5:3
1:4

Poslední zápas před reprezentační přestávkou sehrají Rytíři v Třinci

5. 11. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Reprezentační přestávka je za rohem, ještě před jejím startem ale mají Rytíři na programu poslední utkání. To sehrají v neděli na ledě Třince, který se v tabulce vyšplhal na pátou pozici. Zápas s posledním mistrem startuje už v 15 hodin.

Rytíři chtěli napravit zaváhání proti Hradci Králové a doma proti Litvínovu se odlepit ode dna tabulky. Dlouho to ale vypadalo, že se jim to nepovede. Verva odskočila do vedení v první třetině a v prostředním dějství svůj náskok navýšila. Kladno bylo dlouho bezzubé a do tlaku se dostalo až v závěrečné třetině. Prosadit se dokázalo nakonec až při hře bez brankáře. Nejprve přesně tečoval Adam Kubík a v poslední minutě pak důrazně dorážel Ladislav Zikmund. Optimistickou náladu ze srovnání si poté Rytíři přenesli až do prodloužení, ve kterém rozhodl o vítězství 3:2 kapitán Tomáš Plekanec.

Právě Plekanec dál táhne Rytíře a se čtrnácti body (4+10) je nejproduktivnějším hráčem Kladna. Výborně si vede také Martin Procházka (7+4) a Matěj Beran (6+2) s Jakem Dotchinem (1+7). Střelecké trápení dokázal v posledním kole prolomit Zikmund (2+4), který se trefil podruhé v sezoně a doufá, že se začne prosazovat pravidelněji, jak je zvyklý. Do branky se po jednozápasové přestávce vrátil Landon Bow (90,75 %), který podal další jistý výkon.

Třinec se po nepříliš vydařeném startu sezony dostal do dobré formy a opět připomíná ten tým, který v poslední době vyhrával jeden titul za druhým. V posledních kolech už to ale zase začalo poněkud drhnout. Oceláři doma nestačili na Pardubice, kterým podlehli 2:3, a chuť si napravili v Karlových Varech, kde vyhráli přesvědčivě 6:2. Naposledy ale nezvládli derby s Vítkovicemi a doma zapsali porážku 1:2 po samostatných nájezdech. Celkem má Třinec na svém kontě 24 bodů a v tabulce je aktuálně pátý. Na čtvrtou Olomouc však ztrácí už šest bodů, zatímco situace na dalších příčkách je velmi vyrovnaná.

Třinec má v této sezoně zatím nízkou produktivitu a naopak spoléhá na kvalitní defenzivní práci. Oceláři nastříleli jen 41 branek, což je třetí nejhorší číslo v lize, ale inkasovali pouze 37x. V tomto ohledu jsou v extralize už jen dva lepší celky. O naprostém opaku ale hovoří speciální týmy. Třinec má totiž druhou nejlepší přesilovku, ale vůbec nejhorší v oslabení v celé soutěži! Velký podíl na dobré defenzivě při hře 5 na 5 má brankář Marek Mazanec (92,01 %), který odchytal dvanáct duelů. Jeho dvojce Ondřeji Kacetlovi (88,61 %) se naopak nedaří. Co se týče hry útočné hry, opět se daří Martinu Růžičkovi (8+9), Marku Daňovi (8+5) a Andreji Nestrašilovi (1+12). Mezi beky jen nejproduktivnější Jakub Jeřábek (2+8).

První vzájemný zápas

První utkání mezi Kladnem a Třincem vyzněl lépe pro hosty ze Slezska. Kladno šlo do vedení po trefě Jakuba Klepiše v oslabení, ale další gól už nepřidali. Naopak soupeř ve druhé části srovnal zásluhou Daniela Voženílka a ve třetí části odskočil po zásahu Arona Chmielewskiho. Rytíři tak padli 1:2, poprvé v sezoně nebodovali a odstartovali dlouhou sérii bez bodů i bez vstřelených branek.

Utkání 19. kola Tipsport extraligy HC Oceláři Třinec – Rytíři Kladno se odehraje v třinecké WERK ARENĚ v neděli 6. listopadu od 15:00. Zápas můžete sledovat živě na Hokejka TV.