Zrušeno
Mládež

Vimmer rozhodl o dvou bodech pro juniory a moravský trip pro dorost za čtyři body

26. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Daniela Vodičková
Tempo zápasů mládežnických soutěží nepolevuje ani ke konci února. Junioři nejprve prožili hororovou dvacetiminutovku se Slavií, následně však napravili tento kolaps v zápase s Havlíčkovým Brodem. Žáci sedmých tříd nadále drží svou neporazitelnost po výhře nad Smíchovem, naopak deváťáci čekají na výhru už déle než měsíc. Dorostenci se na pouti Moravou vyznamenali čtyřmi body.

JUNIOŘI, Rytíři vs. Slavia 2:9; Rytíři vs. Havlíčkův Brod 4:3 pp.

I mládežnické soutěže se chýlí ke svému konci a nejinak tomu je u Ligy juniorů, kde kladenští junioři sehráli minulý víkend dvě utkání. K prvnímu zápasu dorazil do Kladna pražský soupeř ze Slavie. Lepší úvod si nemohli Rytíři přát, protože se po pěti minutách přesně trefil Nácovský. Duel probíhal nadále dle představ Kladeňáků, jelikož v průběhu druhé třetiny dokázal zvýšit na 2:0 Vishneuski. Od této chvíle už však skórovali bohužel jen hosté. Naše juniorka poté zažila až hororovou poslední část, před kterou byl stav ještě 2:1. Po jejím uplynutí ovšem 2:9. Slávistům se totiž podařilo prosadit v rozmezí 16 minut hned osmkrát a pro Rytíře tak nadějně rozehrané střetnutí dopadlo krutým debaklem.

Branky: 5. Nácovský (Kupčo, Mišovic), 27. Vishneuski (Šíma, Šeba) – 32. Málek (Brotánek, Štípek), 44. Vašíček (Kříženecký, Krums), 47. Filip (Hlavička, Kříženecký), 48. Vašíček (Krums, Brotánek), 54. Kříženecký (Hron, Vosmík), 54. Vašíček (Krums, Sander), 57. Štípek (Vašíček, Krums), 59. Vosmík (Hron, Štípek), 60. Krums (Vašíček, Hasman)

Sestava Rytířů: M. Zavoral (P. Přikryl) — O. Šátek, A. Nácovský, D. Šeba, J. Svoboda, O. Kurzenkov — J. Kupčo, T. Typolt, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, M. Mejtský, T. Sém, A. Vishneuski

V nedělním domácím klání s Havlíčkovem Brodem chtěli junioři napravit nezdar z duelu se Slávií a částečně se jim to povedlo. Vstup do utkání měli Kladeňáci opět povedený, protože na 1:0 upravil stav Vishneuski. Radost ale netrvala dlouho, protože ještě do přestávky stihli hosté vyrovnat. Uběhlo přesně 20 sekund druhého dějství a Rytíři měli svůj náskok zpět po trefě Šímy. I na tento gól však stačil Havlíčkův Brod zareagovat v téže třetině. Stejnou podobu měla i třetí perioda, kde nejprve navýšil na 3:2 Kurzenkov a o pět minut později byl výsledek opět vyrovnaný. V prodloužení se však za necelou minutu prosadil Vimmer a určil dva body Kladeňákům.

Branky: 16. Vishneuski (Šíma, Šeba), 21. Šíma (Vishneuski, Šátek), 42. Kurzenkov (Šabada, Spilka), 61. Vimmer (Šátek, Nedvěd) – 17. Machovský (Kuchta), 28. Janko (Krejčí), 47. Vaněček (TS)

Sestava Rytířů: P. Přikryl (J. Hájek) — O. Šátek, A. Nácovský, O. Kurzenkov, D. Šeba — M. Mejtský, T. Typolt, Š. Vimmer, P. Šíma, D. Mišovic, Z. Nedvěd, A. Šabada, R. Spilka, J. Kupčo, T. Sém, A. Vishneuski

DOROST, Olomouc vs. Rytíři 1:5; Poruba vs. Rytíři 4:3 sn.

Dorostenci Rytířů mají za sebou moravsko-slezský trip, ze kterého dohromady odvezli 4 body. V pátek se představili na Hané v Olomouci, tedy u posledního celku tabulky. V první periodě se dostal v oslabení do úniku Polášek a povedenou střelou se postaral o úvodní branku zápasu. Druhý přesný zásah zařídil už v prostředním dějství milimetrovým projektilem ze slotu Beran. Trvalo to jen minutu a tentýž hráč přidal další gól, plynoucí z důrazu na brankovišti. Do kabin se šlo přece jen s dvoubrankovým rozdílem, díky snížení domácích. Poté však skóre určovali opět jen Kladeňáci. Při přesilové hře se trefil po dorážce z předbrankového prostoru Rambousek, který přidal o pár minut později i svou druhou trefu při hře pět na tři.

