Musíme začít bodovat a koukat jen na sebe, ne na Boleslav.

Zápasy začínají přicházet v hodně rychlém tempu, další hrajeme už v úterý. Jak jste na to připravení po fyzické stránce?

Fyzicky jsme na to připravení dobře. Já osobně to mám radši, když jsou zápasy hned po sobě, než když se čeká týden na další zápas. Hraje se mi takhle líp, když je hodně utkání. Člověk se připravuje zápas od zápasu a neřeší ostatní věci. Mně to takhle vyhovuje.

SOUVISEJÍCÍ ČLÁNKY

A tým - zápasy
Jakub Liška / Úvodní foto: Roman Mareš, galerie: Josef Poláček | 21. 1. 2024

Rytíři zůstali doma s Motorem bez bodu i bez gólu

Preview
Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš | 20. 1. 2024

Rytíři se potřebují nadechnout! Přeruší na svém ledě nepříznivou sérii proher?

INSTAGRAM FEED

#kladynko SLEDOVAT NA INSTAGRAMU