5:3
1:4

Rytíři nedarovali Porubě ani zápas a ve finále se utkají s Jihlavou!

7. 4. 2021 od Filip Ardon / Foto: Roman Mareš
Kladno sehrálo na ledě Poruby ve čtvrtém semifinále vyrovnanou bitvu, v níž se radovalo 4:3 po prodloužení. Rytíři ještě v první části otočili vývoj, pak ale sami dvakrát ztratili vedení. V prodloužení potom rozhodl o kladenském postupu kapitán Tomáš Plekanec. Kladeňáci tak jsou ve finále, v němž se utkají s Jihlavou, která porazila Vsetín také 4:0 na zápasy.
2020/2021, Chance liga,  středa 7.4.2021, 4. semifinále, RT TORAX ARENA
Poruba
3:4p
1:2, 0:0, 2:1 - 0:1

Branky a nahrávky: 4. Kozák (Szathmáry), 41. Korkiakoski (Jáchym, Voráček), 54. Pořízek (Kozák, Szathmáty) - 8. Machala (Jágr, Snuggerud), 16. Račuk (Filip, Marosz), 42. Pitule (Zacharčuk), 66. Plekanec (Suchánek, Machač). Vyloučení: 7:2. Využití: 1:0. V oslabení: 0:0. Diváci: 0.

Rozhodčí: Souček, Ondráček - Kreuzer, Polonyi
vyloučení7:2
využití1:0
střely na branku28:48
diváci0
Poruba: Foltán - Voráček, Žovinec, Szathmáry, Kozák, Urbanec, Slavík, Teper - Korkiakoski, Jáchym, Pořízek - Špaček, Hudeček, Endál - Raška, Toman, Kanko - Brodek, Klíma, Stloukal.
Kladno: Košarišťan - Frye, Mikliš, Sorokin, Snuggerud, Zacharčuk, Suchánek, Zelingr - Jágr, Plekanec, Machala - Račuk, Filip, Marosz - Melka, Pitule, Hlava - Jelínek, Machač, Kubík.

Úvodní možnost zápasu byla k vidění v přesilové hře domácích. Markus Korkiakoski si připravil puk na levém kruhu, využil toho, že Andrej Košarišťan měl zakrytý výhled, a prudkou ranou trefil tyč. O chvíli později už byl ale ze druhé strany hřiště úspěšnější Lukáš Kozák, který se zprava trefil k bližší tyčce – 1:0. Vedení domácích ale nemělo dlouhého trvání. Už v osmé minutě dostal puk mezi kruhy Ondřej Machala, kličkou se uvolnil za soupeře a přesnou ranou vyrovnal – 1:1. A ještě před první sirénou byl vývoj otočen. Marek Račuk získal puk za brankou, s bekem na zádech si vyjel mezi kruhy a bekhendem poslal Rytíře do vedení – 1:2.

V úvodu druhé části si Kladno mohlo ještě vylepšit svoji pozici v přesilové hře. Střela Zacha Frye ale byla tečována těsně nad porubskou branku. Další šanci na přidání třetí trefy měli Rytíři o chvíli později v přečíslení tří proti jednomu, celou situaci ale zbytečně překombinovali. I dál pak Kladeňáci hráli přesilové hry špatně, a tak šli do třetího dějství jen s jednogólovým náskokem.

A nedůslednost v početních výhodách mohla hosty rychle mrzet. Ze třetí třetiny uteklo jen devět sekund a bylo vyrovnáno. Markus Korkiakoski využil rychlého přechodu do pásma a po obdržení puku prudkou ranou srovnal – 2:2. Už o 73 sekund později ale Kladno opět vedlo! Stěpan Zacharčuk vyslal dělovku od modré a před brankou se kotouč odrazil od Tomáše Pituleho do sítě – 2:3. Jenže Poruba získala přesilovou hru a byla velmi blízko vyrovnání. V brankovišti už ležela hromadatěl, poslední volný hráč ale trefil jen sedícího Košarišťana. Pouhou vteřinu po vypršení trestu se však domácí přece jen prosadili. Radek Pořízek dostal puk mezi kruhy a šikovnou tečí ho poslal ke vzdálenější tyči – 3:3. Do sirény už branka nepadla ani na jedné straně, a tak se muselo prodlužovat.

V prodloužení už ale měli jasně navrch hosté. Rytíři měli veliký tlak, který nakonec přetěžili v rozhodující branku zápasu i série. Po Suchánkově ráně zůstal puk za Foltánovými zády a Tomáš Plekanec pohotově dorazil – 3:4.

Poruba: Karel Suchánek: Dnes jsme sehráli nejlepší utkání v sérii. Bohužel jsme ale nezvládli prodloužení, kde bylo Kladno lepší. Klukům musím poděkovat, protože se vytáhli do maxima a pro výsledek se obětovali. To, že jsme nesplnili postupový cíl, si musíme s týmem rozebrat a připravit se, aby tým fungoval dál. Chyby určitě nastaly v průběhu celé sezóny, ale tohle nepřipadá k hodnocení nám trenérům. Oceňuji kvality Kladna. Bylo lepší v utkáních a nám tu sérii docela kazila neúspěšnost v přesilových hrách, kdy jsme mohli utkání převrátit na naši stranu. Až dnes se nám podařilo sehrát parádní přesilovku a tým fungoval úplně jinak. Takto jsem si přesilové hry představoval v předešlých utkáních. To byly momenty, proč série nakonec skončila takto. Kladno má vyspělé hráče a je připraveno hrát o ty nejvyšší mety.

Kladno: Jiří Burger: Chtěli jsme do utkání vstoupit lépe a dostat se do vedení jako první. Jenže to se nám nepodařilo a v oslabení jsme první branku inkasovali. Následně jsme hru zlepšili a dostali se do vedení 2:1. Druhá část se nám vůbec nepovedla. Měli jsme hodně přesilovek a ani jednu jsme nedokázali využít. Kdybychom některé využili, tak by bylo o utkání rozhodnuto. V třetí třetině soupeř rychle vyrovnal, ale oklepali jsme se a vedení si vzápětí vzali zpět. Poruba ale dokázala znovu srovnat krok, protože jsme hráli pasivněji a začali bránit. V prodloužení jsme byli lepší a zaslouženě jsme vstřelili vítězný postupový gól.