středa 17.4.2024
BAR3,  neděle 21.4.2024
 neděle 21.4.2024
BAR4,  pondělí 22.4.2024

V pondělí musíme zopakovat dnešní výkon. Jihlava zbraně nesloží, ví Suchánek

22. 4. 2022 od Redakce / Foto: Roman Mareš
Na začátku barážové série nebyl v zápasové sestavě, postupně se oblékl jako sedmý bek, včera zaskočil na jedno střídání v útoku a dnes už naskakoval pravidelně v sedmičlenné rotaci. Bojovník Kuba Suchánek je rád, že opět dostává prostor na ledě a do pondělního zápasu v Chomutově velí: „Musíme podat stejně zodpovědný a soustředěný výkon jako dnes a nedat Jihlavě šanci na jakýkoli zvrat.“

Po výhře 7:2 nám chybí už jen jediné vítězství k udržení extraligy, navíc jsme si zastříleli. Jak jste spokojení s tímto výkonem?

Ze dvou zápasů jsme jeden vyhráli, což se dá považovat za úspěch. První zápas nikdo neřešil, hodili jsme to za hlavu s poslední minutou. Dneska jsme si od první minuty šli pro třetí vítězství.

První zápas v Jihlavě byl hodně nervózní, z čehož plynula řada trestů. Říkali jste si, že na tohle si musíte dát pozor?

Přesně o tom jsme po zápase mluvili. Říkali jsme si, že se musíme dostat do své hry a musíme zůstat klidní. Vyloučení bylo přespříliš a Jihlava dala z přesilovek výstavní kousky. Provedli to hezky, ale my jsme jim to darovali. Z naší strany to bylo špatně.

Tentokrát se to ale uhlídat povedlo. Jste spokojení s tím, jak jste udrželi nervy na uzdě?

Určitě. Vyloučení nebylo tolik a celkově jsme v rámci celého zápasu nenabídli soupeři moc šancí. Jihlava neměla úplně moc z čeho se prosadit. Výsledek vypadá, jak vypadá, ale víceméně už se jen dohrávalo. Zápas byl určitě náročný.

Asi klíčovým momentem byl zkrat brankáře Žukova, který se nechal vyloučit do konce zápasu. Jak zásadní to bylo pro vývoj zápasu?

Určitě to bylo zásadní. Je to rozdílový hráč série, takže je pro nás určitě lepší, že nechytal. Pomohlo nám to.

Pro gólmana Wolfa to muselo být asi hodně náročné, že?

Výsledky a hru Jihlavy jsem po očku sledoval, takže myslím, že měl v sezoně výborná čísla, v jednu chvíle Maxe přechytal a chytal pravidelně. Je to takové ošemetné, když tam jde gólman v průběhu utkání. Ve finále se může stát, že to zavře. Někdy to tak bývá, takže z toho trochu obava byla. Naštěstí jsme vepředu proměnili svoje šance, byli jsme produktivní, a to nám pomohlo.

Ty jsi na začátku baráže nebyl ani v sestavě, postupně se ale tvoje role zvětšuje. Jak ses cítil na ledě?

Každý hokejista chce hrát co nejvíc. Jsem tedy rád, že jsem si tentokrát zahrál.

Poprvé v baráži jste hráli na sedm obránců, což jste praktikovali i v sezoně. Jak ti tenhle režim sedí?

Je to individuální u každého hráče, jak to má rád. Každý chce hrát a být co nejvíc na ledě. Já osobně třeba mám rád spíš rotaci šesti beků pravidelně. Je to ale individuální, rozhodnutí je vždycky na trenérovi.

Ve třetím zápase jsi naskočil jen na jedno střídání na pozici útočníka. Vzpomeneš si ještě, kdy naposledy jsi hrál v útoku?

Paradoxně jsem loni v Budějovicích chvíli zaskakoval v útoku, takže to tak dlouho není. Zrodilo se to jen na jedno střídání. Někteří kluci z toho vypadli, takže jsem odehrál jedno střídání kolem třiceti vteřin. Moc hokejové krásy to určitě nepobralo.

Na konci čtvrtého zápasu sis to ale vynahradil. V závěru jsi dostával hodně prostoru a stejně tak třetí a čtvrtá lajna. Šlo už o to dohrát to v klidu?

Jo. Je lepší, když kluci, kteří hrají víc, pošetří síly. Hrajeme zase za chvíli, tak je lepší to rozložit mezi víc kluků. Jsem rád, že jsem si dneska mohl zahrát víc. Je to po delší době herní vytížení. Praxe je důležitá. Kdyby se někomu něco stalo, je dobré, aby byli vytížení všichni.

Cíl je teď asi jasný – v pondělí to ukončit?

Byli bychom rádi, kdyby se to povedlo. Víme, že nás nečeká nic jednoduchého, Jihlava určitě zbraně nesloží. My budeme muset podat stejně zodpovědný a soustředěný výkon jako dneska a nedat jim sebemenší šanci na nějaký zvrat.