středa 17.4.2024
BAR3,  neděle 21.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024

Ticháček před svou druhou baráží: Zkušenosti z loňska se nám budou hodit

29. 3. 2023 od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Jiří Ticháček zažívá průlomový ročník. Od začátku sezóny patří k hlavním pilířům kladenské defenzivy, v lednu navíc vybojoval stříbro na mistrovství světa juniorů a na konci sezóny pomohl kladenské juniorce uhájit ligovou příslušnost. „Sezóna je dlouhá, hraje se hodně zápasů, ale to mně nevadí,“ hodnotil kladenský obránce dosavadní průběh sezóny. V zápase s Kolínem patřil k nejlepším Rytířům a třemi asistencemi pomohl porazit Kozly v odvetě 4:3.

Tícho, sehráli jsme dva přípravné zápasy s prvoligovým Kolínem, jak na tebe Kozlové působili?

Kolín hraje houževnatě, má tam mladé hráče z extraligového Hradce Králové, takže to byl rychlý bruslivý hokej, nebyly to vůbec jednoduché zápasy. Bojovali a byli nepříjemným soupeřem. Minule nás dokázali porazit, dnes jsme jim to vrátili.

Přípravné zápasy jsou důležitou částí předbarážové přípravy. Co nám dvojzápas s Kolínem dal?

Tyto dva zápasy nám umožnily získat alespoň nějakou herní praxi, ukázaly nám, na čem musíme zapracovat a v čem máme největší problém. Zápasy se těžko nahrazují pouze tréninkem, přípravné zápasy nám pomohou se lépe připravit na baráž.

Dnes ses významně zapsal do zápasu o utkání, zaznamenal si tři asistence, pomůže ti to do dalších zápasů?

Opravdu tři? Ani o tom nevím. (smích) Hlavně že jsme vyhráli, tři asistence jsou samozřejmě fajn a je dobře, že se to povedlo.

Máme za sebou těžkou fyzickou přípravu, dá se přepnout z tréninků zpět do herního módu?

Bruslení a kondice bylo opravdu hodně, ale je to nutná část přípravy, bez ní to nejde. Teď se začínáme více soustředit na hru a taktické prvky a pokyny. Je ale před námi pořád hodně práce, ale věřím, že to zvládneme.

Jsi jeden z nejvíce vytěžovaných hráčů v kádru Rytířů, kromě extraligy si letos absolvoval juniorské mistrovství světa a odehrál si i několik utkání za kladenskou juniorku. Té si navíc pomohl k záchraně. Necítíš po takto náročné sezóně únavu?

Sezóna je dlouhá, hraje se hodně zápasů, ale to mně nevadí. Před baráží jsem měl trochu času zregenerovat a nabrat síly, teď jsem do toho znovu skočil, rád se udržuji v kondici a věřím, že sil mám stále dost.

S baráží máme značné zkušenosti, loni jsme v ní přehráli Duklu Jihlava 4:1, mohou nám zkušenosti z loňska pomoct?

Loni to nebylo nic lehkého, zejména na psychiku. Sice jsme sérii vyhráli 4:1, ale bylo to podobné zápasům play-off, pro nás se šťastným koncem. Zkušenosti z této baráže se nám budou hodit v té letošní.

Barážovým soupeřem nebude letos Jihlava, ale jeden z dvojice Vsetín/Zlín. Se kterým soupeřem by ses raději střetl?

Jeden z nich to bude, porazit ale musíme každého. Uvidíme nakonec, kdo z nich to bude. Svého favorita nemám.

Loni jsme odehráli baráž v Chomutově, letos nás čeká baráž na domácím ČEZ stadionu, bude to v něčem jiné?

Výhodou je, že nebudeme muset cestovat na „domácí“ zápasy, snad přijde plný stadion a požene nás za záchranou v extralize!