Branky: 38. Kimak (Chromý) – 10. O. Polášek (Müller, Háž), 33. D. Beran I (T. Kozák), 34. D Beran I (Kulich, Krása), 54. Rambousek (Borkovec, Valuš), 59. Rambousek (Borkovec, Valuš)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Borkovec, Krása (A), Dörfl, Hausner, Müller, Háž – D. Beran I (A), Kulich, Pytlík(C) – Valuš, Rambousek, T. Kozák – Pěch, V. Trojna, O. Polášek.

Před sobotním duelem měl tým Poruby na Rytíře jen dva body náskok, proto se o důležitosti zápasu nevedly žádné debaty. Na žádné vyčkávání se však nehrálo. Už v osmé minutě totiž musel dorovnávat skóre na 1:1 kladenský Pytlík. Poruba nicméně dokázala ještě do přestávky zvýšit na 2:1. Druhá část nabídla pouze navýšení náskoku na 3:1, a tak bylo na hráčích Kladna pokusit se ve třetí periodě výsledek srovnat. Naději na úspěch vykřesal snížením na 3:2 Kozák. Zbývalo už jen lehce přes dvě minuty do konce, když svůj přesný zásah zaznamenal Rambousek a vyrovnal. Vzhledem k tomu, že nastavený čas vítěze neurčil, rozhodovalo se v nájezdech, které ovládla Poruba a Rytíři odjeli s bodem.

Branky: 7. Vehovský (Korbel), 19. Korbel (Stryczek, Ignatěnko), 36. Korbel (Ostřížek, Vehovský), rozh. náj. Korbel – 9. Pytlík (Kulich, Pěch), 44. T. Kozák (D. Beran I, Krása), 58. Rambousek (T. Kozák, Háž)

Sestava Rytířů: J. Hájek (Weber) – Müller, Háž, Krása (A), Hausner, Dörfl, Borkovec – T. Kozák, V. Trojna, Pytlík (C) – O. Polášek, Kulich, Rambousek – Valuš, D. Beran I(A), Pěch.

9. TŘÍDA, Sparta vs. Rytíři 4:3; Rytíři vs. Pilsen Wolves 3:7

Stejně jako u jejich starších parťáků, i kladenští deváťáci odehráli dva duely. V pátek 23. února je čekal výjezd do hlavního města na led Sparty Praha. Rytířům se podařilo vstřelit úvodní gól zápasu zásluhou Štajera. Sparta však ještě v téže periodě v rozmezí 57 vteřin dokázala skóre překlopit ve svůj prospěch. V čase 43:26 dokonce byl stav už 4:1 pro tým z Prahy. Kladeňáci nicméně nezabalili zbraně, jelikož v poslední minutě střetnutí během přesilové hry zablikla naděje v podobě snížení na 4:2 z hole Matějky. Za 18 sekund byl stav už 4:3 po přesné ráně Platila. Na srovnání už se ale Rytíři nezmohli, proto si z ledu Sparty nakonec neodváží ani bod.

Branky: 14. Šlechta, 14. Holoubek (Žuffa), 35. Kalčev (Poláček, Kolupaev), 44. Boháček (Plesník, Trachta) – 9. Štajer (Koudelka, Denysenko), 60. Matějka (Šubin), 60. Platil (Štajer, Šubin)

Sestava Rytířů: M. Damašek (M. Pospíšil) — F. Ulrych, P. Šelicha, M. Soriano, J. Matějka, Š. Kučera — P. Koudelka, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, J. Šubin, J. Štajer

O dva dny později se už Rytíři představili také na domácím ledě, když k nim zavítal tým Pilsen Wolves. Zápas nezačal pro naše deváťáky vůbec špatně, jelikož se po pohledné individuální akci prosadil Irlbek. První dějství však nakonec skončilo 1:4 z pohledu Kladeňáků. Na průběžných 2:4 snižoval povedenou střelou ze slotu Kováč. Tým z Plzně nicméně vždy dokázal náskok navýšit, do dalšího kladenského gólu až na 2:6. Třetí zásah domácích zaznamenal necelé čtyři minuty před koncem zápsau Šubin. I přesto měli poslední slovo hosté v čase 59:28, kdy přidali gól na konečných 3:7.

Branky: 9. Irlbek (Kováč), 24. Kováč (Irlbek, Matějka), 57. Šubin (Matějka, Irlbek) – 10. Piven (Vaneev), 17. Blotskyi (Gottwald, Lytvynchuk), 19. Pšenička (Jäger, Uhel), 20. Cimrman (Jagatić), 31. Bradáč (Jäger), 55. Blotskyi (Gottwald, Jagatić), 60. Blotskyi (Lytvynchuk)

Sestava Rytířů: M. Damašek (J. Vláčil) — D. Malík, P. Šelicha, M. Soriano, J. Matějka, Š. Kučera — P. Koudelka, V. Sivek, I. Snopek, J. Kováč, A. Denysenko, M. Irlbek, J. Baťala, S. Platil, J. Šubin, J. Štajer

