Zrušeno

Zastavím tolik střel, kolik je potřeba, abychom vyhráli, hlásí Landon Bow

5. 3. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Landon Bow má za sebou další galapředstavení. Proti Mladé Boleslavi pochytal všech 41 střel a zapsal čtvrtou nulu v sezoně, z toho druhou proti bruslařům. Na středočeský tým tak bude vzpomínat rád. „Každý, kdo mi dovolí, abych vychytal nulu, bude můj oblíbený tým,“ vyprávěl po zápase s úsměvem, nad kterým se v posledních dnech klene mohutný knír. I ten mu možná k parádním výkonům pomáhá.

Mladou Boleslav jsme porazili 2:0. Jak těžký zápas to byl?

Bylo to opravdu náročné. V každém zápase nám teď už jde o všechno. Víme, že když prohrajeme v základní hrací době, budeme mít nulovou šanci. Už to nemáme ve svých rukách. Musíme doufat, že budou Vary hodně prohrávat. Musíme se ale soustředit hlavně na svoji práci, odevzdat to nejlepší, vyhrát všechny zápasy a uvidíme, jak to celé dopadne.

Mladá Boleslav nás přestřílela 41:15, nedokázala se ale prosadit.

Mají velmi dobrý tým. Když jsme s nimi hráli naposledy, tak to bylo podobné. Jsou dobří v nastřelování puků ze všech pozic. Posílají to tam z bláznivých úhlů, snaží se o teče a dorážky. To pro mě není úplně jednoduché. Kluci mi ale skvěle pomohli, když proměnili naše šance. Víc si přát nemůžeme.

Jsi ten typ brankáře, co má radši, když na něj jde takhle hodně střel?

Zastavím tolik střel, kolik je potřeba, abychom vyhráli. Je mi to jedno. Může na mě nejít žádná střela nebo klidně sto. Dokud vyhrajeme, tak je mi to vážně jedno.

V poslední třetině jsme se museli bránit v několika oslabeních. Kluci ti tam hodně pomohli, že?

Naše bránění oslabení tentokrát bylo fantastické. Nedali jsme jim moc šancí, kluci je drželi daleko od branky a když už byla šance na dorážku, tak jsme se postarali, aby to neskončilo gólem.

Bereš už svoji druhou nulu proti Mladé Boleslavi. Je to tvůj oblíbený soupeř?

Asi jo. Každý, kdo mi dovolí, abych vychytal nulu, bude můj oblíbený tým.

„Konec sezony bude opravdu napínavý.“

Celkově to byla už tvoje čtvrtá nula v sezoně. Jsi s tímhle číslem spokojený?

Až do lednového zápasu s Olomoucí jsem neměl žádnou. Teď jsou čtyři, což je super. Hlavní ale je, abychom pořád vyhrávali a měli šanci až do konce sezony.

V posledních zápasech jsi překonal několik kladenských rekordů. Nejvíc odchytaných zápasů v jedné sezoně, největší počet odchytaných minut v sezoně i největší počet zákroků v sezoně. Co tomu říkáš?

To je super. Určitě mi pomohlo, že se v téhle sezoně hraje víc zápasů než v minulosti. Je to vážně skvělé, jsem rád, že se mi to povedlo.

Závěr základní části bude opravdu hodně zajímavý. Zbývají dva zápasy a na Karlovy Vary ztrácíme už jen čtyři body. To už není moc, že?

Není to nemožné, ale sami jsme si nepomohli. Ztratili jsme pár bodů, které bychom teď potřebovali. Konec sezony díky tomu ale bude opravdu napínavý. Dáme do toho všechno a až přijde úterý, tak uvidíme, jak na tom jsme.

Spolu s Jakem Dotchinem jste si nechali narůst kníry. Co je za tím za příběh?

Knír jsem měl celou minulou sezonu. Říkal jsem si proč ne, že aspoň bude nějaká sranda. Napadlo mě, že bych to mohl udělat znovu, aspoň se lidi zasmějí. Když to Dotch viděl, tak řekl, že se hned druhý den přidá. Jeho knír ale vypadá o něco drsněji. Jako boxer ze starých dob.

Zřejmě vám ale kníry nosí štěstí. Tobě to přineslo další čisté konto.

Jo, je to takový zázračný knír. Co ho mám, tak nám to vychází. Snad to tak bude pokračovat.

V neděli jedeme do Brna. Co čekáš od zápasu s Kometou?

Bude to těžké. Když jsme tam byli naposledy, tak se mi tam moc nedařilo. Teď navíc hrají o co nejlepší místo pro play off, takže je jasné, že do toho půjdou naplno. My už nemáme co ztratit. Vletíme do toho a uvidíme, k čemu to bude stačit.