BAR4,  pondělí 22.4.2024
18:00

18. kolo extraligy: Rytíři zvítězili nad Litvínovem 3:2 po prodloužení

4. 11. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Kladno předvedlo velký obrat a Litvínov porazilo 3:2 po prodloužení. Zápas se pro Rytíře dlouho vyvíjel špatně. Verva byla aktivnější, v první třetině se dostala do vedení a v prostředním dějství svůj náskok navýšila. Kladno zvětšilo svůj nápor až ve třetí třetině a při hře bez gólmana se dvakrát prosadilo. Nejprve přesně tečoval Adam Kubík a vzápětí přesně dorazil Ladislav Zikmund. V prodloužení pak zužitkoval Cibulskisovu parádní přihrávku Tomáš Plekanec a rozjásal kladenský ČEZ stadion.
2022/2023, Tipsport extraliga, 18. kolo,  pátek 4.11.2022, ČEZ Stadion Kladno
3:2p
0:1, 0:1, 2:0 – 1:0

Branky a nahrávky: 58. Kubík (Slováček, Klepiš), 60. Zikmund (Beran, Procházka), 61. Plekanec (Cibulskis, Kubík) – 11. Havelka (Helt, Demel), 40. Kudrna (Sukel). Vyloučení: 1:2. Využití: 0:0. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči utkání: Martin Procházka – Denis Godla.

diváci4379
Kladno: Bow – Dotchin, Slováček, Sotnieks, Ticháček, Cibulskis, Babka, Kehar – Zikmund, Klepiš, Michnáč – Procházka, Plekanec, Kubík – Bláha, Indrák, Melka – Brodecki, Filip, Beran.
Litvínov: Godla – Zile, Zeman, Strejček, Jaks, Demel, Wesley, Šalda – Kudrna, Sukel, Abdul – Stránský, Estephan, Zdráhal – Straka, Gut, Hlava – Zygmunt, Helt, Havelka.

Hra byla od úvodu na obou stranách plná nepřesností. Kladno zahrozilo při přesilové hře, ale Denis Godla si věděl rady jak s Kubíkovou, tak s Plekancovou střelou z první. Litvínov pak dokázal domácí zamknout v jejich pásmu a po chybách Rytířů v obranném pásmu se dostal do vedení. Kotouč zůstal volný mezi kruhy a Martin Havelka ho bekhendem poslal do protějšího rohu brány – 0:1. Srovnání mohla obstarat čtvrtá kladenská formace, jenže Beran předkládal puk před odkrytou klec, kde nebyl nikdo v bílém.

Ve druhé části byli hosté nebezpečnější a mohli svůj náskok navýšit. Straka prošel individuálně až před branku, pak ale zakončil mimo. Zajímavě to vzápětí zkoušel dvakrát Zygmunt, jenže branku napoprvé netrefil a podruhé byl Bow připravený. Kladenská hra se navíc výrazně nelepšila a Rytíři měli problém se dostat z vlastního pásma. A Litvínov se nakonec 19 sekund před přestávkou prosadil. Andrej Kudrna zůstal trestuhodně volný na středu, kam dostal puk, a vypálil přesně k tyčce – 0:2.

Do třetí třetiny vstoupili Rytíři s proházenými formacemi a na ledě to bylo hned znát. Kladno mělo tlak, jenže v koncovce bylo zoufale neproduktivní. Klepiš nezpracoval puk před odkrytou klecí a Godla se mezitím přemístil. Melka vzápětí pálil z otočky, jenže trefil jen špičku betonu slovenského brankáře. Dvě a půl minuty před koncem pak Rytíři odvolali brankáře a se šesti bruslaři se konečně prosadili. Slováček vypálil tvrdě od modré a Adam Kubík tečoval letící puk mimo Godlův dosah – 1:2. A risk bez gólmana vyšel domácím i podruhé! Procházka poslal na bránu pořádnou dělovku a Ladislav Zikmund před brankovištěm důrazně dorážel – 2:2.

V prodloužení rozhodla krásná akce Rytířů. Cibulskis poslal od mantinelu parádní střílený pas na zadní tyč a Tomáš Plekanec usměrnil kotouč do sítě – 3:2.

Kladno: Miroslav Mach: Dvě třetiny jsme totálně propadali, Litvínov byl jasně lepší. Kdyby to bylo 0:4 nebo 0:5 po dvou třetinách, tak by se nikdo nemohl moc divit. Ve třetí třetině jsme začali víc bruslit, byli jsme víc v pohybu a vytvářeli jsme si nějaké šance. Asi při nás dneska stálo štěstí a vrátilo se nám to za Hradec. Dneska jsme šťastnější a máme dva body.

Litvínov: Karel Mlejnek: Po dvě třetiny jsme odehráli velice kvalitní utkání, soupeře jsme nedostávali do vyložených příležitostí. Soupeř trošku změnil hru a byl trošku aktivnější ve třetí třetině, ale že by tam byly nějaké super gólovky, to ne. Nafasovali jsme zkrátka dva góly v šesti. To se samozřejmě někdy stane. Spíš mě mrzí jedna situace v závěru. Nebudu ji radši komentovat, dle mého názoru tam došlo k něčemu, co nebylo dobře.