5:3
1:4

Rytíři se na Tatranský pohár naladili výhrou! Domácí Poprad porazili 6:4

18. 8. 2022 od Redakce / Foto: Daniel Laskody
Rytíři se na Slovensku uvedli vítězně a před startem Tatranského poháru vyhráli nad Popradem 6:4. Na soupeřovu úvodní branku odpověděl Adam Kubík a krátce nato Ladislav Zikmund otočil vývoj. Domácí ještě před první přestávkou srovnali, ale ve druhém dějství vrátil Kladnu vedení Miroslav Indrák. Nakonec rozhodující náskok si Kladeňáci vytvořili na začátku poslední třetiny. Prosadil se dvakrát Matyáš Filip, svůj druhý gól přidal Zikmund a domácí už dotahovali jen marně.
 čtvrtek 18.8.2022, Zimný Štadión mesta Poprad
Poprad
4:6
2:2, 0:1, 2:3

Branky a nahrávky: 3. Kundrik (Vainio, Paločko), 20. Valigura, 50. Valigura (Kotvan), 52. Yogan (Mlynarovič, Paukovček) – 4. Kubík (Dotchin, Filip), 14. Zikmund, 39. Indrák (Beran, Zikmund), 41. Filip (Plekanec), 45. Zikmund (Babka), 48. Filip (Slováček, Veber). Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0.

Rozhodčí: Snášel, Orolin – Ordzovenský, Knižka
vyloučení5:7
využití1:0
střely na branku43:25
diváci1132
Poprad: Valluš – Drgoň, Meliško, Vainio, Kotvan, Bokroš, Mešár, Brincko – Svitana, Skokan, Kukuča – Yogan, Bubela, Valigura – Kundrik, Mlynarovič, Paločko – Petráš, Paukovček, Sokoli.
Kladno: Brízgala – Dotchin, Slováček, Babka, Sotnieks, Veber, Kehar – Kubík, Plekanec, Filip – Michnáč, Zikmund, Melka – Procházka, Indrák, Beran – Bláha, Machač.

Utkání rychle okořenily první góly. Už ve třetí minutě se dostal ke střele z mezikruží Vainio a Peter Kundrik u tyče šikovně tečoval letící puk do sítě – 1:0. Domácí ale vedli jen 44 sekund. Poté vypálil od modré čáry Filip a Adam Kubík se před brankovištěm šikovně dostal k dorážce, ze které nezaváhal – 1:1. O deset minut později se pak Rytíři ujali vedení. Ladislav Zikmund příkladně napadal soupeřovu rozehrávku, získal puk a po obkroužení klece překonal Štefana Valluše – 1:2. Vedení ale hostům do přestávky nevydrželo a Poprad srovnal 19 sekund před sirénou. Dotchin nedokázal odklidit puk z předbrankového prostoru a Adrián Valigura srovnal – 2:2.

Do druhé části hry přinesly vzrušení hlavně přesilové hry. Poprad si při té své vytvořil slušný tlak, Adama Brízgalu ale nedokázal překonat. Rytíři pak před soupeřovou brankou sehráli několik pěkných přesilovkových situací, jenže také nebyli úspěšní. Kubíka z pravého kruhu vychytal Valluš a Beran se po Melkově střele marně natahoval po dorážce. Hosté se tedy nakonec prosadili až krátce po konci druhé početní výhody. Domácí gólman zůstal po prvním zákroku na levé straně, Beran posunul puk na Miroslava Indráka a ten ho bez větších problémů uklidil do odkryté sítě – 2:3.

Na začátku třetího dějství Rytíři svoje vedení rychle navýšili. Konkrétně jim k tomu stačilo jen 21 sekund. Po buly v útočném pásmu se ocitl před brankovištěm Matyáš Filip, který poslal puk mezi betony popradského brankáře – 2:4. Další gól pak Kladno přidalo při hře čtyř proti čtyřem, když Ladislav Zikmund dostal zpoza klece kotouč před brankoviště a zblízka nezaváhal – 2:5. A ani poté neměli hosté dost. Jen o chvíli později využil volného prostoru Matyáš Filip a ranou z pravého kruhu trefil přesně k bližší tyči – 2:6. Jenže po smrští gólů byli hosté před vlastní bránou nedůslední. Adrián Valigura dostal puk na pravý kruh a svižnou střelou snížil – 3:6. Vzápětí se navíc Rytíři dopustili faulu a byli potrestáni. Před brankou rychle vznikl závar a Andrej Kukuča dotlačil puk za čáru – 4:6. Rázem mohlo být pro hosty ještě hůře, domácí ale dosáhli na další přesilovkový gól až díky hře rukou. Branka tak nemohla platit. Poprad v závěru ještě odvolal brankáře, zdramatizovat utkání už ovšem nedokázal.