2:0
5:3
1:4
Mládež

Třetí ročník Sev.en Hockey Cupu se uzavřel kladenským turnajem. Vítězem jsou Pardubice

26. 3. 2023 od Lukáš Jůdl / Foto: Daniela Vodičková
Hokejisté Kladna, Pardubic, Zlína a Litvínova v kategorii šestých tříd odehráli závěrečný turnaj Sev.en Hockey Cupu, který hostil kladenský ČEZ stadion. Na konci sobotního odpoledne se vyhlašovaly nejen ceny za čtvrtý hrací den historicky třetího ročníku, ale také celkový vítěz. Tím se stali hokejisté HC Dynamo Pardubice.

Úvodního slova se na kladenském turnaji ujala ředitelka komunikace skupiny Sev.en Gabriela Sáričková Benešová a manažer mládeže Rytířů Kladno a zastupitel Statutárního města Kladna Martin Vejvoda. "Přejeme vám, ať si dnešní turnaj užijete," vzkázali na ledové ploše hráčům Kladna, Zlína, Litvínova a Pardubic.

Každý tým odehrál během dlouhého sobotního dne tři zápasy a nejvíce bodů v nich získali zlínští Berani. Těm k prvenství na kladenském turnaji stačilo osm bodů. Pouze o bod méně získal druhý Litvínov, bronzoví byli s pěti body Rytíři a se čtyřmi poslední Pardubice.

Dynamo se i přesto radovalo, protože ovládlo celý letošní ročník Sev.en Hockey Cupu. Během všech čtyř turnajů, které pokaždé hostil jiný tým, dokázaly Pardubice získat 33 bodů a díky tomu zvedly skleněný putovní pohár nad hlavy. Letošní vítěz slavil i vloni, kdy se hrálo ve dvou kategoriích (ročníky 2012 a 2013) a oběma kralovaly právě Pardubice.

Na celkovém druhém místě se letos umístil Zlín se ziskem 28 bodů, třetí bylo Kladno s 24 body a čtvrtý Litvínov se 22 body.

Klubové poháry, ale i individuální ocenění, předávali na závěrečném turnaji na ČEZ stadionu v Kladně Stanislav Klanduch (generální ředitel Teplárny Kladno) a Jaromír Jágr, hrající majitel Rytířů Kladno.