18:00
A tým - zápasy

Přípravné utkání: Rytíři porazili v odvetě Kolín 4:3

28. 3. 2023 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři v úterní odvetě porazili Kolín 4:3. Druhé přátelské utkání před blížící se baráží rozhodl gólem ve třetí třetině Tomáš Plekanec. Za Kladno se trefil také Jakub Klepiš, Jaromír Jágr a Adam Kubík.
Baráž 2023,  úterý 28.3.2023, ČEZ Stadion Kladno (přátelské utkání)
Kolín
4:3
2:2, 1:1, 1:0

Branky a nahrávky: 2. Klepiš (Indrák, Ticháček), 19. Jágr (Babka), 35. Kubík (Ticháček, Jágr), 50. Tomáš Plekanec (Ticháček) – 8. Chalupa (Štohanzl, Sklenář), 9. Síla (Pinkas, Niko), 33. Pajer (Moravec, Niko).

Rozhodčí: Řešátko st., Řešátko ml. - Koželský, Dundr
vyloučení6:6
využití0:0
oslabení0:1
střely na branku47:19
diváci462
Kladno: Brízgala – Kehar, Babka, Cibulskis, Ticháček, Veber, Sotnieks – Jágr, Plekanec, Kubík – Indrák, Klepiš, Brodecki – Zikmund, Filip, Beran – Bláha O., Pytlík, Michnáč.
Kolín: Sajdl – Piegl, Kukla, Niko, Čáp, Gaspar, Naar, Pinkas, Marcel – Chalupa, Sklenář, Král L. – Koukal, Moravec, Pajer – Síla, Šedivý, Morong – Lang, Klíma, Štohanzl.

KOMENTÁŘ K UTKÁNÍ

Rytíři do utkání vstoupili výborně a hned jejich první střela mezi tři tyče znamenala úvodní branku, Miroslav Indrák našel dlouhou přihrávkou ujíždějícího Jakuba Klepiše a ten prostřelil Tomáše Sajdla - 1:0. I hosté si připravili několik slibných příležitostí, Lukáše Krále a Kryštofa Langa vychytal skvělými zákroky Adam Brízgala. Kladenský brankář poprvé kapituloval v 7. minutě, kdy se prosadil útočník Matěj Chalupa – 1:1. Nedůraz v kladenské obraně umožnil Kolínu zápas otočit, osamocený Vojtěch Síla překonal bezmocného Brízgalu – 1:2. V 19. minutě však bylo opět srovnáno, Jakub Babka našel v útočném pásmu zcela volného Jaromíra Jágra a ten si v samostatném úniku s přehledem poradil – 2:2.

Do druhé dvacetiminutovky vstoupili Rytíři tlakem, Ladislava Zikmunda a Ondřeje Bláhu však skvěle vychytal Sajdl. Kolín hrozil především z brejkových situací, ve kterých využíval své rychlosti a dravosti. Příkladem mohou být pokusy Dana Šedivého a Jiřího Klímy, s nimi si ale Brízgala poradil. Poté se krásným individuálním průnikem předvedl Lukáš Pajer a zavěsil přesně pod horní tyčku – 2:3. Kladno pak soupeře drželo v jeho obranném pásmu a tlak vyvrcholil další brankou, kdy Jiří Ticháček vyslal prudkou střelu, kterou usměrnil za Sajdlova záda před brankou clonící Adam Kubík – 3:3.

Třetí třetina začala opatrně, v největší šanci Kozlů nedokázal Matěj Chalupa překvapit kladenského brankáře, na druhé straně si vypracoval několik příležitostí Matěj Beran, úspěšný však nebyl. Hosté pak sehráli přesilovou hru, ve které všechny jejich pokusy lapil Adam Brízgala. Pět sekund před vypršením Kubíkova trestu se do samostatného úniku dostal kapitán Tomáš Plekanec a nemýlil se – 4:3. Kladenská střídačka v poslední minutě špatně vystřídala a hosté sáhli ke hře bez brankáře, tlak Kozlů však k vyrovnání nevedl a Kladno zvítězilo v odvetě 4:3.