Liberec
16:00

Na úvod ročníku porážka v Pardubicích. Jediný kladenský gól dal Filip

včera od Redakce / Foto: Lukáš Fabián
Rytíři na úvod nové extraligové sezony nestačili na favorizované Pardubice a na jejich ledě prohráli 1:5. Kladno inkasovalo dvakrát v první i druhé třetině a prosadilo se až díky přesilovkové trefě Matyáše Filipa, na níž asistoval i nestárnoucí Jaromír Jágr. O následnou naději na zvrat připravilo hosty potrestané dvojnásobné oslabení, takže všechny body zůstaly na východě Čech.
2024/2025 Tipsport extraliga, 1. kolo,  středa 18.9.2024, Pardubice, enteria arena
Pardubice
5:1
2:0, 2:0, 1:1

Branky a nahrávky: 07:36 Smejkal (Sedlák, Červenka; 5/5), 18:05 Kousal (Radil, Kaut; 5/5), 28:19 Kaut (Kousal, Šustr; 5/5), 30:27 Sedlák (Červenka; 5/5), 47:44 Kaut (Čerešňák; 5/3) – 42:15 Filip (Jágr, Pytlík; 5/4). Rozhodčí: Hribik, Pilný – Hynek, Svoboda. Diváci: 9982. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:1. Střely na branku: 28:22 (8:8, 12:6, 8:8). Zblokované střely: 14:13. Hity: 16:15. Vhazování: 39:18. Průběh utkání: 4:0, 4:1, 5:1.

diváci9982
Pardubice: Will – Hájek, Čerešňák, Dvořák, Šustr, Vála, Musil, Houdek – Smejkal, Sedlák, Červenka – Radil, Kousal, Kaut – Paulovič, Zohorna, Herčík – Mandát, Poulíček, Vondráček.
Kladno: Brízgala – Ticháček, Mendel, Pietroniro, Šenkeřík, Nemčík, Hanousek, Jeřábek – Tralmaks, Hults, Procházka – Smoleňák, Melka, Jarůšek – Jágr, Filip, Pytlík – Redlich, Bláha, Strnad – Straka.

Rytíři vletěli do nového extraligového ročníku s velkou chutí a v úvodních minutách drželi našlapaný kádr Pardubic pod tlakem. V největší možnosti se ocitl Jágr, který promáchl před odkrytou klecí po Pytlíkově přihrávce. Dynamo pak udeřilo hned z první vážnější možnosti. Sedlák nastartoval akci po levé straně a Jiří Smejkal neměl problém poslat puk nad přesouvajícího se Adama Brízgalu – 1:0. Kladno si posléze nepomohlo přesilovou hrou, ale soupeřovu početní výhodu naopak přečkalo. Přesto byl rozdíl před přestávkou dvougólový. Robert Kousal dostal puk do ideální pozice a nezaváhal – 2:0.

Dynamo pokračovalo v náporu i ve druhé části a v prostředních dvaceti minutách přidalo další dvě trefy. Nejprve dostal Martin Kaut zpoza brány přihrávku na pravý kruh a vypálil přesně – 3:0. O chvíli později se pak před bránu proháčkoval Lukáš Sedlák a i díky odrazu od bránícího hráče se kotouč došoural mezi Brízgalovy betony – 4:0. Mírnit rozdíl mohl ještě před sirénou Pytlík, jenže po přihrávce od Ticháčka neposlal puk do odkryté klece, ale jen do tyčky.

Rytíři se tak dočkali gólové radosti až ve třetím dějství. Jágr v přesilové hře prověřil Romana Willa prudkou střelou, kotouč se odrazil k Matyáši Filipovi a centr třetí lajny uklidil puk do odkryté sítě – 4:1. Jenže pro hosty přišla vzápětí místo vzepětí velká komplikace. Dva tresty ve stejný čas a Dynamo dlouho přesilovku pět na tři využilo perfektně, když se přesně trefil Martin Kaut – 5:1. Ve zbytku utkání už se pak skóre neměnilo, takže všechny body zůstaly v Pardubicích.

Pardubice: Marek Zadina: Prvních pět šest minut byl soupeř aktivnější a lépe bruslil. Na nás možná padlo nějaké očekávání a tlak. Postupem času jsme se ale zlepšovali a přebírali jsme iniciativu. První třetinu jsme vyhráli 2:0, to nás zklidnilo a začali jsme hrát hokej, jaký si představujeme. Odehráli jsme dobrý zápas.

Kladno: David Čermák: Chtěli jsme do utkání dobře vstoupit, což se nám povedlo. Bohužel jsme z tlaku a šancí nevytěžili vedení. Když se potom Pardubice dostaly do vedení 2:0, tak se uklidnily a prokázaly svoji kvalitu. Už nás vlastně nepustily do hry.