5:3
1:4

Rytíři drželi s Plzní krok jen jednu třetinu a vysoko prohráli

8. 10. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno odehrálo proti Plzni velmi špatný zápas a prohrálo 1:8. Rytíři dokázali odpovědět na první branku soupeře zásluhou Dannyho Krista, ve druhé části ale vypadli z role a inkasovali tři góly. Plzeňští v závěrečném dějství svůj náskok ještě navýšili a dokráčeli si pro vysoké vítězství. Extraligová premiéra řádně zhořkla brankáři Davidu Stahlovi, který naskočil do hry ve třetí části.
2021/2022, Tipsport extraliga, 12. kolo,  pátek 8.10.2021, Chomutov, ROCKNET ARÉNA
Plzeň
1:8
1:1, 0:3, 0:4

Branky a nahrávky: 16. Kristo (Plekanec, Baránek) – 6. Čerešňák (Blomstrand, Thorell), 25. Thorell (Blomstrand, Dzierkals), 29. Čerešňák (Thorell, Kaňák), 30. Kodýtek (Schleiss), 41. Dzierkals (Blomstrand, Čerešňák), 42. Bulíř (Thorell, Čerešňák), 53. Bulíř (Čerešňák), 58. Kodýtek (Jiříček). Vyloučení: 7:4. Využití: 1:5. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči zápasu: Danny Kristo – Peter Čerešňák.

Rozhodčí: Pražák, Ondráček – Ondráček, Špůr
vyloučení7:4
využití1:5
střely na branku33:36
diváci2107
Kladno: Bow (41. Stahl) – Dotchin, Kehar, Wood, Baránek, Donaghey, Suchánek, Nilsen – Jágr, Plekanec, Hlava – Dvořáček, Kubík, Strnad – Račuk, Filip, Melka – Kristo, Pitule, Beran.
Plzeň: Svoboda – Kaňák, Čerešňák, Graňák, Jiříček, Kvasnička, Kindl, Kremláček – Kantner, Kodýtek, Schleiss – Dzierkals, Mertl, Lang – Blomstrand, Thorell, Bulíř – Malát, Přikryl, Suchý.

První část zápasu se nesla ve znamení využitých přesilových her. Už v šesté minutě zůstal trestuhodně volný mezi kruhy Peter Čerešňák, který bekhendem překonal brankáře Bowa – 0:1. Při první početní výhodě však bylo úspěšné i Kladno! Danny Kristo dostal od Plekance krásnou žabku a ranou z pravého kruhu vyrovnal – 1:1. Hned vzápětí si Rytíři vytvořili ještě veliký tlak do brány a sedící gólman Svoboda nevěděl, kde má puk. I s pomocí své obrany si ovšem poradil.

Tempo druhé třetiny určila také přesilová hra Plzně. Kubík byl podruhé v utkání vyloučen a Gustaf Thorell před brankou pohotově dorážel za Bowova záda – 1:2. A rázem měli Západočeši jasně navrch. Už o chvíli později se prosadil ranou od modré Peter Čerešňák – 1:3. A o pouhých pětatřicet sekund později přehodil ležícího kladenského brankáře Petr Kodýtek – 1:4.

A obraz hry se nezměnil ani v úvodu třetí části. Uběhlo jen patnáct sekund a Martins Dzierkals trefil bližší roh branky – 1:5. Landon Bow tak poprvé v sezoně střídal a extraligovou premiéru si vyrazil odbýt David Stahl. Ani kladenská dvojka ale nevydržela dlouho bez inkasované branky. Zakrátko totiž ujel Michal Bulíř a zkušeně zasunul za Stahla kotouč – 1:6. Rytíři navíc hráli neukázněně a museli se bránit ve třech, což potrestal druhou trefou Michal Bulíř – 1:7. Standardní přesilovou hru pak tři minuty před koncem zužitkoval ještě Petr Kodýtek – 1:8.

Kladno: Jiří Burger: Hráli jsme akorát posledních pět minut v první třetině. Jinak jsme na ledě víceméně neexistovali. Plzeň byla ve všem lepší – v soubojích, v bruslení... Předčila nás úplně ve všem. Pro nás zklamání. Musíme se jen omluvit fanouškům a poděkovat jim, že i za takového stavu při nás stáli a povzbuzovali nás.

Plzeň: Miloš Říha: Měli jsme výborný vstup do utkání, prvních deset minut jsme dominovali a bylo to 1:0. Pak jsme z toho nesmyslně ustoupili, začali jsme couvat a hru jsme změnili. Nevím proč. Soupeř ožil, vytvořil si tlak a přesilovku, navíc z ní hned dal gól. Ve zbylých čtyřech minutách třetiny byl soupeř nebezpečný a my nepůsobili dobrým dojmem. Důležité bylo, že jsme neinkasovali. Řekli jsme si, co je potřeba, a od druhé třetiny se naše hra zase zlepšila a zaslouženě jsme soupeři odskočili. Poslední zlomový moment byl gól na 5:1 na začátku třetí třetiny, kterým jsme eliminovali možnost, aby se soupeř vrátil do zápasu. Hráčům musíme za výkon poděkovat. Je dobře, že jsme využívali přesilové hry.