8. TŘÍDA, Pilsen Wolves vs. Rytíři ODLOŽENO

7. TŘÍDA, Smíchov vs. Rytíři 4:10

Prodloužit svoji neporazitelnost chtěli žáci sedmých tříd hájící barvy Rytířů. Jejich sokem pro sobotní duel byl HC Smíchov. Úvod střetnutí rozhodně nenaznačoval, že by pražský celek měl svou kůži odevzdat zadarmo. Po první dvacetiminutovce totiž Kladeňáci prohrávali 2:1, o jediný zásah se postaral Bottger. V části druhé však zaveleli Rytíři k obratu, převážně zásluhou Bejčka, který si připsal dvě branky. Doplnili ho poté Vycpálek a Hamza, a proto se podruhé do kabin šlo za stavu 4:5 pro naše sedmáky. Gólové hody ve třetí třetině měli poté pouze jeden cíl, a sice branku domácího Smíchova. Bejček dokonal hattrick a na konečných 4:10 zvyšoval dvě minuty před koncem Mařík.

Branky: 13. Lintner (Zeman, Macháček), 20. Macháček (Zeman), 32. Zeman (Urbančík), 33. Zeman (Kotman, Macháček) – 17. Bottger (Bejček), 24. Vycpálek (Mejtský), 24. Bejček (Mařík), 36. Hamza (Klement), 40. Bejček (Mařík), 45. Vycpálek (Kučera), 46. Petrs (Vycpálek), 53. Hamza (Vycpálek, Mařík), 58. Bejček (Vycpálek), 59. Mařík (Petrs, Hamza)

Sestava Rytířů: O. Hanzlík (D. Andrejsek) — J. Tureček, M. Kučera, J. Bottger, R. Petříček — V. Vycpálek, F. Reichl, Š. Klement, T. Mejtský, T. Bejček, Š. Hamza, A. Petrs, J. Darsa, D. Mařík

6. TŘÍDA, Ústí n/L vs. Rytíři 10:4

Ve svém tempu nepolevila ani Liga maldších žáků A, kde hrají své zápasy naši šesťáci. Ti ke svému utkání cestovali na led Slovanu Ústí nad Labem. Souboj se však už od začátku nevyvíjel pro Rytíře příliš dobře. Po první části byl stav 4:1 pro domácí, na průběžných 2:1 snižoval Švub. Tentýž hráč si připsal svůj druhý zásah v periodě druhé, když měnil skóre na 4:2. I tak ale zvládli hráči Ústí opět v této třetině čtyřikrát skórovat. Do šaten se odcházelo za stavu 8:3, třetí branku Kladna zaznamenal Bešťák. Upravení skóre na 8:4 zařídil Kestner, nicméně podruhé v řadě obdrželi kladenští šesťáci deset branek, tentokrát po konečném výsledku 10:4.

Branky: 2. Petrášek (Ramisch), 16. Novotný (Rubáš), 17. Petrášek (Šindelář, Vaněk), 19. Ramisch (Novotný, Petrášek), 29. Mudra (Ramisch), 30. Petrášek, 31. Ramisch (Novotný), 39. Ramisch (Kříž, Stibor), 57. Ramisch (Vaněk), 60. Ramisch (Novotný) – 16. Švub (Kohout), 28. Švub (Dočekal), 37. Bešťák (Dočekal), 45. Kestner (Sirotěnko, Bešťák)

Sestava Rytířů: Š. Fiman — R. Schulz, J. Libecajt — V. Petrášek, D. Dočekal, M. Bešťák, I. Sirotěnko, T. Sobota, J. Kestner, J. Vlček, M. Švub, J. Kosaka, M. Vlasatý, M. Sirotěnko, M. Porcal, Š. Kohout

5. TŘÍDA, Rytíři vs. Slaný B ODLOŽENO; Rytíři vs. Rakovník 9:3

Ke svému dalšímu utkání nastoupil i lépe postavený tým páťáků v Lize mladších žáků B. Na domácím ledě tentokrát přivítal soupeře z nedalekého Rakovníka. O osudu zápasu už prakticky rozhodla první perioda, ve které zvládli mladí Rytíři nasázet šest branek. Jmenovitě se dvakrát trefil Turek a následovali ho Bažant, Honzů, Petrášek a Kuchler. Ve druhém dějství přece jen Kladeňáci lehce polevili, jelikož přidali pouze poloviční nadílku gólů. Hned dvě trefy v rozmezí tří minut zaznamenal Spousta a svůj druhý zásah v utkání si připsal také Kuchler. Třetí třetina se nicméně šesťákům výsledkově nepodařila. Rakovník v ní snížil až na konečných 9:3.

Branky Rytířů: 3. Turek, 7. Turek (Kolafa, Kuchler), 10. Bažant (Kuchler), 17. Honzů (Klimeš), 20. Petrášek (Honzů, Turek), 20. Kuchler (Minařík, Pánek), 25. Spousta (Kolafa, Petrášek), 28. Spousta (Turek, Petrášek), 30. Kuchler (Michalovič)

Sestava Rytířů: K. Pánek — F. Petrášek, V. Kolafa, O. Černý, T. Svatoš, V. Veltruský, J. Minařík — F. Turek, J. Klimeš, K. Michalovič, J. Kuchler, M. Honzů, D. Spousta, J. Bejček, J. Bažant