Příprava pokračuje Tatranským pohárem, na kterém Rytíře prověří zahraniční týmy

17. 8. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Rytíři odcestovali v úterý do slovenského Popradu, kde budou pokračovat v intenzivní předsezonní přípravě. Kladno na půdě našich východních sousedů odehraje jeden přípravný zápas s domácím výběrem a posléze nastoupí ke dvěma duelům Tatranského poháru. Toho se zúčastní také finský Vaasan Sport a slovenská Banská Bystrica.

Rytíři už v Popradu absolvovali první tréninky a ve čtvrtek zde odehrají první přípravný zápas. Krátce před startem turnaje vyzvou domácí celek. Samotný Tatranský pohár, o jehož 75. ročník se jedná, se pak odehraje o víkendu. V sobotu Kladno vyzve Banskou Bystricu a v neděli se podle výsledků utká buď o vítězství, nebo o třetí místo. Posledním účastníkem slovenského turnaje je finský Vaasan Sport.

Kladno na Tatranském poháru naváže na začátek předsezonní přípravy a pod novým trenérským triem bude pilovat taktiku i kondici. Na Slovensko s Rytíři navíc odcestoval také klubový odchovanec Patrik Machač, který by měl v nadcházející sezoně působit v Prostějově. Útočník, který za kladenské áčko zasáhl do osmi sezon, na turnaji doplní útočné řady Rytířů.

Kladeňáci budou chtít na Slovensku navázat primárně na první přípravný zápas, který letos odehráli. V Příbrami si totiž proti Motoru zastříleli a zapsali vysoké vítězství 7:2. Dvakrát se trefil Tomáš Plekanec a po gólu přidali Ladislav Zikmund, Ondřej Bláha, Martin Procházka, Miroslav Indrák a Matěj Beran. Druhé přípravné utkání odehráli Rytíři minulý čtvrtek v Berouně proti Spartě, které podlehli 2:4. V dresu domácích se prosadil pouze Indrák.

Teď Rytíře prověří zahraniční soupeři. Poprad skončil v uplynulém ročníku na šestém místě slovenské extraligy a v play off podlehl 3:4 na zápasy Nitře, která následně došla až do finále. Nejproduktivnějším hráčem týmu byl kapitán Patrik Svitana se zápisem 55 kanadských bodů za 16 gólů a 39 asistencí.

To Banská Bystrica se musela do vyřazovacích bojů prokousat přes předkolo. V základní části totiž byla až osmá. Po výhře 3:1 na zápasy nad Trenčínem se však i tento slovenský tým rozloučil se soutěží už ve čtvrtfinále. Zvolenu podlehl jasně 1:4 na zápasy. Ze stávajících hráčů byl nejproduktivnějším hráčem týmu Dávid Šoltés se 33 body (14+19).

Na rozdíl od slovenských týmů si v uplynulém ročníku nezahrál play off finský Vaasan Sport. Ten totiž skončil v domácí soutěži až na dvanáctém místě. Hlavním lídrem týmu byl centr Turo Asplund, který posbíral 35 kanadských bodů za 12 gólů a 23 asistencí.

Přátelské utkání HK Poprad – Rytíři Kladno se odehraje ve čtvrtek 18. srpna od 18:00.

1. utkání Tatranského poháru HC ’05 Banská Bystrica – Rytíři Kladno se odehraje v sobotu 20. srpna od 13:30.

2. utkání Tatranského poháru se odehraje v neděli 21. srpna a čas i soupeř bude upřesněn.