SPUSTIT VIDEO
A tým

Děkujeme! Benefiční utkání vyneslo více než šest set tisíc na pomoc onkologicky nemocným

13. 3. 2024 od Redakce / Úvodní foto: Roman Mareš
Včera krátce po deváté hodině večerní posledními příhozy definitivně skončila aukce hraných dresů a dalších originálních předmětů z utkání na podporu nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa. Vynesla skvělých 447 632 korun. Po sečtení všech položek s hrdostí oznamujeme, že jsme na pomoc onkologicky nemocným společně vybrali celkem 627 965 korun. Děkujeme!

Benefiční utkání se uskutečnilo v úterý 27. února v rámci 50. kola Tipsport extraligy. Rytíři v netradiční barevné kombinaci růžové s tmavě modrou vyzvali Litvínov a podruhé v sezóně ho na domácím ledě dokázali vynulovat. Trefy Ticháčka se Smoleňákem a čisté konto Mitense znamenaly vítězství 2:0. Už v průběhu zápasu mohli fanoušci přispět na konto nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa, který účinně a adresně pomáhá onkologicky nemocným klientům. Oskenováním QR kódu z multimediální kostky diváci přispěli celkem 8033 korun. Další významnou položkou fundraisingu byl prodej limitované edice fanouškovských předmětů, o které byl obrovský zájem. Celkový výtěžek z prodeje minidresů, šál, podepsaných puků a náramků činil 72 300 korun. Šek na sto tisíc korun od klubové nadace Knights Foundation pak před utkáním předal Tiborovi a Marii Abelovým, zakladatelům nadace Úsměv nejen pro Kryštofa, kapitán Radek Smoleňák.

Ve dva týdny trvající aukci pak dražitelé mohli získat dresy všech hráčů, kteří do utkání proti Litvínovu zasáhli, ale i těch, kteří se z důvodu zranění zúčastnit nemohli. Kromě hráčů vložili své speciální dresy do dražby i podporovatelé nadace, kteří se utkání osobně zúčastnili - zpěvačky Andrea Kalousová a Kateřina Marie Tichá, zpěvák Tomáš Klus, herec Jakub Kohák, bubeník Tokhi a jeho Groove Army. K vydražení byly i hokejky Jirky Ticháčka, Marekse Mitense a Pavla Skrbka. Celkový výtěžek z aukce nakonec činil 447 632 korun, přičemž nejhodnotnější položkou byl dres, v němž Jaromír Jágr absolvoval předzápasové rozbruslení. Dražitel ho získal za 59 680 korun.

„Pro klub to byla druhá nejúspěšnější on-line aukce v historii. O růžové dresy byl obrovský zájem. Ještě jednou děkujeme klubovým partnerům a partnerům Tipsport extraligy za to, že se vzdali reklamních pozic, a umožnili nám vytvořit opravdu unikátní sběratelský kousek,“ říká marketingový manažer Rytířů Martin Špaček a dodává: „Zvláště pak děkujeme společnosti Atletico, která dresy vyrobila, a generálnímu partnerovi, společnosti Kaufland, který uskutečnění akce umožnil.“

Přes 600 tisíc korun na pomoc onkologicky nemocným

Dohromady tak Rytíři a jejich fanoušci vybrali celkem 627 965 korun, díky nimž mohou odborníci z nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa adresně pomoci těm, kteří to nejvíce potřebují.

„Je to neskutečné, je to nejlepší výsledek, jakého jsme zatím v jakékoli dražbě dosáhli a moc za to děkujeme,“ říká zakladatel nadačního fondu Úsměv nejen pro Kryštofa Tibor Abel.

Jeho nadace poskytuje onkologicky nemocným klientům pestrou škálu služeb bezplatně. V jakých případech a na co konkrétně tedy přispívá adresnou finanční pomocí?

„Jsou to například situace, kdy nemocní kvůli závratné výši měsíčních doplatků na léky nemají dostatek peněz na zaplacení účtů nebo důstojné stravování,“ vypráví Tibor Abel a za příklad uvádí klientku, trpící těžkou formou rakoviny. „Měsíčně doplácí za léky až 18 tisíc korun, pobírá pouze invalidní důchod a žije v domácnosti s rodiči, starobními důchodci. To je příklad klienta, kterému poskytujeme finanční pomoc. Každou žádost posuzujeme individuálně a na základě profesionálního šetření. Díky sesterské nadaci Amelie, která ho provádí, často dokonce zjistíme, že žadatelé mají například nárok na vyšší stupeň invalidního důchodu, než k jakému jsou přihlášeni, nebo že mohou využít služeb Dobrého anděla. Poskytujeme jim tedy i konzultace a pomáháme jim získat jiné druhy příspěvků, na které mají nárok, ale sami by se v záplavě byrokracie nedokázali zorientovat.“

I díky Vám, Kladeňákům, teď na pomoc dosáhnou desítky lidí v těžké životní situaci. Děkujeme! Připomeňte si teď s námi krásné okamžiky benefičního utkání, které se neslo v duchu oslavy života ve zdraví.