Olomouc
16:00

Po týdnu znovu doma! Rytíři v úterý vyzvou mistrovský Třinec

dnes od Martin Kolačkovský / Foto: Roman Mareš
Po sedmi dnech se kladenští hokejisté vrací na led svého svatostánku a během prvního říjnového dne poměří síly s třineckými Oceláři, kteří obhajují už po několikáté v řadě extraligový titul. Rytíři jsou prozatím na domácí půdě stoprocentní, vydrží úspěšná bilance i po souboji s mistrem?

Z Liberce Kladeňáci přivezli první venkovní body!

V neděli Kladenští přicestovali pod Ještěd, kde své zápasy hrají Bílí Tygři. Rytíři se v průběhu první třetiny dostali do dvoubrankového vedení, nejprve se premiérovým gólem zaskvěl Ticháček a o necelé dvě minuty později proměnil trestné střílení Tralmaks. Domácím se ovšem podařilo ještě v téže třetině snížit a dvě minuty před koncem základní hrací doby srovnal po skrumáži před brankou Musil. O vítězi rozhodly až samostatné nájezdy, ve kterých byl jediným úspěšným exekutorem kladenský bek Pietroniro. Kladno získalo v Liberci dva body a poprvé v sezóně uspělo na soupeřově kluzišti (zápasový report ZDE).

Třinec = hegemon posledních let

Draci ovládli pět posledních kompletně odehraných ročníků extraligy a letos útočí na svůj celkově sedmý triumf v soutěži. V sezóně 2023/2024 navíc odehráli v play-off jednadvacet zápasů, což je maximum, které mohli odehrát (bez předkola).

V letních měsících opustila soupisku Třince pětice hráčů. Patří mezi ně Adam Helewka (Bolzano), Miroslav Holinka (Edmonton Oil Kings), Adam Polášek (Litvínov), Petr Šenkeřík (Kladno) a Daniel Voženílek (Zug). Během sezóny se se slezským týmem rozloučil také Kamil Walega, ten si vyzkouší angažmá ve slovenské Žilině, která po letech postoupila do nejvyšší soutěže.

Naopak před začátek tohoto ročníku se do kádru trenéra Motáka zapojili obránci Marek Hrbas s Bohumilem Jankem a útočníci Justin Addamo s Michalem Teplým. Třinečtí sází na sehranost a zkušenost, proto další změny v celku našeho úterního soupeře nehledejme.

Nejproduktivnějším Ocelářem je aktuálně stálice Marko Daňo s bilancí dvou branek a tří asistencí, kterého následuje další z matadorů Libor Hudáček (1G+3A). Nejvíce branek má na svém kontě duo Addamo – Kurovský (každý po třech brankách).

V brankovišti se nadále střídají Ondřej Kacetl s Markem Mazancem, každý odchytal tři utkání s tím, že se prozatím lépe daří prvnímu jmenovanému s úspěšností 95,88 % (nejvyšší v celé extralize).

Slezané bodovali s výjimkou úvodního duelu se Spartou v každém zápase, naposledy vyzráli v domácím prostředí na poslední Hradec Králové, kterému vsítili čtyři góly. V předchozích třech utkáních (s Boleslaví, Vítkovicemi a Brnem) nestačila k určení vítěze základní hrací doba, Třinečtí ale ani jednou bonusový bod navíc nezískali. Z šesti odehraných duelů vybojoval obhájce titulu devět bodů a v současnosti se nachází na šestém místě extraligové tabulky.

Třinec si na našem ledě posledně vylámal zuby

Několikanásobný mistr se na Kladně představil naposledy 25. února letošního roku. Tehdy Rytíři svého soka překvapili mohutným nástupem, když v průběhu první periody vsítili čtyři branky a nakonec zvítězili 5:2. Ve třech předcházejících soubojích vždy zvítězili Oceláři a Kladeňáci z nich vybojovali jeden jediný bod.

Vzájemné zápasy v sezóně 2023/24

10. kolo: Třinec vs. Kladno – 5:0

23. kolo: Třinec vs. Kladno – 4:3 pp

36. kolo: Kladno vs. Třinec – 3:5

49. kolo: Kladno vs. Třinec – 5:2

Partnerem zápasu je společnost Jaroš & Partners

Společnost Jaroš & Partners Real Estate je lídrem na realitním trhu v Kladně, kde nabízí profesionální služby v oblasti prodeje, koupě a pronájmu nemovitostí. Stejně jako Rytíři bojují na ledě, Jaroš & Partners Real Estate se s plným nasazením a profesionalitou zasazují o úspěchy svých klientů na realitním trhu.

Úvodní říjnové utkání sehrají kladenští hokejisté na ledě ČEZ stadionu v úterý 1. října. Začátek je naplánován na čas 18:00. Přímý přenos vysílá stanice O2 TV SportLístky v prodeji ZDE. Vstupenky a vše důležité najdete i v aplikaci RYTÍŘ.