pondělí 29.4.2024
Zrušeno

Souboj s pražskou Spartou dopadl pro Kladno bez bodů

4. 2. 2024 od Jakub Liška / Foto: Roman Mareš
Neděle 4. února 2024 byla pro Rytíře posledním utkáním s pražskou Spartou v této sezoně. Bohužel ani napočtvrté nedokázali Kladeňáci obrat Pražany o body. Úvodní třetina nevypadala sice z počátku herně špatně, ale i přesto ji Rytíři prohráli o tři branky. Tu druhou nicméně dokázali vyhrát, zásluhou Marteneta a Tralmakse. Poslední perioda přinesla po jedné brance na obou stranách tudíž hráči Kladna podlehli Spartě 5:3.
2023/2024, Tipsport extraliga, 43. kolo,  neděle 4.2.2024, Praha, O2 arena
Sparta
5:3
3:0, 1:2, 1:1

Branky a nahrávky: 13. Kousal (Konečný), 14. Mozík (Kempný, Řepík), 20. Forman (Kempný, Irving), 25. Vitouch (Krejčík, Hrabík), 58. Horák (Krejčík, Buchtele) – 22. Martenet (Bláha, Smoleňák), 35. Tralmaks (Smoleňák, Klepiš), 48. Klepiš (Sideroff). Vyloučení: 3:2. Využití: 0:1. V oslabení: 0:0. Nejlepší hráči: Pavel Kousal – Jakub Klepiš.

diváci11902
Sparta: Kořenář – Kempný, Mozík, Beaudin, Irving, Němeček, Mikliš, Krejčík – Řepík, Lajunen, Forman – Chlapík, Horák, Buchtele – Kousal, Najman, Konečný – Kassian, Vitouch, Hrabík.
Kladno: Mitens – Ticháček, Hejda, Nemčík, Slováček, Martenet, Veber – Tralmaks, Klepiš, Sideroff – Procházka, Melka, Smoleňák – Bláha, Jarůšek, Frolík – Strnad, Babka, Vimmer.

Do úvodu zápasu vtáhl kladenské diváky Frolík, který si nabruslil do brankoviště, ale střílel vedle. Do vyrážečky Kořenáře následně pálil Tralmaks. Za Spartu se připomněl střelou od modré čáry Kempný, Mitens byl však připraven. Při přečíslení Pražanů nezakončil přesně Beaudin. Z předbrankového prostoru se dokázal prosadit domácí Kousal - 1:0. Za necelou minutu už vedla Sparta o dva góly, když od modré čáry prostřelil vše před sebou Mozík - 2:0. Vzápětí hráli Kladeňáci přesilovou hru, kde si vytvořili několik nebezpečných šancí, nicméně brankář domácích zůstal nepřekonán. Krátce před první sirénou ještě přesně trefil horní roh branky Forman a zvýšil na 3:0.

Začátek prostřední části nabídl hned dvě branky. Nejprve se podařilo Rytířům snížit stav, když vymetl šibenici branky Chris Martenet - 3:1. O pár minut později ale šikovně tečoval nahození domácí Vitouch - 4:1. V přesilové hře Pražanů nejvíce zahrozil Najman, který rozezvonil levou tyč. Pět minut před uplynutím druhé třetiny hráli hráči Kladna v početní převaze, kde se po křižné přihrávce Smoleňáka prosadil Eduards Tralmaks - 4:2. Tentýž hráč poté zajímavě zakončoval z brankoviště, jeho projektil ale neletěl mezi tři tyče.

Závěrečné dějství otevřel překvapivou střelou z otočky Procházka, rozvlnil však jen boční síť. Vzápětí na druhé straně zahrozil Mozík, branku ale přestřelil. Následná přesilová hra Kladeňáků požadovaný gól nenabídla. Krátce nato ovšem z téměř nulového úhlu dostal puk za Kořenáře Klepiš a snížil na rozdíl jediné branky - 4:3. Pozornost sparťanského brankáře prověřil Ticháček od modré. Vzápětí vzbudila rozruch před domácí brankou druhá útočná formace Rytířů, defenziva Pražanů ale tlak ustála. Z okolí brankoviště následně nebezpečně doráželi Frolík s Jarůškem, branka však opět nepadla. Při signalizované výhodě se po kombinaci v útočném pásmu trefil Horák - 5:3. Snížení, či vyrovnání nenabídl ani závěrečný pokus Kladeňáků bez brankáře.

Sparta: Pavel Gross: My jsme věděli, že máme v tomto víkendu dva zápasy, které jsou zcela rozdílné. Myslím, že jsme to zvládli dobře nejen v pátek, ale i dneska. Když jedete na led prvního týmu v tabulce a porazíte ho, tak ty emoce jsou obrovské. Pak se dnes mohlo stát, že soupeře podceníte. Nicméně si myslím, že kluci soupeře nepodcenili a byli dobře připravení. Za to jim musím dát kredit. I když pak soupeř vstřelil nějaké góly, tak jsme i ten závěr zvládli a za to jsem strašně rád. Je tedy důležité, že jsme tento víkend před přestávkou zakončili šesti body.

Kladno: Otakar Vejvoda: V první třetině bylo v podstatě na ledě jen jedno mužstvo. Minutu před koncem jsem byl rád, že je to pouze 2:0, nakonec jsme dostali ještě jeden gól. Před druhou částí jsme si řekli, že to musíme zjednodušit. Dostali jsme se zpátky do zápasu, odehráli jsme pak dobře oslabení. Povedlo se nám ještě přidat branku. Do třetí třetiny jsme proto šli s tím, že dáme jeden gól a uděláme z toho opět dramatický zápas, což se i podařilo. Sice to dnes bylo dvakrát tolik na střely pro Spartu, ale my jsme měli 40 střel oproti 20 ve Vítkovicích a stejně jsme prohráli, takže o tom to zřejmě není. I přes dobrou druhou a třetí třetinu z pohledu intenzity to bylo dnes málo.